Сабақтың тақырыбы Климаттық белдеулер Осы сабақта қол



Дата27.11.2023
өлшемі23,76 Kb.
#193712
түріСабақ
Байланысты:
климат кмж





Бөлім



3 - бөлім. Физикалық география

Педагогтың аты-жөні




Күні :




Сынып 8

Қатысушылар саны: 20

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Климаттық белдеулер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы
на сәйкес)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Жаңа білімді меңгереді .
Оқушылардың басым бөлігі:
Тақырыпты түсініп,тыңдап,жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбір оқушылар:
Алған білімді өмірде қолданады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Мұғалімнің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(2 минут)


10 минут


Интерактивті тақтадан өлең сөзімен қосылып оқушылармен бірге патриоттық өлең айтады.

Арқаға жазылған комплименттер” әдісі арқылы топқа бөлу




Оқушыларды топқа бөлу.
Топтық жұмыс :
Қабырғалар сыр шертеді” әдісі бойынша топпен сұраққа жауап береді.
Дискрипторлар:
-сураққа дұрыс жауап береді – біледі; түсінеді.
- терминдер бойынша түсінігі қалыптасқан;



Қараайт” сыныппен бірге патриоттық өлең айту.


Сынып ішінде көңіл күй көтеріледі. Қорқыныш сезімдері азайып, өзіне сенімді болады.


Оқушылар алаңға шығып бір бірінің арқасына тілек жазады.
Топпен бірге үй тапсырмасына жауап береді. “Постер” құрайды.



Мадақтау

Сыйқырлы қорап”


А4 форматында ақ бет. Фломастерлер

Сабақтың ортасы
(15 минут)

Сабақ тақырыбына орай қысқаша видеоролик тамашалайық.
Климаттық белдеулер — Жер шарының ендік немесе субендік бағытта тұтаса немесе бөлініп созылып жатқанклиматқа қатысы жағынан айтарлықтай біртекті өңірлері.
Климаттық белдемділік - планетаның беткі жазықтығын климаттық өзгешеліктері тұрғысынан бірнеше белдемдерге болу принципі. Жер шарын тұтасымен орап өтетін осы белдемдердің жиектері ендік сызықтармен (параллелдермен) орайлас бағышталған
Әрбір климаттық белдем құрамында бірнеше климаттық облыстар оқшаулануы мүмкін. Климаттық белдем деген ұғым аймақтық түсінік ретінде де қолданылады. Мәселен, таулы өңірлерге тән түрлі биіктік деңгейлерінін, тек өздеріне ғана тән климаттық жағдайлармен сипатталуы осы деңгейлерді дербес климаттық белдемдер ретінде даралауға мүмкіндік береді.
Климаттық белдеулер климаттық аудандаудың ең ірі бірлігі ретінде қарастырылады. Климаттық белдеулер

  • экваторлық

  • субэкваторлық

  • тропиктік (Солтүстік және Оңтүстік жарты шарларда)

  • субтропиктік

  • қоңыржай белдеулер

  • субарктикалық

  • арктикалық

  • Субантарктикалық және антарктикалық деп бөлінеді.




Бейнежазбада көрсетілген мәліметтер арқылы жаңа тақырыпты меңгереді.
Тақырыпты түсінгендерін мұғалімге жауап беру арқылы білдіреді

Смайлик арқылы




15 минут

1-тапсырма: Видео дан не түсіндік ?


Дескриптор:
Оқушыларға ауызша сұрақ қойылады


Дескриптор:
- Сыныптастарының бір біріне деген сыйластық сезімін оятады.



.

.

ҚБ 
«Глобус смайлик »


ҚБ Өзін өзі бағалау






Сабақтың аяқталуы
1 минут

Бекіту сұрақтары:

  1. Біз не үйрендік



Боулинг ” ойыны арқылы жекелей жұмыс.

Детектив” ойыны


Агент ” ойыны





Берілген сұрақтарға
жауап береді, логикалық ойлау дағдыларының деңгейі қалыптасады.

Мадақтау, толықты
ру




Сабақтың соңы
2 минут



Кері байланыс:
«жүрек ішіндегі ой» әдісі арқылы сабақ барысында алған білімдері туралы кері байланыс береді.


Үй тапсырмасы: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру.



Бүгінгі сабақтан білген жаңа мағлұматтары мен тұжырымдарына кері байланыс жасайды.



Тиімді кері байланыс орнату

Ойларын жинактайды



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет