Сабақтың тақырыбы Ерлан Жүніс " Менің атым Тәуелсіздік "өлеңі Сабақ мақсаты



Дата09.05.2020
өлшемі15,98 Kb.
#66787
түріСабақ
Байланысты:
Ерлан Жүніс 6-сынып әдебиет


Оқушыға арналған тапсырма

Пән

Қазақ әдебиеті

Күні

08.04.20

Сабақтың тақырыбы

Ерлан Жүніс “ Менің атым – Тәуелсіздік “өлеңі

Сабақ мақсаты

Ерлан Жүністің шығармашылық жолы туралы білу, өлеңнің тақырыбы мен идеясын түсіну, көркемдегіш құралдарды табу, әдеби эссе жазу

Іс-әрекеттер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Мағынаны таны

Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

  • Презентация арқылы Ерлан Жүністің шығармашылық жолымен танысады.

  • Берілген сілтеме арқылы өлең мазмұнын меңгеріңіз

Ресурс: https://youtu.be/ISf3rLn3Q2I

  • Өлеңді түсініп тыңдайды. Түсініксіз сөздерді жазып алып, түсіндірме сөздіктен немесе мұғалім көмегімен сөз мағынасын түсінеді.

  • көркемдегіш құралдарды табады

Жауап бер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Ақын неліктен алты жасар бала, алты жасымда деген сөздерді қайталап қолданады?

Автордың алты жасында Қазақстан өмірінде қандай тарихи оқиғалар болуы мүмкін?

Темір шымылдық түрілерін көрдім, Сахнаға шықты жас өмір! - деген жыр жолдарын қалай түсінеміз?

Өлеңнен көркемдегіш құралдарды тауып жазамыз


Сұрақтарға жауап береді

Гугл форма


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSckN-CTM0qqGGZfDsU1D0JSNQXUo2ui30nz69--pAhX93DzaQ/viewform?usp=sf_link
Көркемдегіш құралдарды табады

Орында

Ерлан Жүністің ”Менің атым-Тәуелсіздік”өлеңінен:

... Алып мүсіндер қирағанын көрдім,

Сұлаған жаудай жебеден,

Алып саналар жиналарын көрдім,

Тұрғызу үшін жаңа әлем!

Құрыштардың да шірігенін көрдім,

Сен боса, болат, тас егіл!

Темір шымылдық түрлерін көрдім,

Сахнаға шықты жас өмір!-
деген шумағын ақын Қалқаман Сариннің”16-желтоқсан Тәуелсіздік күні”өлеңінен:
Еркіндігім,

Қасиеттім,

Қастерлім,

Өзің барда өзегімде жоқ шер-мұң!

Кеше сенің келбетіңді арман ғып,

Боданына бұғауландық басқа елдің.

Бабалардың басын тігіп бәйгеге,

Аналардың жанарына жас бердің!

Уа, Еркіндік ,қош келдің!-

деген жыр жолдарымен салыстырыңдар.

Ақындарда ортақ ой бар ма?


Оқулықтың 129-бетіндегі 1-тапсырманы орындайды.

Бағалау критерийлері

Ерлан Жүністің шығармашылық жолы туралы біледі, өлеңнің тақырыбы мен идеясын түсінеді, көркемдегіш құралдарды табады




Рефлексия

“Б Б Б“ әдісі

Б - бүгін не білдім

Б - білемін

Б - білгім келеді.



Оқушылар өз ойларын айтады

Қатысқандар саны








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет