Сабақтың тақырыбы Достықты сақтау киелі іс Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата22.11.2022
өлшемі69,5 Kb.
#159301
түріСабақ
Байланысты:
Достықты сақтау - киелі іс


Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Пән

Қазақ тілі мен әдебиеті

Бөлім

Достық пен татулық – таптырмас бақыт. Т. Айбергенов. «Бір тойым бар»

Педагогтің аты-жөні




Күні

21.11.2022ж.

Сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Достықты сақтау – киелі іс



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.2.5.1 - пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға еркін жауап беру. 8.5.1.3 - етістіктің шартты рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: етістіктің шартты, бұйрық рай қызметін біледі.

Көптеген оқушылар:етістіктің шартты, бұйрық рай қызметін ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді;

Кейбір оқушылар:тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді;

Бағалау критерийлері




Тілдікмақсаттар

Тілдік дағдыларға қатысты терминдер: етістіктің рай категориялары мен орфоэпиялық нормаларды қолдана алады.
Айтылым дағдыларын дамытудағы тілдік қолданыстар: достық – таптырмас бақыт, досы көпті жау алмайды, амал дос, адал дос, сенімділік, тірек бола білу, дос сенімі т.б
Пікіталас үшін пайдалы сөз оралымдары: менің ойымша, меніңше, дегенмен, мен бұған келісемін/келіспеймін, себебі...

Құндылықтарды дарыту

Ашықтық, ұлттық құндылық, өзара ынтымақтастық, достықтың, татулықтың қадірін түсінеді.

Пәнаралықбайланыстар

Өзін-өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Аудио тыңдау (өлең).

Бастапқы білім

Достық деген не? Ынтымақтастық дегенді қалай түсінесің?

Сабақтыңбарысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Cабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі.
(Амандасу. Түгендеу)
Тіл дамыту үшін сұрақтар.

Үй жұмысын тексеру.


Сабақтың мақсаты: өз пікірлеріңді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға жауап беру; етістіктің шартты, бұйрық рай қызметін білу, ауызша қолдану.
«Миға шабуыл» әдісі
Отбасы деген не?
Отбасының мүшелері кімдер?
Бала кімнің сүйіспеншілігіне бөлену керек?
Егер отбасы мүшелері бір-бірін сыйласа, не болады?

Бір оқушы сұрақтар қояды, қалғандары жауап береді.
Айтылым. 59-бет, 3-тапсырма.

  1. Достық тақырыбында бұйрық және шартты райлы етістікті қолданып, сөйлем құрайды.

  2. Алдыңғы бойынша сұрақтарға жауап береді.



Оқулық, 59-бет. 6-тапсырма.



Сабақтың ортасы

Жаңа сөздер:
Көзқарас – взгляд

Ниет – намерение, замысел; 


оның ниеті жақсы – у него хорошее намерение;
Өзгеру – изменение
Бағыттау – направлять, дать направление;
Бағыттай алмау – не смог направить
Бақытсыз – не счастливый
Мүмкіндігінше – по возможности
Сынамау – критиковать
Сәтсіздік – неудача
Жөнсіз тиіспеу – вмешиваться неуместно

60-бет, 1-тапсырма. Мәтінді тыңдау. Сұрақтар қою.


Адам басқаларға несін өзгертсе, не өзгереді?
Жақсылыққа бағыттай алмаса, не болады?
Сондықтан барлық адамға қалай қарайық?

Мәтін бойынша сұрақтарға қысқа жауап береді.
Нәтиже: Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырмаларды орындайды,түсіндіреді,талдайды.

Инсерт оқыту стратегиясы бойынша талдау.





Бағалау критерийі
Дескриптор:
1) Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап берді. – 2
2) Етістіктің бұйрық райын жазба жұмыстарда орынды қолданды. – 2

Оқулық, 60-бет.
1-тапсырма.


Оқулық, 61-бет. 2-тапсырма.



Сабақтың соңы





Үйге тапсырма. 61-бет, 3-тапсырма. Нұсқаулық жазу.

.



Кері байланыс. Не білдің? Бүгінгі сабақта не қиын болды? деген сұрақтарға жауап береді






Педагогтің әрекеті бағанына тапсырмадан соң саралау тәсілі, құндылықты дарыту жолы толық ашылып, нақты жазылады.
Бағалау бағанында тапсырма тұсына критерий, кері байланыстың түрі (ауызша, жазбаша және графикалық түрінің бірі), әдісі («Бағдаршам» т.б.) тапсырмамен байланыстырылып жазылады. ҚБ тапсырмасы тұсына критерий, дескриптор және кері байланыс түрі әдісімен жазылады.
Ресурстар әр тапсырма тұсына сілтеме т.б. арқылы жазылады.
Сабақ жоспарының аталған тармақтары міндетті болып табылады. Педагог пәннің ерекшілігі мен оқушылардың қажеттілігіне қарай қосымша элементтер енгізуге құқылы.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет