Сабақтың тақырыбы Дыбыстар әлемі несімен ұнайды? Дыбыс түрлерін ажырату



Дата06.02.2022
өлшемі99,29 Kb.
#81341
түріСабақ
Байланысты:
Сауат 21.09 қмж


Бөлім:

Өзім туралы

Педагогтің аты-жөні

Нурмагамбетова Айтолкын

Күні:

21.09.2020жыл

Сынып:

1 «Ә» сынып

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дыбыстар әлемі несімен ұнайды? Дыбыс түрлерін ажырату

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.9.2 дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну;
1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту

Сабақтың мақсаты

Барлығы: дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсінеді, берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды.
Басым бөлігі: дыбыстардың мағына жағынан ажыратушылық қызметін түсіне отырып, мысалдар келтіре айтады.
Кейбірі:күнделікті өмірде қолданылатын сөздер мен сөйлемдерді айта отырып, дыбыстық ырғақты ажыратады.


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Алдыңғы білім

-Сәлеметсіңдер ме!
1.Психологиялық ахуал туғызу
«Жануарлар дауысы»

-Балалар, қанекей алдыңғы білімді еске түсірейікші.


-Суретте қандай заттар бейнеленген?
-Сөздерге дыбыстық талдау жаса

Оқушылар бейнероликті көре отырып, танымдық және оқуға деген қызығушылығы артады.
1 Тапсырма



Дескрипторы: сызбаға сәйкес дыбыстық талдау жасай алады.

Жарайсыңдар! Көңіл күйіміз көтерілді ме?

ҚБ: Смайликтер әдісі



Бейнеролик


https://youtu.be/bpKRXYAQ4JA
Фото сурет

Ортасы
Жаңа сабақ

Балалар, бүгін біз дыбыстар әлеміне саяхатымызды жалғастырамыз.
Сурет бойынша әңгіме құраймыз.
-не бейнеленген?
«Диалогқа түсу»
-Сендер Жыл басына таласқан аңдар жайлы не білесіңдер?
Жыл басы ертегісін естігендерің бар ма?
-Балалар, жан-жануарлар сөйлей ме?
-Жоқ олар сөйлей алмайды. Сөйлеу адамға ғана тән.



СЕРГІТУ СӘТІ.
Көзге жаттығу
Ал,енді балалар қолға қалам алып дәптермен жұмыс жасайық
-Ауада жазу жаттығуы
-Балалар сабағымызды бекіту мақсатында мына тапсырманы орындайық
-Піл мен торғай туралы өз ертегіңді құрастырып көр.

Оқушылар суретке қарап, көріп тұрғанын айтады, ондағы бейнені баяндайды.

-Ия, бұл түйе мен тышқан
-Түйе бойына сеніп жыл басынан құр қалған,
-Ал, тышқан шапшаңдығы мен тапқырлығының арқасында жыл басы атанған.

-Жоқ, олар дыбыстайды.


2 Тапсырма
«Түйе, тышқан»
Дескрипторы: Сөздерге дыбыстық талдау жасауды, ажыратады.
Сілтеме бойынша өтіп көзге жаттығу жасайды.

-Жазуға дайындық, ережені еске түсіру: дұрыс отыру, қаламды дұрыс ұстау.


Дұрыс отыру, дұрыс жазу
«Қатені тап»

Дескрипторы: Сөзге сәйкес дыбыстық талдауды ажыра алады.

-Тамаша, дұрыс айтасыңдар
ҚБ: Марапат әдісі
ҚБ: Смайликтер әдісі
Жарайсыңдар!
-Тамаша!

ҚБ: Бес саусақ әдісі


ҚБ: Смайликтер әдісі

ҚБ: мұғалімнің коментариі



Оқулық
21-бет
Фотосурет,
https://youtu.be/30LFkzHkjHg
https://onlinemektep.org/schedule/21.09.2020
Жұмыс дәптері

https://youtu.be/-2g_Buoxzmc





Фотосурет





Соңы
Рефлексия

Бүгінгі сабақты қортындылау мақсатында әңгіме жүргізу
Бүгін қандай жануар туралы ертегіні есіңе түсірдің ?
Не білдің?



-Оқушылар «Жыл басы» ертегісін еске түсіреді
-Бүгінгі сабақта не білгені туралы ашық хат жазып жібереді.

ҚБ: Мұғалімнің коментариі




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет