Пәні:әдебиеттік оқу
|
Мектеп:
|
Күні:18.02.2020 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:2«А»
|
Қатысқандар саны:20
|
Қатыспағандар саны:
|
Бөлім:
|
Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ұйықта, бөпем, жата ғой !
Мәтін : Ы. Алтынсарин Бұл кім ?
Әлди, әлди, аппағым !
М. Жұмабаев Бесік жыры
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау
2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлықоқушылар:
|
Жұмбақ, мақал-мәтелді түсініп оқиды;
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;
|
Кейбір оқушылар:
|
Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;
|
Бағалау критерийлері
|
1. Мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды;
2.Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады;
|
|
Бесік-колыбель - cradle ;
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз
1.Ауызша тараған халық шығармалары қалай аталады?
2.Ертегі көбіне қалай басталады?
3. Ертегілер қандай топтарға бөлінеді?
|
Алдыңғы оқу
|
Ертегілер әлеміненМәтін : Леонардо да Винчи Құмырсқа мен бидай дәні
|
Ишара
|
Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
қызыл-көмек қажет түсінбедім;
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт есебі
Басы
|
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз
«Шаттық шеңбер»
Шеңбер аясында екі топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді;
Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.
1- тапсырма: ТЖ «Сұрақ-жауап»
Дескриптор:
1. Өлеңді түсініп оқиды, сұрққа жауап береді;
2. Ана сөзінің ұғымын өз ойларымен әңгімелейді;
3. Бір-бірін тыңдап толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»
|
Ресурстар
Сары ,қызыл,
жасыл , житондар
|