Сабақтың тақырыбы Компьютерде модельдерді зерттеу және модель жасаудың негізгі кезеңдері Мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі125,74 Kb.
#29424
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Информатика

Күні

2-сабақ

Сабақтың тақырыбы

Компьютерде модельдерді зерттеу және модель жасаудың негізгі кезеңдері

Мақсаты

Модельдеудің негізгі принциптерін, модельді құру ережесін және модельдеу кезеңдерін меңгерту;

Жұмыс нәтижесі

Оқушылар модель құру кезеңдерін, құрылған модельді талдап, кезеңдерге бөліп, нәтижесін талқылай біледі.

Негізгі идеясы

  • Модель құрудағы мақсатты анықтап, нәтижесін талдау дағыдысын қалыптастыру.

Қолданылатын әдіс-тәсілдері

Бағдарламаның жеті модулі

Ресурстар

Постер, қағааз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, электронды оқулық, желім, қайшы, интерактивті тақта, электрондық оқулық, слайдтар жиынтығы, әр түрлі заттардың модельдері

Сілтеме (дерек көздер)

Алматы «Мектеп» 2013 жыл, оқулық, авторлары: Б.Бөрібаев, Б.Нақысбеков, Г.Мадьярова.

Интернет ресурстары.



Сабақтың жоспары

І Ұйымдастыру кезеңі:

1. Психологиялық ахуал.

ІІ Үй тапсырмасы

ІІІ Негізгі бөлім

Блум таксономиясы бойынша

ІІІ Сергіту сәті.

ІІІ Рефлексия парағы бойынша кері байланыс



8 сынып

Ойлауды Блум

ойынша жіктеу


Мақсат


Тапсырма түрі.

Түрткілер.


Нәтиже

Бағалау


критерийлер


дескриптор


Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы. «Сұрақ-жауап» арқылы білімін анықтау. Қызығушылығын ояту.

Шаттық шеңбері.

«Білім шары» ойыны.

«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен сабақта алған білімдерін еске түсіруге бағытталады.


Өткен тақырып бойынша білімін көрсетеді.

Білім көлемін зерделеу


Сұрақтарға толық жауап берді

3




Сұрақтарға жартылай жауап берді

2

Сұрақтарға мұлдем жауап бермеді

1

Түсіну

Қолдану


Оқулық мәтінін игерту.

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.



Оқулық бойынша топтық жұмыс.

-"Дана үкілер" техникасы бойынша түсіндіру.

1. Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері - мәтіннен негізгі (жаңа) ұғымдарды тауып, оларға анықтама беру

2. Маңызды өмірлік даналық (мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңіз)

3. Таныс және таныс емес (мәтіннен сізге алдын ала таныс болған және сізге мүлдем таныс емес ақпаратты табыңыз)

4. Иллюстрациялық бейнелеу (мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқылы бейнелеп көрсету)

5. Үлгі боларлық қорытынды (оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды)



Тақырыптың басты идеясын табу.

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Тақырыптың басты идеясын табу.
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру.

Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Бейнежазба бойынша сергіту сәті.

Талдау

Жинақтау Бағалау



Алған білімдерін талдау.

Білімдерін жинақтап, бекіту.



Электрондық оқулықта тапсырмаларды орындау. Әр топқа 2 тапсырмадан беріледі.

Тапсырмалар бойынша өз білімдеріне анализ жасайды.

Тақырып қай деңгейде меңгерілгенін зерделеу.

2 тапсырма толық орындалды.

3




2 тапсырма толық орындалмады.

2

2 тапсырма да орындалмады.

1

Бағалау парағы

1-топ




Аты-жөні

Сұрақ-жауап

(5 мин)


«Дана үкілер» техникасы

(20 мин)

Электрондық оқулықтағы тапсырмалар

(10 мин)

Жалпы ұпай

бағасы

Тапсырманы толық орындады

Қателіктері болды

Мүлдем орындай алмады

Тапсырманы толық орындады

Қателіктері болды

Мүлдем орындай алмады

Тапсырманы толық орындады

Қателіктері болды

Мүлдем орындай алмады

3

2

1

3

2

1

3

2

1

1




































2




































3




































4




































5






































9-бен 7 аралығы – 5 (өте жақсы)


6-мен 4 аралығы – 4 (жақсы)

4-тен төмен - 3 (қанағаттанарлық)

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

                                                                                                                                                                           Мерзімі:



Пән атауы: Информатика Пән мұғалімі: сыныбы: 8


 Сабақ тақырыбы

Компьютерде модельдерді зерттеу және модель жасаудың негізгі кезеңдері.

Мақсаты

 


 Компьютерде ақпараттық модельдерді зерттеуді үйрету және кезеңдерімен таныстыру.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар компьютерде ақпараттық модельді зерттеуді үйреніп, модель жасаудың кезеңдері арқылы модель жасай алады.

Қолданылатын әдіс тәсілдер

Бағдарламаның жеті модулі

Дерек көзі


Құрал жабдықтар

Алматы «Мектеп» 2013 жыл, оқулық,

авторлары: Б.Бөрібаев, Б.Нақысбеков, Г.Мадьярова.

Интернет ресурстары.
Постер, қағааз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, электронды оқулық, желім, қайшы ДК, интерактивті тақта, электрондық оқулық, слайдтар жиынтығы, әр түрлі заттардың модельдері


Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру

(2 мин)

Шаттық шеңбері (Теңіз толқыны).


Шаттық шеңберінде теңіз толқындарын жасайды.

Қызығушылықты ояту

(8 мин)

(Өткен тақырыпты қайталау арқылы жаңа оқу материалын ұғынуға бағыт беру, білімді меңгеру дәрежесі)



 «Білім шары» ойыны.

«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру.

 

Үй тапсырмасы мен жаңа сабақты байланыстыру. 


Топқа бөлу (пазлдар арқылы)

 
 


Шаттық шеңберінде шарды бір-біріне лақтырады.

Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.

Сабақ мақсаттарын қою.

Глобус моделінің суретін құрастырғандар 1-топқа, "Паравоз" ойыншығының суретін құрастырғандар 2-топқа бөлінеді.



Мағынаны ашу

(20 мин)

(материалды игеруде  оқушылардың өз тәжірибелері тұрғысынан жауап беруі, түсіну, қолдану).



 Оқулық бойынша топтық жұмыс.

"Дана үкілер" техникасы бойынша түсіндіру.

1. Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері - мәтіннен негізгі (жаңа) ұғымдарды тауып, оларға анықтама беру

2. Маңызды өмірлік даналық (мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңіз)

3. Таныс және таныс емес (мәтіннен сізге алдын ала таныс болған және сізге мүлдем таныс емес ақпаратты табыңыз)

4. Иллюстрациялық бейнелеу (мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқылы бейнелеп көрсету)

5. Үлгі боларлық қорытынды (оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды)



 Оқулық бойынша топта мәтінмен жұмыс жасап, модель дайындап, тақтада қорғайды.

Сергіту сәті







Ой-толғаныс (10 мин)

(Жаңа тақырып бойынша білім алушылардың талқылауы, жинақтауы,

проблемаларды шешуі).


Электрондық оқулықта берілген тапсырмаларды орындату.

Әр топқа 2 тапсырмадан беріледі.



Электрондық оқулықта берілген тапсырмаларды орындау арқылы өз білімдеріне анализ жасайды.

Қорытынды

(бағалау)

Оқушылардың білімінің бағасының қорытындысын шығару.

Оқушылар өзін-өзі, бірін-бірі бағалайды.

Рефлексия


Түрлі-түсті қағаздардан модель жасату.

Бүктелген беттің ішкі және сыртқы жағына алған әсерлерін жазады.

 
"Дана үкілер" техникасы бойынша түсіндіру.
1. Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері - мәтіннен негізгі (жаңа) ұғымдарды тауып, оларға анықтама беру

2. Маңызды өмірлік даналық (мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңіз)

3. Таныс және таныс емес (мәтіннен сізге алдын ала таныс болған және сізге мүлдем таныс емес ақпаратты табыңыз)

4. Иллюстрациялық бейнелеу (мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқылы бейнелеп көрсету)

5. Үлгі боларлық қорытынды (оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды)


"Дана үкілер" техникасы бойынша түсіндіру.
1. Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері - мәтіннен негізгі (жаңа) ұғымдарды тауып, оларға анықтама беру

2. Маңызды өмірлік даналық (мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңіз)

3. Таныс және таныс емес (мәтіннен сізге алдын ала таныс болған және сізге мүлдем таныс емес ақпаратты табыңыз)

4. Иллюстрациялық бейнелеу (мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқылы бейнелеп көрсету)



5. Үлгі боларлық қорытынды (оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды)

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет