Сабақтың тақырыбы Үйсіндердің салт дәстүрі мен діни наным-сенімдері Оқу мақсаттары



Дата26.08.2017
өлшемі55,41 Kb.
#28150
түріСабақ
Сабақ жоспары


Пән : Ежелгі Қазақстан тарихы




Күні:14.03.

Мұғалімнің аты-жөні: Даулетова А

Сынып:







Сабақтың тақырыбы

Үйсіндердің салт дәстүрі мен діни наным-сенімдері

Оқу мақсаттары

Қазақстан аумағындағы ерте темір дәуірінде өмір сүрген тайпалардың тарихы жайлы түсіндіру.

Сабақтың мақсаттары

1. Үйсіндердің салт дәстүрі мен діни наным-сенімдері жайлы түсіндіру

А- тақырып бойынша негізгі фактілерді атайды, тақырыпты түсінеді, мазмұндайды, салыстырады

В- негізгі фактілерді атайды,тақырыпты түсінеді, мазмұндайды

С- тақырыпты түсінеді

Ойлау дағдысының деңгейі

Білу, қолдану,талдау,жинақтау

Құндылықтар

Қазақстанның әрбір тарихи ескерткіші қазақ елінің асыл мұрасы екендігін айта отырып, оларды құрметтеуге, бағалауға, сақтауға тәрбиелеу.

Бағалау критерилері

1.Ұсынылған ақпараттардан үйсіндердің жерлеу орындарының 2 ерекшеліктерін анықтайтын дәйектер таба алады,

2.Сармат, ғұндар және үйсіндердің мәдениеті мен ескерткіштерін салыстырып, 2 ерекшелігі және 2 ұқсастығын анықтайды






Бұған дейін алынған білім

Үйсіндердің шаруашылығы мен тұрмысы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Сәлемдесу,оқушыларды түгендеу. Сыныпты 1-4ке дейін санап 4 топқа болу

Фото жұмбақ- Қарғалы диадемасы.



Не білемін? Нені меңгеремін? деген сұраққа жауап беру, бір-бірің жауабын қайталамау.

Оқу мақсатары жайлы айтып өту

Күтілетін нәтижелерді белгілеу

Жаңа сабақтың контекст



Төлеубаев Ә.Т. Қазақстан археологиясының қола және ерте темір дәуірі мәселелері . Алматы,2013ж

Контекст. Үйсіндердің салт-дәстүрі туралы ғылыми деретер аз.Үйсіндердің әлем туралы түсінігі Қарғалы диадемасында жақсы көрініс тапқан.Үйсіндер жайлы көп мәліметт обалар береді.

Сабақтың ортасы


1-тапсырма. Кітаппен жұмыс

Үйсіндердің салт-дәстүрі мен діни наным-сенімдері жайлы оқып шығу

2 тапсырма. Жерлеу рәсімдерінің 2 ерекшелігін анықтау, дәйектер табу.

3-тапсырма. Сармат, ғұндар және үйсіндердің мәдениеті мен ескерткіштерін салыстырып, 2 ерекшелігі және 2 ұқсастығын анықта





Сармат

Үйсін



Ғұн



Сабақтың соңы


4-тапсырма.Блум бойынша сұрақ құрастыру.







Үйсіндердің салт-дәстүрі мен діни наным сенімдері







1.Білу. Кім? Не? Қайда?

2.Түсіну. Неліктен?

3. Қолдану. Сізді Дұрыс түсіндікпе?

4.Талдау. Сіз не істер едіңіз?

5.Шығармашылық. Мынандай жағдайда не болар еді?Бұл жағдайда не істер едіңіз?

6.Бағалау. Тарихи маңызы қандай?

6-тапсырма.

INSERT түртіп алу жүйесін пайдалана отырып кестені толтыр

Білетінім

Білетініме сәйкес келмейтіні

Мен үшін жаңалық

Мені таңқалдырды















Қосымша ақпарат

Дифференциация –

Үлгерімі жоғары оқушы

1.«Үйсіндердің әлемдік тарихта алатын орны» деген тақырыпқа әңгіме құрау


Бағалау критерилері

1.Ұсынылған ақпараттардан үйсіндердің жерлеу орындарының 2 ерекшеліктерін анықтайтын дәйектер таба алады,

2.Сармат, ғұндар және үйсіндердің мәдениеті мен ескерткіштерін салыстырып, 2 ерекшелігі және 2 ұқсастығын анықтайды



Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма?

Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?

Оқыту атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме?

Мен уақыттық кестені ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен?



Қорытынды бағалау

Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?

1:

2:

Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет