Сабақтың тақырыбы: Функция, оның, қасиеттері және графигі тарауын бекіту. Сабақтың мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі11,28 Kb.
#29304
түріСабақ

Қ.Рысқұлбеков атындағы орта мектебі

  • Математика және информатика пәнінің мұғалімі
  • Таткеева Гүлжан Мырзахметқызы
  • Сабақтың тақырыбы: Функция, оның, қасиеттері және графигі тарауын бекіту.
  • Сабақтың мақсаты:
  • 1. Функция, оның қасиеттері мен функцияны зерттеу және графигін салу тақырыптырын
  • оқушылардың қаншалықты меңгергендігін тексеру, бекіту және бағалау.
  • 2. Оқушының ой -өрісін, сана-сезімін қалыптастыру, шығармашылық қабілетін дамыту.
  • 3. Оқушыларды алғырлыққа, шапшаңдыққа және тапқырлыққа тәрбиелеу.
  • Сабақтың типі: Бекіту және бағалау сабағы.
  • Сабақтың түрі: Жарыс сабақ.
  • Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс.
  • Сабақтың көрнекілігі: әр түрлі графиктер сызылған плакаттар.
  • Сабақтың барысы:
  • 1. Ұйымдастыру кезеңі.
  • 2. Сабақтың мақсатын қою.
  • 3. Білімді бекіту және бағалау.
  • І-бөлім Мұғалімнің сөзі.
  • ІІ –бөлім.
  • а) Алгбралық тренажер («Ой шақыру» стратегиясы ).
  • ә) Тақырыпқа байланысты есептер шығару («Миға шабуыл»
  • стратегиясы).
  • б) Математикалық мазмұндама ( «Ой толғаныс» стратегиясы).
  • в) «Мен - бірінші» сайысы. («Еске түсіру» стратегиясы).
  • ІІІ-бөлім.
  • Жарыстың қорытындысы. Мұғалімнің қорытынды сөзі.
  • 4. Үйге тапсырма беру.
  • Бағалау парағы.
  • р/с
  • Қасиеттер тобы
  • р/с
  • Оқушының
  • аты-жөні
  • Зерттеу тобы
  • Алгебралық_тренажер'>Алгебралық тренажер
  • Т.байл.есептер шығару
  • Математикалық мазм.
  • Мен- бірінші сайысы.
  • Алгебралық
  • тренажер
  • Т.байл.есептер шығару
  • Математикалық мазм.
  • Мен- бірінші сайысы.
  • 1
  • Бегалиева
  • 1
  • Әміриеева
  • 2
  • Қабдрашев
  • 2
  • Еркебаев
  • 3
  • Есенбаева
  • 3
  • Садырқұлов
  • 4
  • Сейтенов
  • 4
  • Отыншиев
  • 5
  • Мұрзақұлқызы
  • 5
  • Қауынбаева
  • 6
  • Ескенов
  • 6
  • Омаров
  • 7
  • Нұрғали
  • қызы
  • 7
  • Рысқұлбекова
  • 8
  • 8
  • Бағалау парағы.
  • «Қасиеттер тобы»
  • Суретте y=f(x) функциясының графиктері берілген.
  • 1. Жұп функцияның графигі қай суретте бейнеленген? 2. Тақ функцияның графигін тап. 3. Квадраттық функцияның графигін қай суреттен көріп тұрсың? 4. Тақ та, жұп та емес функцияның графигі қай суретте бейнеленген.
  • 1 -сурет
  • 2-сурет
  • 3-сурет
  • 4-сурет
  • «Зерттеу тобы»
  • Суретте y=f(x) функциясының графигі берілген.
  • 1. функцияның өсу, кему аралықтарын анықтаңдар.
  • 2. функцияның максимум, минимум нүктелерін анықтаңдар.
  • «Қасиеттер тобы»
  • Кітаппен жұмыс
  • № 48. Берілген функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
  • а) y=-6x2+x+1
  • «Зерттеу тобы»
  • Кітаппен жұмыс.
  • № 48. Берілген функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
  • б) y= (x+2)2-3
  • «Қасиеттер тобы»
  • y= -x2+3 функциясының графигі қай суретте кескінделген. Қасиеттерін жаз.
  • «Зерттеу тобы»
  • Суретте кескінделген графиктердің қайсысы y= x -2 функциясының графигі болады? Қасиеттерін жаз.
  • «Қасиеттер тобы» «Зерттеу тобы»
  • Функция дегеніміз не?
  • Функцияның анықталу облысы дегеніміз не?
  • Функцияның мәндер жиыны дегеніміз не?
  • Функцияның берілу тәсілдері.
  • Жұп және тақ функциялардың өзін тән ерекшеліктерін ата.
  • Жұп және тақ функциялар дегенімізді қалай түсінесіңдер?
  • Функцияның таңба тұрақтылың аралықтары қалай анықталады?
  • Функцияны зерттеу алгоритімін ата.
  • .


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет