Сабақтың тақырыбы: Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/4
Дата12.10.2024
өлшемі0,56 Mb.
#206249
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
7сынып11 Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:

Механикалық қозғалыс



Педагогтің аты-жөні:

Д. Қамиева

Күні:

09.10.2024ж

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.4 – қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептеу

Сабақтың мақсаты:

– қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептейді



Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 минут


Өткенге шолу
5 минут


Жаңа сабаққа дайындық
3 минут
3 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру.


Сынып оқушыларын 3 топқа бөлу


І топ. Жылдамдық
ІІ топ. Орын ауыстыру
ІІІ топ. Уақыт
«LearningApps» платформасы бойынша үй тапсырмасын сұрау
1.Дене кез келген бірдей уақыт аралығында қозғалыс бағытын өзгертпей, бірдей орын ауыстыратын қозғалыс (бір қалыпты қозғалыс)
2.Жылдамдықтың шамасы да, бағыты да өзгермейтін қозғалыс (бірқалыпты қозғалыс)
3.Жүрілген жол (S= ϑ*t)
4.Бірқалыпты қозғалыс теңдеуі (x=x0+ϑ*t)
5.Дене кез келген бірдей уақыт аралығында қозғалыс бағытын өзгертпей, әртүрлі орын ауыстыратын қозғалыс (бірқалыпсыз қозғалыс)
6.Орташа жылдамдық:( ϑорт= )


7.Жылдамдықтың өлшем бірлігі: (1 м/с)
8.Уақыттың өлшем бірлігі: (1 с)
9.Траекторияның ұзындығы: (жүрілген жол);
10.Дененің қозғалысы онымен салыстырылып қарастырылатын дене (санақ денесі).
«Ой қозғау»
Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында сұрақтар қою
1.Әртүрлі денелердің қозғалысын салыстырып сипаттайтын қандай физикалық шама деп ойлайсыңдар?
2.Біз денелердің қозғалысын қарастырғанда қандай физикалық шама туралы айтамыз?


Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау


Мұғалім түсіндірмесі (2-3 минут)



Оқушылар ϑ, S, t белгілері жазылған стикерлер арқылы 3 топқа бөлінеді.

Оқушылар берілген сөйлемдерді дұрыс жауаптарымен сәйкестендіреді.

Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.


Бағалауға арналған «Спидометр» таратып беру


ҚБ: дайын жауаптар арқылы


ҚБ: ауызша мадақтау

Стикерлер, спидометр

7 сыныпқа арналған оқулық, интерактивті тақта


https://learningapps.org/watch?v=p8k5ixqic23

Слайд

слайд






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет