САБАҚ: 4
|
Мектеп: Ақын Сара
|
Күні:28.11.2016
|
Мұғалімнің есімі Жумалиева М.А
|
Сынып:11 «Б»
|
Қатысқандар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әлеуметтік – тұрмыстық мазмұнды шешендік
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға бағыт – бағдар бере отыра шешендік сөздердің әлеуметтік – тұрмыста қолданылуын, би – шешендеріміздің бір сөзбен көп мағына берер асыл сөздерін көкейлеріне тоқыту, тілге шешен, өз ойын толық жеткізе білетін тәрбиелі де саналы болуға тәрбиелеу.
|
Сабақ мақсаттары
|
барлық оқушылар: Әлеуметтік – тұрмыстық мазмұнды шешендік туралы түсінеді.
|
оқушылардың басым көпшілігі: Тақырып бойынша өз ойларын жеткізе алады.
|
кейбір оқушылар: Тақырыпты толықтай меңгеріп, берілген тапсырмаларды орындайды.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: берілген тапсырмаларды орындай
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Әлеуметтік – тұрмыстық мазмұнды шешендік
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік
|
Алдыңғы оқу
|
Әлеуметтік – саяси мазмұнды шешендік
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз
|
Ресурстар
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушылардың әрекеті
|
|
Басталуы
7 минут Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бөлу 3мин
|
Ұйымдастыру
Сабақты бастамас бұрын сыныппен амандасып, бір – біріне жақсы тілектер айтады.
Ұшақта жазылған топ атаулары бойынша топқа бөлу
|
Ұшақтар арқылы топқа бөлінеді
|
Ұшақтар
|
Үй тапсырмасын сұрау 4 мин
|
Алдын – ала берілген тапсырманы сұрау
|
«Елбасы – тіл жанашыры» тақырыбында жазып келген ой толғауларын оқиды
|
Оқулық
|
Ортасы
28 минут 1.Топтық жұмыс 10 мин
|
Әлеуметтік – тұрмыстық мазмұнды шешендік тақырыбын өз түсініктері бойынша постерге түсіреді
|
Топпен талдау
|
Маркер, плакат
|
2.Оқулықпен жұмыс 5 мин
.
|
44 - жаттығу
|
Оқушылар үзіндімен танысқан соң «Ордабасыдағы ұрпақ сөзі» атты өз сөздерін жазады
|
Оқулық
|
3. Топтық жұмыс 10 мин
|
1 – топ «Ордабасы» сөзіне фонетикалық, 2 – топ мына сөйлемге морфологиялық Ойраттардың аңыраған даусын күллі қазақ түгел естігендей болған соң шайқастан кейін ұрыс даласы Аңырақай аталып кеткені де белгілі. 3 – топ Баршамызды Тәуелсіздіктің Ұлы Рухы жебейді, біріктіреді, бойымызға қуат беріп, сенімімізді нығайтады, - деген сөйлемге синтаксистік талдау жасау
|
Топпен талдау
|
Интербелсенді тақта
|
4. Сергіту сәті 3 мин
|
«Тәуелсіздік» сөзіндегі дыбыстардан мағыналы бірнеше сөздер құрау
|
|
|
Аяқталуы
10 минут Қорыту 4 мин
|
Сәйкестендіру тесті
|
|
Тест
|
Үйге тапсырма 2 мин
1.12 – тарауды оқу
2.46 - жаттығу
|
|
|
|
Бағалау 2 мин
|
Жауап парағы бойынша табыс критерилерін негізге ала отырып бағалату
|
Топпен бағалайды
|
Жауап парағы, стикер, бағдаршам
|
Рефлексия 2 мин
|
|
Кері байланыс жасайды
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы түрлендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтарға байланыс
| | | |
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Достарыңызбен бөлісу: |