Сабақтың тақырыбы: Ерте, ерте, ертеде Ұр, тоқпақ ! (ертегі)



Дата25.12.2021
өлшемі206,67 Kb.
#105150
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ ЕРКЕНАЗ


Пәні:әдебиеттік оқу

Университеті:Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті.

Күні:03.02.2021ж

Студенттің аты-жөні:Серікбай Еркеназ.

Сынып:2«А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

Ерте, ерте, ертеде

Ұр, тоқпақ ! (ертегі)



Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау;

2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Мәтінді дауыстап әрі түсініп оқиды;

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;

Кейбір оқушылар:

Суретке қарап мазмұнды әңгіме құрастырады;

Бағалау критерийлері

1. Мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды;
2. Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды;




Ұр тоқпақ

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз
1.Ауызша тараған халық шығармалары қалай аталады?
2.Ертегі көбіне қалай басталады?
3. Ертегілер қандай топтарға бөлінеді?

Алдыңғы оқу

Атадан қалған асылмұра

Ишара

Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
қызыл-көмек қажет түсінбедім;

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі
Басы




Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз

«Шаттық шеңбер»


Шеңбер аясында екі топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді;


Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.
1- тапсырма: ТЖ «Түсініп оқы»


Дескриптор:
1. Ертегінің мазмұнынын түсінеді;
2. Ертегінің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді;
2. Бір-бірін тыңдап толықтырады;

3. Әр топ өздерінің еңбегін бағалайды;


Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»

Ресурстар

Сары ,қызыл,


жасыл , житондар







Ортасы






2- тапсырма: ЖЖ «Түсіндір»

Дескриптор:

1. Ертегінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;


2. Ертегінің кейіпкерлерін анықтайды;
3. Бір-бірін тыңдап толықтырады;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

Сергіту сәті

3-тапсырма: «Оқиғаны аяқта»ТЖ
Дескриптор:

1. Ертегінің толық нұсқасын хрестоматиядан оқиды;

2. Оқиғаның соңын болжайды;

3. Ойын тиянақты, жүйелі жеткізеді;


4. Бір-бірін тыңдап бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

4-тапсырма: «Әңгімеле» ТЖ
Дескриптор:

1. Ертегіні ретімен әңгімелейді;


2.Ертегі кейіпкерлерін атайды;
3. Бір-бірін тыңдап бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

5-тапсырма: « Анықта» ЖЖ
Дескриптор:

1.Ертегі тақырыбын атайды;


2. Ертегі жанрын анықтайды;

3. Бір-бірін тыңдап, бағалайды;


Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
6-тапсырма: « Әңгімеле» ЖЖ
Дескриптор:

1. Суретке сүйеніп, ертегі мазмұнын айтады.


2. Қандай оқиғаға сәйкес келетінін анықтайды;

3. Бір-бірін тыңдап, бағалайды;


Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

іс-қимылмен көрсетеді.



Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы: Ертегіні, мазмұндау

Кері байланыс: «Білім ағашы»

Білім ағашы парақ

шасы стикер



Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.

Барлық оқушылар орындай алады: Тақырыпты болжайды, қажетті ақпаратты тауып оқиды, сұрақтарға жауап береді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;

: Кейбір оқушылар орындай алады: Суретке қарап қызықты әңгіме құрастырады;



Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.



Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері

Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.




Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет