Сабақтың тақырыбы: Жемістер мен көгөністер Сабақтың мақсаты



Дата29.01.2018
өлшемі53,35 Kb.
#35651
түріСабақ
Әзірлеген: қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі-Кабдуллаева Айжан Каликановна

ШҚО Бородулиха ауданы Камышенка ауылы

Камышенка орта мектебі”КММ



Сабақтың тақырыбы: Жемістер мен көгөністер

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: тақырып бойынша алған білімдеріне қорытынды жасау, үйренген сөздерді, сөз тіркестерін қайталау, ауызша сөйлеуге жаттықтыру.

Дамытушылық: топпен жұмыс істеуге үйрету, есте сақтайтын қабілеттерін дамыту, есте сақтайтын қабілеттерін дамыту, сауатты жазу, оқуға дағдыландыру, тілдерін жаттықтыру

Тәрбиелік: мемлекеттік тіл-қазақ тілін қадірлеуге, бір-біріне деген сүйіспеншілік сезімін тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: нәтиже сабақ

Сабақта қолданылатын әдіс: ойын технологиясы, сұрақ-жауап,баяндау,ақпараттық технология

Сабақтың көрнекілігі: «Жемістер, көгөністер» суреттері, сөзжұмбақ, оқулық,интербелсенді тақта

Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

  • Сәлеметсіңдер ме, балалар?! Отырыңдар!

  • Бүгін сыныпта кім кезекші?

(кезекшіден аптаның күні мен ауа райы, оқушылардың түгендігін тексеру)

Психологиялық ахуал жүргізу:

Балалар шаттық шеңберін құрып, жылы лебіздерін бір-бірлеріне айтады.

Бәріміз енді тұрайық,

Үлкен шеңбер құрайық

Жақсы-жақсы сөздерді,

Бір-бірімізге айтайық!



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

4 тапсырма (Ә. Шапағатовтың «Күз келді!» өлеңін жатқа айту.)



ІІІ. Негізгі бөлім.

1. Балалар, бүгін біз сендермен өткен тақырыпты қайталай отырып, санамызға тереңірек түйсінеміз. Ендеше, мына адасып кеткен әріптерді дұрыс орнына қойып, бүгінгі сабақтың тақырыбын шығарайық.

ЖМЕСІТРЕ мен КӨКӨНІТСРЕ

ЖЕМІСТЕР мен КӨКӨНІСТЕР



  1. Тілді жаттықтыру.

Енді біз сендермен тілдерімізді жаттықтырайық. Мен бастаймын, сендер қостап, аяқтаңдар.

Огурцы – қияр,

А граната - .... (анар)
Мороз – аяз,

А лук - .... (пияз)


Жираф – керік,

А абрикос - .... (өрік)


Один – жалғыз,

А арбуз - .... (қарбыз)


Сад – бақ,

А тыква - ....(асқабақ)


Зеркало – айна,

А яблоко - .... (алма)


Усы – мұрт,

А груша - .... (алмұрт)
Кобыла – бие,

А вишня - …. (шие)


Земля – топырақ,

А капуста - .... (орамжапырақ)


Фрукт – жеміс,

А овощ - .... (көкөніс)


Сыныпты пазл арқылы екі топқа бөліп, сабақты ойын технологиясы арқылы жүргізіп, екі топ сайысқа түседі.
Ойын «Топтап жина»

Шарты: Тақтада араластырылып ілінген жемістер мен көкөністерді ажыратып, топтап жинай білу, қазақша атау, буынға бөлу.

Ойын «Қайсысы артық?»

Шарты: Берілген суреттердің ішінен 1-топ жеміске жатпайтын суретті, 2-топ көкөніске жатпайтын суретті тауып, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрайды.
Ойын «Артық білім – кітапта»

Оқулықпен жұмыс.

а) оқу


ә) аудару

б) сұрақ-жауап


Ойын «Сен білесің бе?»

Шарты: Жемістер мен көкөністерде қандай дәрумендер бар екенін ажырату.

А – алма,асқабақ, сәбіз.

С – алма, қызанақ, лимон, орамжапырақ, апельсин, картоп.
Сергіту сәті: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп, теріп алайық

Қалтамызға салайық.



Ойын « Білгенге - маржан»

Дәптермен жұмыс (1- тапсырманы орындау, жұмыс дәптер №1, 41- бет.)

Толықтырып жаз.



Ойын «Ойлан, тап!» Сөзжұмбақ шешу.

Шарты: Берілген сөздерді қазақшаға аударып, тор көздерді толтыру.

Ж






















Е







М



















І










С













  1. Лето

  2. Тетрадь

  3. Школа

  4. Младший брат

  5. Часы



К



















Ө
















г
















Ө










Н
















І













С




1) Книга

2)Весна

3)Цветы

4)Абрикос

5)Хлеб

6)Одежда

7)Друг


  1. Сабақты бекіту.

  • Балалар, бүгінгі сабақта алған мағлұматтарыңды шыңдай түсу үшін мынадай тапсырмалар орындайық.

1- тапсырма. Берілген жемістер мен көгөністердің ішін дұрыс бояп,түсін, дәмін, пішінін ажырату.

Анар, лимон, пияз, қызанақ.



2-тапсырма. Венндиаграмма
ЖЕМІСТЕР КӨГӨНІСТЕР


  1. Сабақты қорыту.

  • Балалар, бүгінгі сабақ барысында көптеген сөздерді қайталап, білімімізді жетілдірдік. Қазір сендер бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді смайлк арқылы көрсетіңдер.

  1. Бағалау.

VII. Үйге тапсырма:

«Менің сүйікті жемістерім мен көгөністерім» сурет салу.
Каталог: uploads -> doc -> 0539
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0539 -> Сабақ жоспары Сабақтың тақырыбы: Масса және заттың тығыздығы. Сабақтың мақсаты : Білімділік
0539 -> Номинациясы: «Интерактивтік жабдықты қолданатын үздік бастауыш сынып мұғалімі»
0539 -> Сабақтын мақсаты: 1 Оқушылар бойына халқымыздың рухани байлығын сіңіру, ұлтымыздың дәстүрлерінен үлгі алу


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет