Мұғалімнің аты – жөні: Пәні: әдебиеттік оқу. Сыныбы: 3 «А» Уақыты: 22.12.2015.
Қысқа мерзімді жоспар :Мұғалім: Турганбаева Сауле
Сабақтың тақырыбы: Желтоқсан батыр
Мақсаттары: 1.Желтоқсан батырды мәнерлеп оқуды үйрету.2. Дамытушылық:Оқушылардың сөздік қорын, қабілеттерін, өз бетінше зерттеушіліки жұмыс істеу дағдысын дамыту, өзін-өзі реттеуге, бір-біріне қолдау көрсетуге итермелеу.
3. Тәрбиелік: Оқушыларға ұлттық партиоттық тәрбие беру.
Модульдері: СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін - өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Сабақтың әдісі: Сиқырлы таяқша, Ыстық орындық, Теле студя .Ойлас, жұптас, бөліс, Атвокат.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.Дәстүрлі емес сабақ. Сын тұрғысынан ойлау сабағы.
Күтілетін нәтиже:Өз бетімен жұмыс жасауды үйренеді.Топтасып және жұптасып жұмыс істеу дағдысы дамиды.Сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады. «Атвокат әдісі» әдісі арқылы өз ойын еркін дәлелдеуге үйренеді. Бірін –бірі әділ бағалауды үйренеді
Параметрлер
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
I.Білу
1.«Ыстық орындық»
|
1мин
5мин
|
1. «Жалын және мұз» тренингі арқылы топқа бөлу.
2.Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Көктудың желбірегені»
Үй тапсырмасын тексереді.
« Интернат наны » тақырыбы
Бойынша жазған шығармаларды бөлім бойынша оқытып тексеру.
|
1,2,3 деп санап топқа бөлінеді.
Балалар бір-біріне «сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады:
«Бейнеклип» таныстырылымы
Ерекше көңіл күйге еніп, сабаққа назары ауады.
Оқушылар жазған шығармаларын оқиды. Оқушылар бақылап, баға береді.
|
III.Қолдану
«Түртіп алу» тәсәлі
(іс –әрекет кешені)
|
5мин
10мин
|
Тарауды қайталауға арналған сұрақтар мен тапсырмалар
Құрманғазы күйші туралы не білдің?
Сен білесің бе? бейнеролик
Біз кім туралы бейнеролик көрдік?
Ол кісіні кім деп айтамыз?
Ал, бүгінгі танысатын тақырыбымыздың авторы :
Автор туралы қандай ақпарат әкелдіңдер?
Жинақталған автор туралы ақпаратпен тілші таныстырады.
Ал, бүгінгі танысатын тақырыбымыз
1-топ.1-бөлім. Оқушыларға бөлімдерді оқуды тапсырамын.
2-топ.2-бөлім.
3-топ.3-бөлім.
Білетін ақпарат ( +).
Таңдандырған ақпарат . Мәтіндегі сұрақтар (?)
|
IV.Талдау
«Көнференция »
әдісі
|
12мин
|
Оқушылар топ болып конференция алаңына шығады.Олар бөлім бойынша тізбектеп баяндайды.Бақылаушылар бақылап, кері байланыс жасайды.
|
Сергіту
|
1мин
|
Оқушылармен бірге жасайды.
|
Интербелсеңді тақтадағы бейне роликтегідей жаттығулар жасайды.
|
V.Жинақтау
|
7мин
|
Үлестірмелі жұмыс
Күні:---- айы:_22.12. 2015 жыл
Аты –жөні:________________ 3 «А» - сыныбы
Мәтіннің тақырыбы:
Авторы кім?_____________________
Тақырыпқа мәндес сөз жаз.------------------
Оқиғаның негізгі идеясын анықтап, сурет сал.
Мәтіндегі кейіпкерлер:---------------------------
Мәтіндегі жер аттары--------------------------
Мәтін мазмұнына сәйкес мақал-мәтел жаз:
Осы мәтіннен саған кімдер ұнады, неге ұнады?
Мәтін мазмұнына жоспар жаз.
I. Кіріспе бөлім
II. Негізгі бөлім
III. Қорытынды бөлім
Өзін-өзі бағалау:_______ Мұғалімнің бағасы:___
Ата –ананың пікірі:_______
Таныстым: (ата-ана қолы) 21 .12.2015жыл.
Құрастырған сынып жетекшісі: Тұрғанбаева С.О.
|
7.Бағалау
|
1мин
|
Формативті критериі
Оқушының аты-жөні:_____________
«Ыстық орындық»
|
Конферен
ция
|
Үлестірме
|
жинаған балл
|
|
|
|
|
Бағалау шкаласы
«15» ұпай «5». «10» ұпай «4. «8» ұпай «3». 5 ұпай «2»
|
Кері байланыс
|
2мин
|
+ не үйрендім?, - не қиын болды?,
не білгің келеді?
|
Оқушылар стикерге жазып іледі.
|
Үй тапсырмас
|
1мин
|
Үйге тапсырма: -бет. Желаяқ мәтініне шығарма жазу.
|
Оқушылар күнделіктеріне жазады.
|
Директордың оқу ісі жөні орынбасары : Көлбаева Р.
Достарыңызбен бөлісу: |