«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары:
________
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: Кіріспе Сабақтың мақсаты: Оқушыларға 8-сыныптағы әдебиет пәнінің ерекшелігімен таныстырып, мазмұнын ұғындыру.
Сабақтың міндеті: Топтық, жұптық жұмыс жасаудың ерекшеліктерін меңгерту. Күтілетін нәтиже:Оқушылар 8-сыныптағы әдебиет пәнінің ерекшелігімен таныстырып, мазмұнын ұғындыру..
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар кез-келген тапсырманы топтасып орындай біледі.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс, «ИӘ, ЖОҚ» ойыны, «Айтыс» әдісімен сабақ сұрау.
Сыныбы: 8
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
|
Қолданылатын ресурстар
|
2 минут
20
10
8
3
2
|
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Оқушыларды өлең жолдарымен топқа бөлемін.
Постерге топтық жұмыс жасату
«Әдебиет және мен» тақырыбы бойынша.
«Айтыс» тәсілімен жұптастырып сабақ мазмұнын сұраймын.
«ИӘ, ЖОҚ» әдісі бойынша жұмыс жүргізу.
Топ көшбасшысына бағалау шкаласын түсіндіру.
Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар топтарға бөлінеді.
Берілген тапсырманы топтасып талқылап, жауап береді, қорғайды.
Оқушылар бір-бірін айтысқа шақырып сұрақ қойып сабақ айтады.
Оқушылар кезекпен тапсырманы орындайды.
Иә, жоқ белгісін көрс-і.
Топ көшбасшысы берілген шкала бойынша оқушыларды бағалайды..
Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін смаликтер арқ. көрсетеді.
|
Тапсырма критерийі: өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі, топта тиімді жұмыс жасай алуы.
|
Өлең шумақтары, тапсырма салынған плакат,стикерлер, постерлер.
|
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары:
________
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: Түркі халықтарына ортақ әдебиет. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға түркі халықтарына ортақ әдеби мұра туралы түсіндіру.
Сабақтың міндеті: Тақырып бойынша мәлімет топтату, өлең құрылысын талдату. Күтілетін нәтиже:Оқушылар топтасып жұмыс жасап, сыни тұрғыдан ойлана біледі, өз бетінше іздене алады.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар кез-келген тапсырманы топтасып орындай біледі.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс, «ИӘ, ЖОҚ» ойыны, «Айтыс» әдісімен сабақ сұрау.
Сыныбы: 8
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
|
Қолданылатын ресурстар
|
2 минут
20
10
8
3
2
|
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Оқушыларды өлең жолдарымен топқа бөлемін.
Постерге топтық жұмыс жасату
«Түркі халықтарына ортақ әдеби мұра» тақ-ы бойынша.
«Айтыс» тәсілімен жұптастырып сабақ мазмұнын сұраймын.
«ИӘ, ЖОҚ» әдісі бойынша жұмыс жүргізу.
Топ көшбасшысына бағалау өлшемін түсіндіру.
Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар топтарға бөлінеді.
Берілген тапсырманы топтасып талқылап, жауап береді, қорғайды.
Оқушылар бір-бірін айтысқа шақырып сұрақ қойып сабақ айтады.
Оқушылар кезекпен тапсырманы орындайды.
Топ көшбасшысы берілген өлшем бойынша оқушыларды бағалайды.
Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін смаликтер арқылы көрсетеді.
|
Тапсырма критерийі: тақырып мазмұнын дұрыс мазмұндай білуі, өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі.
|
Өлең шумақтары, тапсырма салынған плакат,стикерлер, постерлер.
|
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары
________
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Алып ер Тоңа» Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жырды талдай білуді, оз бетінше іздене білуді үйрету.
Сабақтың міндеті: Тақырып бойынша мәлімет топтату, өлең құрылысын талдату. Күтілетін нәтиже:Оқушылар топтасып жұмыс жасап, сыни тұрғыдан ойлана біледі, өз бетінше іздене алады.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар кез-келген тапсырманы топтасып орындай біледі.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс, «ИӘ, ЖОҚ» ойыны, «Айтыс» әдісімен сабақ сұрау.
Сыныбы: 8
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
|
Қолданылатын ресурстар
|
2 минут
20
10
8
3
2
|
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Оқушыларды өлең жолдарымен топқа бөлемін.
Постерге топтық жұмыс жасату
«Айтыс» тәсілімен жұптастырып сабақ мазмұнын сұраймын.
«ИӘ, ЖОҚ» әдісі бойынша жұмыс жүргізу.
Топ көшбасшысына бағалау шкаласын түсіндіру.
Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар топтарға бөлінеді.
Берілген тапсырманы топтасып талқылап, жауап береді, қорғайды.
Оқушылар бір-бірін айтысқа шақырып сұрақ қойып сабақ айтады.
Оқушылар кезекпен тапсырманы орындайды.
Топ көшбасшысы берілген шкала бойынша оқушыларды бағалайды..
Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін смаликтер арқылы көрсетеді.
|
Тапсырма критерийі: жыр мазмұнын дұрыс мазмұндай білуі, өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі.
|
Өлең шумақтары, тапсырма салынған плакат,стикерлер, постерлер.
|
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары
________
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: Орхон ескерткіштері. Күлтегін жазуы. Сабақтың мақсаты: Оқушыларды Орхон ескерткіштері мен Күлтегін жазуларының маңызы, тарихи мәні, зерттелуі туралы іздендіру.
Сабақтың міндеті: Берілген тақырып төңірегінде жан-жақты іздендіру, ұғындыру. Күтілетін нәтиже: Оқушылар жұптасып жұмыс жасап, өз бетінше іздене біледі, Орхон ескерткіштері мен Күлтегін жазуы туралы ұғынады.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар кез-келген ситуациядан шыға біледі, бата-тілек жырларын жатқа айтады.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс, Фила кестесі бойынша жұмыс.
Сыныбы: 8
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
|
Қолданылатын ресурстар
|
5 минут
15
20
3
2
|
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Оқушыларды сандарды қайталап айту арқылы топқа бөлемін.
Постерге топтық жұмыс жасату
«Орхон ескерткіштер» 1,2-топ
«Күлтегін жазуы» 3,4-топ
Фила кестес бойынша талдау жүргізуді тапсырамын.
Топ көшбасшысына бағалау парақшасын таратып беремін.
Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар берілген сандар бойынша топқа бөлінеді.
Берілген тапсырманы топтасып талқылап, жауап береді, топ болып қорғайды.
Оқушылар кесте бойынша зерттеу жүргізеді. Білетін мәліметтері мен ізденген мәліметтерін кестеге толтырады.
Алдымен топ көшбасшысы, одан кейін әр оқушы өзін бағалайды.
Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін жазады.
|
Әр тапсырмадан кейін мазмұнды жұмыстарға қол шапалақтап қолдау көрсету
Тапсырма критерийі: оқушылар көне ескерткіштердің ерекшелігі мен маңызы, құрылысы туралы біледі.
|
Суреттер, тапсырмалар жазылған плакат, стикерлер, постерлер. «Фила» кестесі
|
Достарыңызбен бөлісу: |