Білім беру ұйымының атауы
|
N 192
|
Пәні:
|
Қазақстан тарихы
|
Бөлім:
|
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін)
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
14-04-2023
|
Сынып: 9
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Халықаралық қатынастар жүйесіндегі Қазақстан.
Зерттеу сұрағы: Қазақстанның жаңа әлемдегі орны қандай
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
9.3.2.3. Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдау;
9.3.2.2. Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына бға беру
|
Сабақтың мақсаты
|
Тәуелсіз Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беру;
Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдасты
ру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Мұғалім әрекеті:
Мұғалім әрекеті: Оқушыларға проблемалық сұрақ қою арқылы үнемі сабақ барысында оқушыларды сабақ үдерісіне белседі тартып отыру
|
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады
ЕББҚ маңызды кездесетін термин сөздерді атайды не жазып көрсетеді
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
слайдтар
Таратпа материал
Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007
|
Жаңа білім
|
Жұптық жұмыс:
2 минут
Тапсырма:
Қазақстан қандай аймақтық, халықаралық және дүниежүзілік ұйымдарға мүше?
Кестені толтырыңыздар.
Диалог барысында мұғалім толықтырулар жасайды және кері байланыс береді.
Соңынан оқушылардың белсенділігін артырып отыру үшін жеке жұмыс беріледі.
ЕББҚ оқушыларына (есту, көру, қабылдау деңгейі төмен)қосымша қолдау көрсету мақсатында үлестірме материал беріледі.
Дерек мазмұнымен танысып ШЫҰ, ЕАЭО ұйымына мүше мемлекеттерді саяси картадан анықтаңдар
Қазақстан қай ұйымға мүше емес деп ойлайсыз?
Мұғалім әрекеті:
Мұғалім екінші сабақты бірінші сабақта орындаған тапсырмаларға шағын толықтыру жасайды. Соңынан мұғалім оқушыларды шағын топтарға бөледі және SWOT талдау жасауды ұсынады.
Топтық жұмыс:
Ақпараттық дерек мазмұнын қолданып SWOT талдау жасаңдар.
Оқушыларға ақпараттық дерек, SWOT талдау кестесі алгоритімі ұсынылады.
Тапсырманы орындауға нұсқаулық беріледі. Тапсырманы орындауға уақыт беріледі..Мұғалім және сыныптастары тарапынан және өзара кері байланыс жасалады. Қалған оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдап отырып жұмысына толықтырады толықтырулар жасайды.
Соңынан оқу мақсатына толық жету үшін оқушыларға жеке жұмыс ұсынылады.
ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады.ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі. https://www.youtube.com/watch?v=x7PgcyRkMP8
Бейне материал мазмұнын және біліміңді қолданып Қазақстанның дүниежүзілік қауымдастығындағы ролі туралы 3-5 сөйлемнен қорытынды жасаңыз.
|
Оқушылар ШЫҰ, ЕАЭО ұйымына мүше мемлекеттерді саяси картадан анықтайды;
Сабақ барысында оқушы-оқушы, оқушы-мұғалім арасында кері байланыс үнемі болады.
Соңынан бүкілсыныптық талқылау
Оқушыларға ақпараттық дерек, SWOT талдау кестесі алгоритімен орындайды;
Оқушылар дайындық жұмыстарынан соң нәтижесін сыныптастарымен бөліседі
оқушылар деректі қолданып тапсырманы орындайды.
Оқушылар Қазақстанның халықаралық, дүниежүзілік қауымдастағы роліне баға береді.
|
|