Бөлім: Жоба
|
Сабақтың тақырыбы: Жоба таңдау және негіздеу. Жобаның мақсаты мен міндеттері.
|
Күні: 26. 04.2017 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Ж. Мадиева
|
Пәні: Технология
|
Сынып: 6
|
Қатысушылырдың саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары
|
Оқушыларға жобаны таңдауды,жобаны орындау реттілігін үйрету.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Жобаны дұрыс таңдайды, мақсат қоюды біледі.
|
Оқушылардың көпшілігі: Жобаны таңдауды оған қойылатын талаптарды толық түсінеді және реттілікпен жұмыс жасайды.
|
Кейбір оқушылар: Жобаны таңдау негізін,мақсаты мен міндетін түсіндіре алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Жоба оның мақсаты мен міндеті
Пән лексикасы мен терминологиясы:
Мақсат пен міндет білу жолдары
Жоба дегеніміз не?
Диалог\жазу үшін қажетті сөз тіркестері:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Біз жобаны не үшін таңдаймыз?
... неліктен екенін айта аласызба?
Алға қойған мақсаттарың қандай?
|
Алдыңғы сабақтарда алған білім
|
Әр түрлі киімдердің күту жолдарын,күту ережелерін біледі.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы
0-5
|
1. Сәлемдесу 2. Ортаға оқушыларды шеңбер арқылы тұрғызып, бір-біріне сәттілік тілету
3. Геометриялық фигуралар арқылы жұпқа бөлу
(Ү,Қ) Өткен сабаққа шолу. Сәйкестендіру сұрақ-жауабы. Үйге тапсырмасын бекіту, сұрақтар арқылы пысықтау. Оқушылар парақшадағы сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіреді 1. Киімдер пайдалануына қарай нешеге бөлінеді? 2. Киі сатып алғанда ескеретін талаптар? 3. Модель жасау кезінде матаның қасиеттері ескерілуі қажет? 4.Жамаудың неше түрі бар? Бағалау: Жұлдызша арқылы
|
Геометриялық фигуралар
|
Сабақтың ортасы
6-10
11-16
17-20
21-30
31-35
36-40
|
(МК, Ж, ) Жаңа сабақ: Жоба таңдау және оны негіздеу.Жобаның мақсаты мен міндеттері.
Жобаның негізгі бөлімдері
Жобалау кезінде өз мүмкіншіліктеріңді қолдана білу
Шығармашылық жобаны әзірлеу және жасау
Орындалған жұмыстарға баға беру және қорғау
(Ж, Қ) Жұптық жұмыс: ІІ – 3. Бұйымның конструкциялаумен дайындау процесін жазып көрсету.
1. Материал таңдау
а) .....
б) .....
в) ..
г).........
Бағалау: Бас бармақ арқылы жұптардың бірін-бірі бағалауы
(ОТ, Ж)Сарамандық жұмыс: 3. Қажетті құрал жабдықтар:
4. Экологиялық сараптау:
а)Таза мата материалынан жасалған, адамға, қоршаған ортаға зияны жоқ.
5. Экономикалық есептеу:
Материал: мата (шыт)
Матаның өлшемі: 25см-100 теңге
Жапсырма ою: 1 дана-75 теңге. Жіп - 80 теңге
Жалпы шығын:255тг.
(Ұ) Сабақты бекіту. 1. Жобаның мақсаты не? 2. Қандай материал қолданылады? 3. Экологиялық сараптау қалай жүргізіледі? 4. Қанша шығын кетуі мүмкін? Бағалау: Жұлдызша арқылы бағалау
Рефлексия: Не білдім? Не үйрендім? Не көргім келеді?
|
АКТ
Оқулық
А-3 қағазы
Пламастер
Жұлдызшалар
Стикер
|
Сабақтың соңы
41-44
|
(МК) Қорытынды: Жобаның құрылуы жөнінде түсінік
|
Слайд
|
Үй тапсырмасы
44-45
|
Жоба материалдарын дайындау
|
Оқулық
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Жобалау кезінде өз
мүмкіндіктер қолдана білуге бағыт- бағдар беру
Жобаны жасау және әзірлеу жолдарын түсіндіру.
|
Орындалған жұмыстарға баға беру,жобаның дұрыстығына бағыт беру
|
Жобаға пайдаланылатын материалдардың жоба барысында зиянды-зиянсыз екендігін ескеру
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы Оғанқол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Оқушылар жоба тақырыбындағы сабақтың мақсатына сай жұмыс жасады ,жоба тақырыбын толық меңгерді
Жобаны өңдеу және құрастыруға арналған нұсқаулық сызбасы саралап оқытылды.
Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдерді үйренбегендіктен уақыт жетпей қалған жерлер кездесті.
Сабақ жоспарында орындалуы тиіс бөлімдерге уақыт жетпегендіктен ауытқулар болды.
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:Оқушылардың жұппен жұмыс жасауы
2:Жоба тақырыбындағы шығармашылық жұмысқа оқушылардың қызығушылығы
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Ақпараттық коммуникациялық технологияны қолдану
2:Жұптық жұмыстар
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Келесі сабақта уақытты тиімді пайдалану үшін, оқушылар жасайтын жоба парақшаларын дайындап апару керек екенін түсіндім.
|