Сабақтың тақырыбы Дыбыс және әріпті ажырату. Мақсаты



Дата25.06.2017
өлшемі72,81 Kb.
#19936
түріСабақ
Бастауыш сынып мұғалімі Бисембаева Күлімжанның қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ана тілі




1 сынып

Сабақтың тақырыбы


Дыбыс және әріпті ажырату.



Мақсаты

Дыбыс және әріпті ажыратуға, жазу, талдау және тапсырманы орындау барысында қолдана алу дағдысын қалыптастыру.

Жұмыс нәтижесі

Дыбыстар мен әріптерді ажырату арқылы танысып біледі, қазақ әліпбиінен көрсете алады, өмірмен байланыстырады.

Сілтеме

«Атамұра» баспасы 2013 ж.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Диалогты оқыту; Оқуды және оқыту үшін бағалау; кітаппен жұмыс; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; қима қағаз; «Қайсысы артық»; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.

Ресурстар

Постер А4, түсті қарындаш, маркерлер, фломастер.


Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут


Сабақ жоспары

1.Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

2.Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

3.Рефлексия

4.Үйге тапсырма



Үйге тапсырма

Дауысты, дауыссыз дыбыстарды жаттау

Сабақтың тақырыбы: Дыбыс және әріпті ажырату

Сабақтың мақсаты: Дыбыс және әріпті ажырату, жазу, талдау және тапсырманы орындау барысында қолдана алу

дағдысын қалыптастыру.



Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.


Нәтиже


Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы

«Қазақ әліпбиі: әріптердің дұрыс аталуы және әліпбидегі ретін, орнын білу» тақырыбы бойынша білімді анықтау.



Топты түстер арқылы бөліп алу.

Топ ережесін есіңе түсіру.



«Миға шабул» диалог жүргізу:

Әр топ он төрт әріптен бөліп дауыстап жатқа оқиды.

-Қазақ әліпбиін кім жасады?

-Ахмет Байтұрсынұлы кім?

-Қазақ әліпбиінде неше әріп бар?

-Қазақ әліпбиінде неше дыбыс бар?



«Ой шақыру»

арқылы үй

тапсырмасы мен

өткен тақырыпты

байланыстыру.

-Қазақ әліпбиінде нені көріп отырсыңдар?

-Әріп дегеніміз не?

-Дыбыс дегеніміз не?

-Екеуін қалай ажыратамыз?


Қазақ әліпбиін жатқа білу және біілімдерін көрсету.

Қазақ әліпбиін ретімен жатқа айта аламын.


Сабақ толық ашылды

3




Сабақ толық ашылмады

2

Сабақ ашылмады

1

Түсіну

Дауысты мен дауыссыз дыбыстарды және әріптер туралы білімдерін пысықтау арқылы еске түсіру

Оқулық бойынша топтық жұмыс.

Өлеңді мәнерлеп оқу




Оқулықтағы тақырыпты меңгереді.

Өлеңнің негізгі идеясын түсіну

Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

Алған білімдерін тәжірибеде қолдана алу дағдысын дамыту

Әр топқа тапсырмалар беру. І топ:

Құлыншақтың жайылуы



ІІ топ:

Құлыншақтың шауып бара жатқаны



ІІІ топ: Құлыншақтың баламен кездесуі

Постер қорғау.

Сергіту.

Алған білімдерін тәжірибеде қолданады.

Тапсырманы орындай алу дағдысы

Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Өз әрекетін талдап түсіндіру

Дәптермен жұмыс.

Жазғандарын талдап өз қорытындыларын дәлелдейді

Диалогты оқыту

арқылы




диалог құрып,қорытынды жасайды

3




тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

Тақырып бойынша ой тұжырымдау

Қима қағаз «Адасқан әріп» сөз құрастыру

Алған білімдерін жинақтап, ой тұжырымдайды

Ойларын жинақтап, тұжырмдауы

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шаға алмады

1

Бағалау

Логикалық ойлауын кеңейту

«Қайсысы артық»

Үйге тапсырма:

Дауысты, дауыссыз дыбыстарды жаттау


Ойланады,тілін дамытады

Логикалық ойы

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1

Өзін- өзі бағалау

Оқушының аты: _____________________


1-тапсырма

Постер қорғау















2-тапсырма

Дәптермен жұмыс















3-тапсырма

«Адасқан әріп»















4-тапсырма

«Қайсысы артық»
















Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет