Сабақтың тақырыбы: Жыл бойы өткенді қайталау. Мәтін 6-10 жаттығу Сабақтың мақсаты



Дата22.08.2017
өлшемі32,64 Kb.
#24711
түріСабақ
27.04.2015жыл Қазақ тілі 3-сынып

Сабақтың тақырыбы:Жыл бойы өткенді қайталау.Мәтін 6-10 жаттығу

Сабақтың мақсаты:а)Білімділік:Оқушыларға мәтін құрылымы,түрлері,тірек сөздер туралы алған білімдерін тиянақтауға,қайталауға,бекітуге мүмкіндік туғызу

ә)Дамытушылық:Оқушылардың өз бетіменжұмыс жасауы арқылы теориялық ойлауын,сөйлеу тілін дамыту

б) Тәрбиелік:Ұйымшылдыққа,достыққа,адамгершілікке тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта,слайд,оқулық

Сабақтың түрі:қайталау сабағы

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер:сұрақ-жауап,ойын,баяндау,түсіндіру

өзіндік жұмыс.



Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі

-Сабаққа даярлық.Топқа бөлу

(Мәтін атаулары арқылы картатекаларды алу)

II.Ми гимнастикасы.Ширату

Күннің шығуы---

Мектептегі 45 минут---

Мемлекеттің бас қаласы---

Күшіңе сенбе,

Денсаулық--



III.Мақсат қою кезеңі:Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Жыл бойы өткенді қайталау.Мәтін 6-10 жаттығу

IV.Бағалау критерийлерімен таныстыру.

-Бағалау критерийлері

1.Үй тапсырмасын дұрыс орындау.

2.Ережелерді жатқа білу.

3.Мәтін түлерін білу.

V.Үй тапсырмасын тексеру,талдау.4-жаттығу

-Әңгімелеу мәтіні неше бөліктен тұрады.

-Берілген жоспар бойынша құраған әңгімелеу мәтінін оқыту,талдау.

(Қайта бағыттау сұрақтарына жауап беріп болған соң,деңгейлеріне қарай топқа бір-бірден ынталандыру үшін смайликтер таратады)


VI.Қызығушылығын ояту «Бұл не?» ойыны

-Әр топ үнтаспадан түрлі дауыстарды естіп,ненің дауысы екенін тауып,сипаттайды.

1-топ Жолбарысты сипаттайды

2-топ Теңіздің және құстарды сипаттайды

3-топ Маймылды сипаттайды

VII.Жан-жақты білімдерін тексеру.Оқулықпен жұмыс.Дәптермен жұмыс

Күн ретін жазу. 7-жаттығу Тірек сөздермен жұмыс . Мәтін құрау

Тірек сөздер—күнбағыс,жапырақтары,гүлі, дәндері, май.

Оқушыларға жазған мәтіндерін оқыту,талдау.

(Сұрақ қою.-Мәтінді қалай құрадыңдар?Қалай құруға болады екен?Мәтінді тағы қалай құруға болады?)(постер қорғау)(Топтар бірін-бірі бағалайды)

6-жаттығу Топтық жұмыс (ауызша)

1-топ.Бұл мәтіннің қандай түріне жатады?(дәлеледеу)

2-топ.Мәтіннің бөліктерін жоспары бойынша анықтап ат қою,мәтінге ат қою.

3-топ. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.

(Барлық топ постер қорғайды)

8-жаттығу Топтық жұмыс (ауызша)

-Өлеңді түсініп,мәнерлеп оқу,мазмұнын ашатын сұрақтар қою,ат қою.Мәтіннің қай түріне жатады.

1-топ . 1-шумақ . 2-топ.2-шумақ.3-топ.3-шумақ

1.Өлеңде нетуралы айтылған?

2.Өлеңді кім жазған?

3.Отанды неліктен қастерлеп, қорғауымыз керек екен?

Бұл өлеңде пайымдау мәтінің бөліктерін байланыстырып тұрған көмекші сөз—өйткені сөзі.4-шумақты қарайық сызықша не үшін қойылған.

VIII.Сабақты бекіту

Суретпен жұмыс.Суретте не бейнеленген,салыстыру.(Құмырсқа мен шегіртке)-Балалар ең еңбекқор жәндікті білесіңдер ме?

9-жаттығу (ауызша)-Мәтінді дауыстап,түсініп,мәнерлеп оқу, мағынасын ашу, түсіндіру, сұрақтармен жұмыс ұйымдастыру.

«Бәйге» ойыны

-Мәтін деген не?

-Мәтін түлерін ата?

-Әңгімелеу мәтіні туралы не білеміз?

-Сипаттау мәтіні туралы не білеміз?

-Пайымдау мәтіні туралы не білеміз?

«Венн диограммасы»

Мәтін Сөйлем


Сөйлемдерден тұрады.-Әңгімелеу

-Сипаттау

-Пайымдау

Аяқталған ойды ілдіреді,

Сөздерден құралады,хабарлы,сұраулы

лепті болып бөлінеді.




Сөз,

Сөйлем


Тыныс

белгі



IX.Сабақты қорытындылау,бағалау.

-Бүгінгі сабақ ұнады ма?-Олай болса,бүгінгі сабақта кім өте жақсы жауап бергенін анықтайық.Топ жетекшілері бағалау парақшасындағы ұпайларды айтып, сабақты критерийлеріне сай оқушыға жиынтық баға қойылады.

X.Үйге тапсырма беру.10-жаттығу.213 -бет

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет