Бекіткен оқу ісінің меңгерушісі: ..........................................................Б.Гүлжан
Уақыты : Барлық сағаты: 3 сағат
Сабақтың тақырыбы: «Г,г» дыбысы мен әрпін таныту
Мақсаты : Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру,сөз,сөйлем оқу
Міндеті :
Г дыбысы мен әрпін таныстыру.
Г дыбыс бар сөздерге дыбыстық талдау жасауға үйрету..
Бітеу және ашық буын оқу
«Г,г» әріптерін жазып белгілеу
«Г,г» дыбысы мен әрпі кіріскен буын, сөз оқыту, сөз сөйлем құрату, жазғызу
Кітаптағы суреттер, сөздер бойынша толық мағұлмат беру
Мазмұны ;
Білім
|
Білік
| |
Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
дұрыс дыбыстау
дауысты, дауыссыз, ажырату
Буын,сөздерді оқу.
|
Сағат бөлісі:
№
|
Кезекті сабақ
|
Тақырыбы
|
Ай күні
|
Уақыты
|
1
|
Сабақ 1
|
«Г,г» дыбысы мен әрпін таныту
|
|
35 минут
|
2
|
Сабақ 2
|
«Г,г» әрпі кіріскен сөз сөйлем жазу
|
|
35 минут
|
3
|
Сабақ 3
|
Егін мәтінін оқу
|
|
35 минут
|
Әдіс-тәсілдер:Түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап,жұмбақ, жаңылтпаш, қорытындылау, мадақтау
Қажетті құралдар: көрнекілік, оқулықтағы суретті көрнекілік, суреттер, әріптің ұқсас көрнекілігі, баспаша және жазбаша, үлкен және кішкене әріптер көрнекілігі, оқулық, таратып беруге арналған материалдар, дәптерлер, компьютер, , видео жазбалар, қысқаша тақпақтар, мақал мәтел, жұмбақ, кеспе әріптер, буын сөздер
Бағалау ; «Г»дыбысы мен әрпін ажырата алады, сөзге дыбыстық талдау жасай алады, дауысты не дауыссыз екенін ажыратады.
Буын,сөздерді оқи алатын болу
Бекіткен оқу ісінің меңгерушісі: .......................................................... Б.Гүлжан
Сабақтың тақырыбы: «Г,г» дыбысы мен әрпін таныту
Мақсаты : оқушылардың ойлау қабілетін дамыту арқылы «Г» дыбысы мен әрпін таныту, жазғызу, буын, сөз оқыту
Міндеті :
Тыңдау, толықтыру, оқу жұмысына кірістіру
Суретті бақылап, іс әрекеті бойынша әңгімелесу
«Г» дыбысы мен әрпі кіріскен буын, сөз оқыту, құрату
Таза көркем жазуға үйрету
Тақпақ, жаңылтпаш жаттату
Сабақ барысы:
Кезең
|
Мұғалімнің іс әрекеті
|
Оқушының іс әрекеті
|
Басы 35
Өткенді қайталау
|
Сәлемдесу
Оқушыларды сабаққа дайындығын тексеру
Сабаққа зейін аударту
|
Мұғаліммен сәлемдесу
Сабақ дайындығын пысықтау
Сабаққа зейін қою
|
Үй тапсырмасын тексеріп, дәптерлерін жинап алу
Қадам 1:
Оқушылар алдыңғы сабақта қандай әріппен таныстық?
«ө» дыбыс кіріскен кім көп сөз айтады?
«ө» дыбыс кіріскен буын, сөз оқыту
|
Үй тапсырмасын тексертіп, дәптерлерін жинап беру
Қадам 1:
«ө» әрпімен танысқанбыз
Оқушылар,ө әріпі қатысқан сөздер айту
«ө» дыбыс кіріскен буын, сөздерді оқу
|
Ой түрткі
|
Қадам 2:
Жұмбақ шешу
Адамдардың бәрі қызығады,
Су құймасаң сәні бұзылады \гүл\
Қадам 3:
«Гүл» деген сөзде бірінші қай дыбыс естіледі? Енді «Сөз ойла, тез ойла» ойынын ойнайық. К дыбысынан келетін сөздерді тездетіп ойланып айтып берейік.
Тақтаға көрнекілік ілу
Тақырыптық сурет бойынша әңгімелесу
Суреттерді атату
Сөйлем құрату
Көрнекіліктегі суреттерді атап сөзді буынға бөлгізу, шапалақ арқылы.
|
Достарыңызбен бөлісу: |