Сабақтың тақырыбы: қысқаша көбейту формулалары 7-сынып 2017 жыл



Дата22.08.2017
өлшемі11,89 Kb.
#24699
түріСабақ
  • Павлодар облысы білім беру басқармасы Павлодар қаласының «Жас дарын» мамандандырылған мектебі
  • Кожагельдинова Гульназы Нигиметовна
  • математика пәнінің мұғалімі
  • Сабақтың тақырыбы:
  • қысқаша көбейту формулалары
  • 7-сынып
  • 2017 жыл
  • Қысқаша көбейту формулалары
  • Оқу мақсаттары
  • 7.2.1.10. Қысқаша көбейту формулаларын
  • білу және қолдану
  • Сабақ мақсаттары
  • -қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;
  • алгебралық өрнектерді ықшамдауда қысқаша көбейту
  • формулаларын қолдану;
  • көпмүшені көбейткіштерге жіктеуде қысқаша көбейту
  • формулаларын қолдану.
  • Бағалау критерийі
  • -қысқаша көбейту формулаларын біледі ;
  • -қысқаша көбейту формулаларын қолданады
  • Құндылықтарға
  • баулу
  • Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік ,келісім
  • азаматтық жауапкершілік,
  • Жалпыға бірдей еңбек қоғамы
  • еңбекке, шығармашылыққа, белсенді қарым- қатынас ,
  • Тілдік мақсат
  • Белсенді оқу әдістері
  • Сабақ басы
  • Сабақ ортасы
  • Сабақ соңы
  • - Психологиялық қолдау “Қос шеңбер”
  • - Үй тапсырмасын тексеру: “Графикалық диктант”
  • иә ^ жоқ ____
  • “Жүйрік ой”
  • шыбынұрғыш») стратегиясы
  • - Рефлексия: “Табыс ағашы”
  • Фрагменттер бойынша топқа бөлу
  • Анаграмма шешу
  • Ойлауды дыбыстандыру
  • - “Галерея” әдісі
  • Сергіту сәті: “Санның дәрежесі.”
  • “ДЖИГСО” әдісі
  • - Пазл бойынша пирамида құрастыру
  • №3. Теңдеуді шешіңдер: 3 ұпай
  • А)
  • Дескриптор: Білім алушы:
  • - Есептерді шығару барысында қажет формуланы дұpыc қолданады;
  • - Түрлендірулерді дұрыс орындайды;
  • - Ұқсас мүшелерді біріктіреді;
  • - Теңдіктің сол жағына белгісізі бар өрнекті, оң жағына бос мүшені дұрыс көшіреді;
  • - Теңдеудің түбірін табады, тексереді;
  • Дұрыс жауабын жазады.
  • Саралау әдістері
  • Шығармашылық топтық тапсырма: Пазл бойынша пирамида құрастыру.
  • Тaпcыpмaлар 4 түсті қағазда төрт тoпқa беpіледі,, ол «TARSIA» бағдарламасымен сызылған пирамидасы құрастырылған. Бұл тәсіл бойынша үшбұрыштардың қабырғаларында жазылған тапсырмаларды сәйкестендіру керек, 4 топ бірігіп үшбұрыштан пирамида құрайды, дұрыс табылса Астанадағы пирамида бейнесі шығады.
  • Дескриптор: Оқушы:
  • Екі өрнектің айрмасының квадратының формуласын біледі;
  • - Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласын біледі;
  • Есептерді шығару барысында ҚКФ ны дұрыс қолданады;
  • - Дұрыс түрлендіреді, ұқсас мүшелерін біріктіреді.
  • - Дұрыс сәйкестендіреді
  • (ҚБ) +,- кестесіне дұрыс, бұрыстығын белгілеу.
  • Шығармашылық топтық тапсырма
  • Үшбұрыштағы тапсырмалар
  • 1
  • (а+4)2
  • а2+8а+16
  • 2
  • (с-8)2
  • с2-16с+64
  • 3
  • (х-3)2
  • х2-6х+9
  • 4
  • (3с+2)2
  • 9с2+12с+4
  • 5
  • (5с-3в)2
  • 25с2+30св+9в2
  • 6
  • m2-n2
  • (m-n)(m+n)
  • 7
  • (9+a)2
  • 81+18a+a2
  • 8
  • 912
  • (90+1)2
  • 9
  • (2x-y)2
  • 4x2-4xy+y2
  • 10
  • 81b2-64a2
  • (9b-8a)(9b+8a)
  • 11
  • (2x-16)2=0
  • 8
  • 12
  • (4x-5)2-64
  • 25x2-40x-48
  • 13
  • a2-1
  • (a-1)(a+1)
  • 14
  • 100p2-36y2
  • (10p-6y)(10p+6y)
  • 15
  • C6-9x4
  • (c3-3x2)(c3+3x2)
  • 16
  • (3x+n)2
  • 9x2+6xn+n2
  • 17
  • (x+5)2-16
  • X2+10x+9
  • 18
  • (x-1)2
  • X2-2x+1
  • Кері байланыс
  • «Стикерлер»
  • Кері байланыс:
  • плюс минус
  • арқылы бағалайды.
  • Тапсырма түрі
  • Мұғалімнің кері байланысы
  • 1
  • Графикалық диктант
  • +,-
  • 2
  • №1 тапсырма
  • 2
  • 3
  • №2 тапсырма
  • 3
  • 4
  • Пирамида құрастыру
  • 5
  • 4
  • Жүйрік ой
  • +1
  • 5
  • Жоғары деңгейлі тапсырмалар
  • +6


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет