Ағылшын тілі 8 сынып
|
Сабақ тақырыбы:
|
Сабақтың мақсаты:
|
Countable and uncountable noun қайталау жасау арқылы some\any\a lot of, a few сөздерін қолдануға үйрену.
|
Негізгі идеялар: Оқушының тақырыпты терең түсінуі, пікір-көзқарастарын нақтылау, ой-өрісін дамыту,еркін сөйлеу қабілетін дамыту.
|
Күтілетін нәтиже: Оқушылардың өзін-өзі реттеп оқуға дағдылануы, тақырыпты меңгеру барысында, диалогтық оқытуда дұрыс пайымдау, топтық жұмыстағы өзара әрекеттестік, жұптық жұмысты жандандыру.
|
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
Ресурстар, көрнекі құралдар
|
(3 мин)
|
Сабақ барысы
І. Кіріспе
Сәлемдесу.Тақырыпқа кіріспе жасау.Оқушыларды топқа бөлу.
|
Өздерінің ұнататын тағамдары туралы ойланып, «Уақыт шеңбері» арқылы ойларын баяндайды. «Мозайка» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді.
|
Топқа бөлуге арналған сурет қиындылары, доп.
|
Білу(10 мин)
|
Жаңа сабақтың тұсаукесері.
Тақырыпқа байланысты жаңа сөздермен жұмыс. (2 мин)
«Show me» әдісі бойынша суреттердің атауларын жаттату және диалогты оқыту. (8 мин)
|
Суреттерге қарап атауларын табады, сипаттамаларды толықтырады. Тақтадағы дұрыс жауаппен салыстырып, бір-бірінің жұмысын бағалайды
|
1.Оқулық «Messages» student’s book. Translations by N.Mukhamedjanova
Тақырыпқа байланысты суреттер
|
Түсіну (8 мин)
|
2с жаттығу «Маркерлі оқу» әдісі арқылы мәтінге қайта шолу жасатамын.
(3 мин) Жаттығудың жауабын тақтадан көрсетемін.Берілген сөйлемдердің қате-дұрыстығын тексер«Топтық тапсырма» Comprehension check. Мәтін мазмұнын қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында сәйкестендіру тестін ұсынамын.
1. Who wrote Fast Food Nation?
2. What did he use to enjoy doing in the past? 3. How much do Americans spend on fast food?
4. Do the people who work in them earn much money? емін.2d жаттығу. (5 мин) 5. Do the big fast food companies have restaurants in other countries too? 6. What helps fast food to tasty better? 7. Why do fast food companies sometimes give money to schools? 8. Why are burgers and soft drinks unhealthy?
|
In his bestselling book Fast Food Nation, American writer Eric Schlosser says he used to eat a lot of fast food. It was cheap and convenient and he thought it tasted quite good. But he doesn’t eat it any more. His book explains why? Schlosser describes the amazing size of the fast food business. Americans spend over 100 million dollars a year on fast food.
Дұрыс жауабын тауып, А 4 парақшасына сұрақ пен жауабын сәйкестендіріп жабыстырады. 1.American writer Eric Schlosser wrote the book Fast Food Nation.
2.He used to eat a lot of fast food. It was cheap and convenient and he thought it tasted quite good.
3. Americans spend over 100 million dollars a year on fast food.
4.Yes, they do. The people who work in Fast food restaurants earn much money. 5. Yes, they do. The three large companies have more than 60.000restaurants across the world. 6.Chemicals helps fast food to tasty better.7. Because the schools advertise burgers and soft drinks. 8. Because they contain a lot of ft and sugar.
|
Интерактивті тақта, доп, қызыл және жасыл түсті маркер
|
Қолдану (10 мин)
|
3 топқа 3түрлі суреттер беремін.Сыни тұрғыдан ойланта отырып, «Айналмалы бекет» әдісі бойынша постермен жұмыс жасатамын.
|
Суретке қарап, сыни тұрғыдан ойланады, алған білімдерін қолданып, ұсыныстар немесе сөйлемдер жазады, «Айналмалы бекет» әдісі бойынша жылжи отырып, өзге топтардағы суреттермен жұмыс жасайды, олардың жазғандарымен танысады, әр топтан бір оқушы шығып, постерлерін қорғайды.
|
Плакат, суреттер, маркерлер.
|
Талдау (5 мин)
|
«Сағат тілімен кездесейік» әдісімен бүгінгі сабақтағы алған білімдерін талдату мақсатында сергіту сәтін орындатамын.
3- Осы сабақтағы үйренген сөздер, 6-ұсыныс айту, 9-сөйлем айту, 12-бір-біріне тілек айту.
|
Қолдарындағы парақшаға сағат 3-те, 6-да, 9-да және 12-де кіммен кездесетіндерін белгілейді. «It’s 3 o’clock» деген кезде сол оқушымен кездесіп, сабақта үйренген жаңа сөздерді айтады. «It’s 6 o’clock» деген кезде өзі белгілеген оқушымен кездесіп, бір-біріне ұсыныстар айтады.
|
Интерактивті тақта, сағаттың суреті
|
Жинақтаy (3мин)
|
4а жаттығуында «Сәйкестендіру тесті» әдісін қолданып, сөз тіркестерін бір-бірімен сәйкестендіруді тапсырамын.(3 мин)
|
1.Shall we go on the bus or the tube? 2.How about going to the Tate Modern? 3.What time shall we meet? 4.Let’s buy a map.5.Why don’t we ask a policeman? 6.Where shall we have our lunch? 7.Let’s buy some postcards. 8.Shall we sit down?
|
Интерактивті тақта
|
Бағалау (2 мин)
|
Әр топтың жұмысын салыстырмалы түрде бағалауды топтарға тапсырамын. Өзін-өзі бағалау парақшаларына және өз бағалауыма қарай отырып, оқушыларды бағалаймын.
|
Оқушылар сабақ барысында 5 тапсырма бойынша өз білімдерін өзін-өзі бағалау парақшасына 1 немесе 0,5 бойынша қойып, сабақ соңында жинақ бағаларын шығарады.
|
Өзін-өзі бағалау парақшасы
|
|
Сабақтың рефлексиясын «Бағдаршам» әдісі бойынша жасатамын. Оқушыларға қызыл, сары, жасыл түсті парақшалар таратып беремін.
|
Қызыл түс – түсінген жоқпын;
Сары түс – әлі де практика қажет/сұрақтар бар;
Жасыл түс – барлығы түсінікті.Оқушылар қажетті түстерін көрсетеді.
|
Қызыл, жасыл, сары парақшалар
|