|
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Жай бөлшекті қысқарту
|
бет | 1/2 | Дата | 16.04.2020 | өлшемі | 364,2 Kb. | | #62660 | түрі | Сабақ |
| Байланысты: 11,10Бұл бет үшін навигация:
- Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
- Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар
- Оқушылардың басым бөлігі
- Тілдік мақсаттар Оқушылар
- Негізгі сөздер мен тіркестер
- Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер
- Пәнаралық байланыс Жаратылыстану, информатика Алдыңғы оқу
- Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері
- Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. №253
- «Кім жылдам» ойыны «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап»
- 2-тапсырма: Оқулықпен жұмыс (жұптық жұмыс) І топқа: № 377
- 1) Қ,Ы,Т,С,У,Қ,А,Р 2) Б Ш А Л Ү Н Е Й Ө Ж К 3) Ө,К,І,І,Т,К,Ш,Б,Е,Й Тапсырма 3. Жеке жұмыс.
Бекітемін:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1С Күні: 11.10.2019
СЫНЫП: 5б Қатысқандар : Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Жай бөлшекті қысқарту
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.1.2.14. Жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі
|
Оқушылардың басым бөлігі:
| |
Кейбір оқушылар:
|
Жай бөлшектердің негізгі қасиетін пайдаланып күрделі есептерді шешеді.
|
Бағалау критерийі
|
Жай бөлшектерді қысқартуда негізгі қасиетін қолдана алады
Жай бөлшектерді қысқарта алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
| |
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
- бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, алымын берілген бөлшектің бөліміне ауыстыруға болады;
Жай бөлшектiң алымы мен бөлiмiн олардың бiрден өзгеше ортақ бөлгiшiне бөлу (бөлшектi қысқарту) деп аталады
|
Құндылықтарға баулу
|
Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Жаратылыстану, информатика
|
Алдыңғы оқу
|
Жай бөлшек туралы түсінік қалыптасқан.Жай бөлшектерді оқи және жаза алады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Ынтымақтастық атмосферасын орнату.
Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру. №253
(топта сағат тілімен дәптерлерін бір-біріне беріп, тексереді)
«Кім жылдам?» ойыны
«Ұшқыр ойдан ұтымды жауап»
Жай сандар дегенміз не?
Құрама сандар дегеніміз не?
ЕҮОБ, ЕКОЕ-ті қалай табады?
Өзара жай сандар дегенміз не?
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау(формативті бағалау).
|
Қағаз қиындылары
|
Сабақтың ортасы
30 мин
|
Ширату жаттығуы
Суреттердегі (төртбұрыш, шеңбер, шаршы) фигураларды алып, боялған бөліктерінің санын сұрау арқылы жаңа тақырыптың оқу мақсаты-мен таныстырылады.
- шеңбер, шаршының түсі қандай?
- неше бөлікке бөлінген?
2-тапсырма: Оқулықпен жұмыс
(жұптық жұмыс)
І топқа: № 377
Натурал сандардың бөлінгіштік қасиетін пайдаланып , бөлшектерді қысқартыңдар:
ІІ топқа: № 378
Бөлшектің алымы мен бөлімінің ең үлкен ортақ бөлгішін тауып, бөлшектерді қысқартыңдар:
ІІІ топқа: № 379
Бос орындарды толтырыңдар:
ІV топқа: № 380(1)
бөлшектерін бөлімі 100-ге тең бөлшек түрінде жазыңдар
«Әріптер сөйлейді» сергіту сәті.
Оқушылар әріптерді құрастыру арқылы, бүгінгі тақырыпқа байланысты термин сөздер шығарады.
1)Қ,Ы,Т,С,У,Қ,А,Р
2) Б Ш А Л Ү Н Е Й Ө Ж К
3)Ө,К,І,І,Т,К,Ш,Б,Е,Й
Тапсырма 3. Жеке жұмыс.
Дескриптор арқылы келесі сабаққа жоспарлаймын
№1 Сурет бойынша бөлшекті жазып және оны қысқартылмайтын бөлшек түріне келтіріңіз.
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|