Пәні:әдебиеттік оқу
|
Университеті:Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті.
|
Күні:03.02.2021ж
|
Студенттің аты-жөні:Серікбай Еркеназ.
|
Сынып:2«А»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Бөлім:
|
Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ерте, ерте, ертеде
Ұр, тоқпақ ! (ертегі)
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау;
2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Мәтінді дауыстап әрі түсініп оқиды;
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;
|
Кейбір оқушылар:
|
Суретке қарап мазмұнды әңгіме құрастырады;
|
Бағалау критерийлері
|
1. Мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды;
2. Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды;
|
|
Ұр тоқпақ
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз
1.Ауызша тараған халық шығармалары қалай аталады?
2.Ертегі көбіне қалай басталады?
3. Ертегілер қандай топтарға бөлінеді?
|
Алдыңғы оқу
|
Атадан қалған асылмұра
|
Ишара
|
Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
қызыл-көмек қажет түсінбедім;
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт есебі
Басы
|
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз
«Шаттық шеңбер»
Шеңбер аясында екі топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді;
Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.
1- тапсырма: ТЖ «Түсініп оқы»
Дескриптор:
1. Ертегінің мазмұнынын түсінеді;
2. Ертегінің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді;
2. Бір-бірін тыңдап толықтырады;
3. Әр топ өздерінің еңбегін бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»
|
Ресурстар
Сары ,қызыл,
жасыл , житондар
|
Ортасы
|
2- тапсырма: ЖЖ «Түсіндір»
Дескриптор:
1. Ертегінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;
2. Ертегінің кейіпкерлерін анықтайды;
3. Бір-бірін тыңдап толықтырады;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
Сергіту сәті
3-тапсырма: «Оқиғаны аяқта»ТЖ
Дескриптор:
1. Ертегінің толық нұсқасын хрестоматиядан оқиды;
2. Оқиғаның соңын болжайды;
3. Ойын тиянақты, жүйелі жеткізеді;
4. Бір-бірін тыңдап бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
4-тапсырма: «Әңгімеле» ТЖ
Дескриптор:
1. Ертегіні ретімен әңгімелейді;
2.Ертегі кейіпкерлерін атайды;
3. Бір-бірін тыңдап бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
5-тапсырма: « Анықта» ЖЖ
Дескриптор:
1.Ертегі тақырыбын атайды;
2. Ертегі жанрын анықтайды;
3. Бір-бірін тыңдап, бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
6-тапсырма: « Әңгімеле» ЖЖ
Дескриптор:
1. Суретке сүйеніп, ертегі мазмұнын айтады.
2. Қандай оқиғаға сәйкес келетінін анықтайды;
3. Бір-бірін тыңдап, бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
|
іс-қимылмен көрсетеді.
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасы: Ертегіні, мазмұндау
Кері байланыс: «Білім ағашы»
|
Білім ағашы парақ
шасы стикер
|
Қосымша мәліметтер
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.
Барлық оқушылар орындай алады: Тақырыпты болжайды, қажетті ақпаратты тауып оқиды, сұрақтарға жауап береді;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;
: Кейбір оқушылар орындай алады: Суретке қарап қызықты әңгіме құрастырады;
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері
Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|