2-сынып.
Сабақтың тақырыбы: «Думан» ойын – сауық орталығы.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,сөздік қорын молайту , тілін дамыту,мәнерлеп оқу дағдысын дамыту .Көркем,сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы,жазу
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Думан ойын-сауық орталығы туралы түсінік беру.
2 Айтылым . Сөздік жұмысы
3 Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
4 Жазылым. Сұраққа жауап жаз
Бұл – теңіз аты. Бұл –акула. Бұл- теңіз кірпісі.
5 Тілдесім. Сөйлеп үйрен,айт.
Думанға бардым . Думанды көрдім . Думанның кинозалы бар . Думанда болдым . Думаннаң келдім.
6 Сергітуді оқы , жаса
7 Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Жаңа сөздерді жаттау .
2-сынып.
Сабақтың тақырыбы: «Думанда»
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,сөздік қорын молайту , тілін дамыту,мәнерлеп оқу дағдысын дамыту .Көркем, сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
4. Жазылым. Сұраққа жауап жаз
Сен қайда бардың?Мен Думанға бардым . Думан қайда?Думан Астана қаласында.
5. Тілдесім. Сөйлеп үйрен , айт.
Думанға бардым . Думанды көрдім . Думанның кинозалы бар . Думанда болдым . Думаннаң келдім.
6 .Сергіту сәті .
7 .6 тапсырма .Сөзжұмбақты шеш .
8. Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау .
2-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Мұхитаралда
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,сөздік қорын молайту , тілін дамыту,мәнерлеп оқу дағдысын дамыту .Көркем, сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
4. Жазылым. Сұраққа жауап жаз
70 метрлік туннель бар.31 аквариум бар. Үш үлкен көрме бар. 250 түрлі жәндік бар.
5. Тілдесім. Сөйлеп үйрен , айт.
Жұмбақты оқы , шеш
6 .Сергіту сәті .
7 .6 тапсырма .Сөзжұмбақты шеш .
8. Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау .
2-сынып.
Сабақтың тақырыбы: « Джунгли» театры
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,сөздік қорын молайту , тілін дамыту,мәнерлеп оқу дағдысын дамыту . Көркем, сауатты жазуға үйрету
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.»Джунгли»театры туралы түсінік беру.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
4. Жазылым. Сұраққа жауап жаз
Сен қайда бардың?Мен Джунгли театрына бардым . Джунглиде нелер бар ?Джунглида алып өрмекші,үлкен тасбақа,тираннозавр,улкен маймыл,қолтырауын бар.
5. Тілдесім. Сөйлеп үйрен , айт.
6 .Сергіту сәті .
7 .6 тапсырма .Сөзжұмбақты шеш .
8. Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау .
2-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Аттракциондар
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,сөздік қорын молайту , тілін дамыту,мәнерлеп оқу дағдысын дамыту . Көркем, сауатты жазуға үйрету
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
4. Жазылым. Сұраққа жауап жаз
Аттракционда не істейсің?Мен ойнаймын,жүгіремін ,секіремін.
5. Тілдесім. Сөйлеп үйрен , айт.4 тапсырма . Диалогті оқы
5-тапсырма Өленді оқып , жасырымбақ ойнандар.
6 .Сергіту сәті .
7 .6 тапсырма .Сөзжұмбақты шеш .
8. Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау .
9-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Отбасылық дәстүрлер- шаңырақ тірегі
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз отбасын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Жақсы дәстүр-отбасының берік шаныраққа айналуының тірегі.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым. 2-тапсырма.Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып,тұрақты сөз тіркестерін жасаңдар.4-тапсырма. Мәтіндегі әке сөзі мен адам бойындағы дарынға байланысты ақылды көшіріп жазыңдар.
5. Тілдесім. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
.
9-сынып.
Сабақтың тақырыбы: « Жарасып тұр дәстүрім!»
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз отбасын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Жақсы дәстүр-отбасының берік шаныраққа айналуының тірегі.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.4 –тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойыңдар
5. Тілдесім. Диалогті түсініп оқып,не туралы айтылғанын түсіңдіріңдер. Рөлге бөліп оқындар.
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау.
9-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Отбасы бақытының қағидалары.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды отбасы бақытының қағидаларымен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз отбасын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Отбасы бақытының негізгі кілті сыйластық орын алған отбасында береке де,бірлік те болады.Жалғыз отбасында емес,адамдар арасында да сыйлыстық үзілмеуі тиіс.Сыйлассаң сыйымды боларсың.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.4 -тапсырма өлеңді түсініп оқып,төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап беріңдер.
5. Тілдесім.Сұрақтарға жауап беріңдер.
-Ақын адамдар арасындағы сыйластықты қалай беріп тұр?
-Сендер кімдерге жанашырлық сезімдеріңді білдіресіңдер?
-Сөйлеу мәдениеті дегенді қалай түсінесіңдер?
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Өлеңді жаттау.
9-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Үш ұстаным.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды үш ұстаныммен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды әдептілікке,достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Үш ұстаным:көңіл аудару,кешірім,шыдамдылық
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.3 –тапсырма.Көшіріп жазып,достық не үшін керек екенін түсіндіріңдер.
Достық.
Отбасыңызбен дос бола біліңіз. Ата-анадан еш нәрсе жасырмаңыз,дос сияқты сырласыңыз.
5. Тілдесім.Сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Саған отбасында кім көп көңіл бөледі?
2)Ата-анаң саған қандай жылы сөздер айтады?
3)Сен ата-анаңа көңіл аударасың ба?
4)Анаң саған қатты ашуланса,кешіре аласың ба?
5)Отбасында болған қиындыққа шыдамдылдық білдіре аласың ба?
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау.
9-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Ана тілін білмеген-ақылы жоқ желікбас.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз анасын сыйлауға,құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.3 –тапсырма.Ана туралы мақал-мәтелдер жазыңдар.
5. Тілдесім.Сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Саған отбасында кім көп көңіл бөледі?
2)Ата-анаң саған қандай жылы сөздер айтады?
3)Сен ата-анаңа көңіл аударасың ба?
4)Анаң саған қатты ашуланса,кешіре аласың ба?
5)Отбасында болған қиындыққа шыдамдылдық білдіре аласың ба?
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Мақал-мәтелдерді жаттау.
9-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Әке-балаға сыншы.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз әкесін сыйлауға,құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Мақалдардың мағынасын түсіндіру.
Әке - балаға сыншы Әкеге қарап ұл өсер,
.Әке асқар тау Шешеге қарап қыз өсер
Ана бауырындағы бұлақ
Бала жағасындағы құрақ.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
4. Жазылым.3 –тапсырма.Отбасы туралы мақал-мәтелдер жазыңдар.
5 тапсырма.Морфологиялық талдау жаса:балаға
5. Тілдесім.
Мәтін бойынша диалог құрастыру.
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Мақал-мәтелдерді жаттау.
9-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Бала тәрбиесіне байыпты қарайық.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз ата-анасын сыйлауға,құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Баланың бас ұстазы- ата-ана.Бала әкеден ақыл,анадан мейірім алады.
Мейірімділікті анадан,
Әдептілікті данадан үйрен.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
4. Жазылым.3 –тапсырма.Берілген сөздерден сөйлемдер құрып жазыңдар.
7 -тапсырма.Сөйлемдерге қажетті сөздерді қойып жазыңдар.
5. Тілдесім.2-тапсырма.Диалогті толықтырып,өзара сөйлесіңдер.
4-тапсырма.Тірек сызбаны пайдаланып,мәтін құраңдар.
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Мақал-мәтелдерді жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Менің сүікті әпкем мен сіңілім.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз туыстарын сыйлауға,құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Баланың бас ұстазы- ата-ана.Бала әкеден ақыл,анадан мейірім алады.
Мейірімділікті анадан,
Әдептілікті данадан үйрен.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
4. Жазылым.3 –тапсырма.Берілген сөздерден сөйлемдер құрып жазыңдар.
7 -тапсырма.Сөйлемдерге қажетті сөздерді қойып жазыңдар.
5. Тілдесім.2-тапсырма.Диалогті толықтырып,өзара сөйлесіңдер.
4-тапсырма.Тірек сызбаны пайдаланып,мәтін құраңдар.
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Жаңа сөздерді жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Менің ағам мен інім.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз туыстарын сыйлауға,құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Баланың бас ұстазы- ата-ана.Бала әкеден ақыл,анадан мейірім алады.
Мейірімділікті анадан,
Әдептілікті данадан үйрен.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В)таныс емес сөздерді сөздік дәптерге жазу.
4. Жазылым.3 –тапсырма.Мәтіннен жалқы және жалпы зат есімдерді теріп жазыңдар.
5 –тапсырма.Мына сөздерді септеңдер:аға,іні.
5. Тілдесім.2-тапсырма.Диалогті толықтырып,өзара сөйлесіңдер.
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Жаңа сөздерді жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Үлкенге құрмет көрсету.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды үлкендерді сыйлауға,құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Үлкенді сыйлау – біздің халқымыздың ежелгі дәстүрі.Ол дәстүр бойынша жастар үлкеннің алдынкесіп өтпеуге,сыпайы болуға,үлкенмен сөз таластырмауға,тіпті үлкендердің алдында қатты дауыс көтеріп сөйлемеуге тиіс.Осындай ата дәстүрімізді бүгінгі жастар жадында сақтап,жалғастыра білуі қажет.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В)таныс емес сөздерді сөздік дәптерге жазу.
4. Жазылым.3 –тапсырма.Мәтіннен жалқы және жалпы зат есімдерді теріп жазыңдар.
5 –тапсырма Фонетикалық талдау жаса.
5. Тілдесім Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Отбасы мектебінің ұстаздары кім?
2)Сендер үлкендерді сыйлайсыңдар ма?
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Жаңа сөздерді жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Атасы мен немересі.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды үлкендерді сыйлауға,құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Үлкенді сыйлау – біздің халқымыздың ежелгі дәстүрі.Ол дәстүр бойынша жастар үлкеннің алдынкесіп өтпеуге,сыпайы болуға,үлкенмен сөз таластырмауға,тіпті үлкендердің алдында қатты дауыс көтеріп сөйлемеуге тиіс.Осындай ата дәстүрімізді бүгінгі жастар жадында сақтап,жалғастыра білуі қажет.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В)таныс емес сөздерді сөздік дәптерге жазу.
4. Жазылым.3 –тапсырма.Мәтіннен жалқы және жалпы зат есімдерді теріп жазыңдар.
5 –тапсырма Фонетикалық талдау жаса.
5. Тілдесім Берілген сұрақтарға жауап беріңдер
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Жаңа сөздерді жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Ас дәмді болсын!
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды көркем,сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Ас туралы түсінік беру.Ас адамның арқауы деген мақал бар.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В)таныс емес сөздерді сөздік дәптерге жазу.
4. Жазылым.3 –тапсырма.Ас туралы мақал-мәтелдер жазыңдар.
5 –тапсырма Берілген сөзді септеңдер:ас
5. Тілдесім Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Сендер қандай тамақты ұнатасыңдар?
2)Мектептің асханасында тамақты дәмді дайындайды ма?
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Жаңа сөздерді жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Ас адамның арқауы.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды көркем,сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Ас туралы түсінік беру.Ас адамның арқауы деген мақал бар.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В)таныс емес сөздерді сөздік дәптерге жазу.
4. Жазылым.3 –тапсырма.Ас туралы мақал-мәтелдер жазыңдар.
5 –тапсырма Берілген сөзді септеңдер:тамақ
5. Тілдесім Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Ас адамның арқауы деген мақалды қалай түсінесіңдер?
2)Осы мақалдың мазмұнын айтып беріңдер?
3)Ас туралы қандай мақалдармен таныстындар?
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Мақалдарды жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы:Пайдалы кеңестер
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды пайдалы кеңестермен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды көркем,сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Пайдалы кеңестер туралы түсінік беру.
2. Айтылым . Сөздік жұмысы
3. Оқылым . Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқып,мазмұнын айтып беріңдер
Б) мәтінді аудару
В)таныс емес сөздерді сөздік дәптерге жазу.
4. Жазылым.3 –тапсырма.Ас туралы мақал-мәтелдер жазыңдар.
5 –тапсырма.Шағын шығарма жазыңдар.
5. Тілдесім Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Ас адамның арқауы деген мақалды қалай түсінесіңдер?
2)Осы мақалдың мазмұнын айтып беріңдер?
3)Ас туралы қандай мақалдармен таныстындар?
6-тапсырма.Мәтін бойынша диалог құраңдар.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Жаңа сөздерді жаттау.
5-сынып.
Сабақтың тақырыбы: Асқа берілетін бата.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды асқа берілетін батамен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды қазақ халқының салт-дәстүрін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Жақсы дәстүр-отбасының берік шаныраққа айналуының тірегі.Бата берудің өзіндік орны, жолы,жөні болады.Батаны топ ішіндегі жасы үлкен адам беруге тиіс.Болмаса көптің рұқсатымен жастау болса да,жұрттың ойынан шығатын адам беруіне болады.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым. 3-тап-ма.Бата сөзінің анықтамасын жазып алыңдар.
4-тап-ма.Дастарқанда берілетін батаны жазып алыңдар.
5. Тілдесім. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Отбасыларыңда дастарқан батасы беріле ме?
2)Берілсе,оны кім береді?
3)Бата кезінде қандай қимыл жасалады?
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Батаны жаттау
5-сынып
Сабақтың тақырыбы: Мемлекетіміз туралы не білеміз?
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз туған жерін,өз Отанын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Мемлекет туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым. 1-тап-ма.Тәуелдік жалғау бар сөздерді теріп жазып,жақтарын анықтаңдар..
4-тап-ма.Мемлекеттік мерекелерді есте сақтаңдар.
5. Тілдесім. 3-тап-ма.Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.
5 тап-ма.Сызба негізінде әңгімелеңдер.
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
5-сынып
Сабақтың тақырыбы:Өз елімді сүйемін.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды өз туған жерін,өз Отанын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Мемлекет туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым. 1-тап-ма.Тәуелдік жалғау бар сөздерді теріп жазып,жақтарын анықтаңдар..
4-тап-ма.Өз елін туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім. 3-тап-ма.Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.
5 тап-ма.Сызба негізінде әңгімелеңдер.
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
5-сынып
Сабақтың тақырыбы:Жаңа жылмен құттықтау.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды көркем, сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Жаңа жыл туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым. 3-тап-ма.Құттықтау жазу.
4-тап-ма.Жаңа жыл туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім. 3-тап-ма.Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Жаңа жылды қалай қарсы аласыңдар?
2)Жаңа жылмен кімді құттықтайсыңдар?
3)Шыршаға қалай киінесіңдер?
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
5-сынып
Сабақтың тақырыбы:Жаңа жылды қалай қарсы алдың?
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды көркем, сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Жаңа жыл туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым. 3-тап-ма.Құттықтау жазу..
4-тап-ма.Жаңа жыл туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім. 3-тап-ма.Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Жаңа жылды қалай қарсы аласыңдар?
2)Жаңа жылмен кімді құттықтайсыңдар?
3)Шыршаға қалай киінесіңдер?
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
5-сынып
Сабақтың тақырыбы:Жаңа жыл басқа елдерде.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,мәтін мазмұнын ,берілген тапсырмаларды игерту арқылы сөздік қорды кеңейту,сөйлеу тілдерін қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын арттыру. Оқушыларды көркем, сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Жаңа жыл басқа елдерде туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.
4-тап-ма.Жаңа жыл туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім. 3-тап-ма.Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.
5-тап-ма.Мына сөз тіркесін септе:Жаңа жыл
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Жаңа жылды басқа елдерде қалай қарсы?
2)Ол туралы айтып беріңдер?
3)Шыршаға қалай киінеді?
6.Сабақты бекіту Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
5-сынып
Сабақтың тақырыбы:Біздің мектептегі спорт үйірмелері.Баскетбол,волейбол үйірмелері.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды спорт үйірмелерімен таныстыру, ол туралы түсінік беру ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды спорты сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Мектептегі үйірмелер туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.
4-тап-ма.Мектептегі үйірмелер туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім. 3-тап-ма.Диалог бойынша өзара сөйлесіңдер.
5-тап-ма.Мына сөз тіркесін септе:спорт үйірме.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Мектепте қандай үйірмелер бар?
2)Ол туралы айтып беріңдер?
3)Сендер қандай үйірмелерге барасыңдар?
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Қазақ отбасында тұру.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың модуль бойынша білімдерін бекіту,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды көркем, сауатты жазуға үйрету.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Тест пен бақылау сұрақтарға жауап беріңдер.
2. Айтылым .Оқылым. Бақылау сұрақтарына жауап беру.
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс жасау.
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым. Тест жұмысы.
5.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру. Өткенді қайталау.
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Жас қазақ әйелінің портреті.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды қазақ халқының суретшілерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Жас қазақ әйелінің портреті туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.
4-тап-ма.Портрет туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім.Берілген сөйлемдерді пайдалана отырып,толықтырып,диалог құраңдар.Өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Портретті кім салды?
2)Ол туралы айтып беріңдер?
3)Сендерге портрет ұнады ма?
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Қазақтың тұңғыш суретші қызы-Айша Ғалымбаева.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды қазақ халқының суретшілерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Айша Ғалымбаева туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.
4-тап-ма.Суретші туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім.Берілген сөйлемдерді пайдалана отырып,толықтырып,диалог құраңдар.Өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)А.Ғалымбаева туралы не білдіңдер?
2)Ол туралы айтып беріңдер?.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Пейзаж.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды қазақ халқының суретшілерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Пейзаж туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.
4-тап-ма.Пейзаж туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім.Берілген сөйлемдерді пайдалана отырып,толықтырып,диалог құраңдар.Өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Пейзаж туралы не білдіңдер?
2)Ол туралы айтып беріңдер?.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Тіл дамыту.Павлодар өнірінің суретшілері.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды Павлодар суретшілерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Павлодар суретшілері туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді мәнерлеп оқу
Б) мәтінді аудару
В) мәтінге ат қою
4. Жазылым.
4-тап-ма.Павлодар суретшілері туралы шағын әңгіме құрастырыңдар..
5. Тілдесім.Берілген сөйлемдерді пайдалана отырып,толықтырып,диалог құраңдар.Өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Суретшілер туралы не білдіңдер?
2)Олар туралы айтып беріңдер?.
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Ғабит Мүсіреповтің мұражайы.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды қазақ халқының мұражайларын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Ғ.Мүсіреповтің мұражайы туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді түсініп оқып,мазмұнын айтыңдар.
Б)сұрақ құрастырыңдар.
4. Жазылым.
2-тап-ма.Осы сөйлемдерге синтаксистік талдау жасаңдар.
5. Тілдесім.3-тап-ма.Диалогтің сұрақтарын,жауаптардың мағынасына қарап құраңдар.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Мұражай туралы не білдіңдер?
2)Ол туралы айтып беріңдер?.
3)Мұражай қай жылы ашылды?
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Президенттік мәдени орталық.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды қазақ халқының мұражайларын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Президенттік мәдени орталық туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді түсініп оқып,мазмұнын айтыңдар.
Б)сұрақ құрастырыңдар.
4. Жазылым.
2-тап-ма.Осы сөйлемдерге синтаксистік талдау жасаңдар.
4-тап-ма.Сөйлемдегі сөздердің септік жалғау түрлерін анықтаңдар.
5. Тілдесім.3-тап-ма.Сөйлемдерді пайдалана отырып,диалог құраңдар.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Президенттік мәдени орталық қай қалада орналасқан?
2)Ол қандай ғимарат?
3)Ол қандай мекемелердің бірігуі арқылы құрылған кешен?
4)Мұражай қорында қанша бірлік сақталған?
5)Экспонаттар қандай бөлімдерге бөлінген?
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Орталық мұражайдағы экспонаттар.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды қазақ халқының мұражайларын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Орталық мұражайдағы экспонаттар туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді түсініп оқып,мазмұнын айтыңдар.
Б)сұрақ құрастырыңдар.
4. Жазылым.
2-тап-ма. Сөйлемдерге синтаксистік талдау жасаңдар.
4-тап-ма.Сөйлемдегі сөздердің септік жалғау түрлерін анықтаңдар.
5. Тілдесім.3-тап-ма.Мәтін бойынша диалогті толықтырып,өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Экспонаттар туралы не білдіңдер?
2)Олар туралы айтып беріңдер?
3)Мұражай қорында нелер сақталган?
4)Этнографиялық мүліктерді атаңдар?
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
9-сынып
Сабақтың тақырыбы:Есік Алтын адамы-мұражай экспонаттарының бірі.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, ол туралы түсінік беру, ,тындау,сөйлесу,оқылым,тілдесім,жазылым іс-әрекеттері арқылы таным қабілеттерін дамыту,дұрыс сөйлеу,аудару дағдыларын жетілдіру. Оқушыларды қазақ халқының мұражайларын құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа
Сабақтың әдісі:түсіндіру,мәнерлеп оқу,сөздік жұмысы, сұрақ-жауап,әңгімелесу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі ( сәлемдесу,отырғызу, түгендеу,)
II Үй тапсырмасын тексеру
III Сабақтың мақсатын айту
IV Жаңа тақырып
.Тындалым .Мұғалімнің кіріспе сөзі.Есік Алтын адамы туралы түсінік беру.
2. Айтылым .Оқылым. Сөздік жұмысы
3. Оқылым .Айтылым. Мәтінмен жұмыс
А) мәтінді түсініп оқып,мазмұнын айтыңдар.
Б)сұрақ құрастырыңдар.
4. Жазылым.
2-тап-ма. Сөйлемдерге мәтін бойынша қажетті сөздерді қойып жазыңдар.
4-тап-ма.Қос сөздері бар сөйлемдерді теріп жазып,талдау жасаңдар.
5. Тілдесім.3-тап-ма.Мәтін бойынша диалогті толықтырып,өзара сөйлесіңдер.
Берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1)Есік Алтын адамы туралы не білдіңдер?
2)Ол туралы айтып беріңдер?
3)Алтын адам деген кім?
4)Алтын адам қай жерден табылған?
6.Сабақты бекіту. Не өттік ? Не білдік ? Не үйрендік?
Қорытындылау. Бағалау .Үй тапсырмасын беру.Жаңа сөздерді жаттау
Достарыңызбен бөлісу: |