Сабақтың тақырыбы: Ж. Жабаев «Жаныс ақынға», «Патша әмірі тарылды»



Дата15.12.2019
өлшемі17,17 Kb.
#53626
түріСабақ
Байланысты:
0012d54c-1e44ac80


Сабақ:

Мектеп: Екіаша ОМ

Пәні: Қазақ әдебиеті

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Калкеева Назира

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ж.Жабаев «Жаныс ақынға», «Патша әмірі тарылды» өлеңі

Сабақтың мақсаттары

Жамбыл Жабаев өмірі жайлы мәлімет бере отырып, «Жаныс ақынға, Патша әмірі тарылды» өлеңдеріне талдау жүргізу арқылы білімін арттыру, Сөздік қорлары мен тіл байлықтарын дамыту, адамгершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Тарих, география

Тақырып бойынша алдынғы білім

Т.Ізтілеуұлы

Сабақтың барысы




Сабақтың жоспарлан

ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Амандасу,психологиялық ахуал

Сабаққа назарларын аудару

ІІ-тоқсанды қайталау





Сабақтың ортасы

Жамбыл Жабаев өмірі жайлы бейнесюжет көрсетіледі.

Сол бойынша түсініктерін айтады.

«Жаныс ақынға», «Патша әмірі тарылды» өлеңдері жайлы бейнесюжет көрсетіледі.

«Жаныс ақынға» өлеңі тақырыбы жағынан қандай өлеңге жатады?

Жаныс ақын кім? Өлең кейіпкері Сүйінбай ақын кім?

Өлеңнен ақынның қандай көңіл-күйін байқаймыз?

Авторы- Жамбыл Жабаев

Тақырып-

Жанр түрі – поэзия (өлең)

Идеясы- автор тақырып арқылы өзінің сезімін, көзқарасын бейнелейді.

Шумақ-

Тармақ-


Бунақ-

«Кейіпкерге хат» стратегиясы арқылы ойтолғау жазу.(Өзіне ұнаған кейіпкерге болмаса Жамбыл атынан өскелең ұрпаққа хат жазады)

«Патша әмірі тарылды» өлеңі

Мазмұнына қарай цитаталы жоспар:



  1. Қызығыңды көп көрдім,

Қарабастау Құлансаз \Ақынның туған жері туралы толғанысы/

  1. Патша әмірі тарылды \ Ақынның зары/

  2. Көрген көзді қосақтап,

Қалай қиып беремін.\ Ел арасындағы дүрбелең, әділетсіздіктер/

  1. Енді ойласақ не қалды \Халықтың кегі, шешімі/

Өлеңді көркемдік талдау.

1.Риторикалық талдау

Көрген көзді қосақтап,

Қалай қиып береміз?!

2.Қайталау

Ата жұрттан кету бар,

Жолға тігіп не жанды.

Тәуекелге беку бар.

3Метафора

Көрген көзді қосақтап,

Қалай қиып береміз.

4.Теңеу

Бүйтіп көрген күн құрсын,

Жапырақтай қалтырап!

Таусылғандай тынысың,

Күнде жүрек қансырап...






Сабақтың аяғы

Кері байланыс 3-2-1 стартегиясы

Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызы ақпарат

Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті;

Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет



Үйге тапсырма: Жаттау




Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлай

сыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма

лар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

ның сақталуы
АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет