Сабақтың тақырыбы: Кубтардың қосындысы және айырмасы (бекіту сабағы) Сынып: 7



Дата01.08.2020
өлшемі320,5 Kb.
#75931
түріСабақ
Байланысты:
Алгебра. 7асынып
Алгебра. 7асынып

7.3A бөлім: Қысқаша көбейту формулалары

Күні:

Мұғалім: Сагиндикова Х.А.

Сабақтың тақырыбы:

Кубтардың қосындысы және айырмасы (бекіту сабағы)

Сынып:7

Сабаққа қатысқандар саны:

Сабаққа қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.11 қысқаша көбейту формуласын біледі және қолданады

Зерттеу сұрағы

Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формуласын пайдалануға бола ма?

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: қысқаша көбейту формуласын біледі және қолданады;

Көпшілігі: алгебралық өрнектерді ықшамдауда қысқаша көбейту формуласын қолданады;

Кейбірі: көпмүшені көбеткткіштерге жіктеуде қысқаша көбейту формуласын қолданады.

Ойлау деңгейі




Бағалау критерийлері

Оқушылар:

- Оқушылар кубтардың қосындысы мен айырмасы формуласын біледі.

- Есеп шығаруда қолданады.


Тілдік мақсаттар:

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

- қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;

- ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;



Бөлім бойынша лексика және терминология

- қысқаша көбейту формулары;

- үш еселенген көбейтінді;

- екі өрнектің кубтарының қосындысы;

- екі өрнектің кубтарының айырмасы;

Пәндік мақсат

- екі өрнектің кубтарының қосындысы ( айырмасы) ...... ;

- берілген өрнекті .... түрінде жазуға болады;

- көпмүшені көбейткіштерге жіктеу үшін ... ;



Құндылықтарды дарыту

-Өмір бойы білім алуға бейімделеді;

-Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру;



Пәнаралық байланыстар

Биология, география

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақтаны қолдану.

Бастапқы білім

Бірмүшелер мен көпмүшелермен амалдар орындай алу

Сабақ барысы

Сабақтың құрылымы

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақ басы



Метод «Тілек ұшақтары»

Мақсаты: сыныпта шығармашылықпен жұмыс жасауға арналған психологиялық жағымды ахуал туғызу

Өткізу: оқушылар қанаттарына тілек жазылған (өздері үйден жасап келген) түрлі-түсті ұшақтарды алып келеді. Белгі бойынша ұшақтарды топ басшылары жинайды. Ұстаз 6-7 тілектерді дауыстап оқимын. Содан кейін ұшақтар магнитпен тақтаға ілінеді.

Қорытынды: сыныпта шығармашылықпен жұмыс жасауға жағдай қалыптасады.

Сыныпты топқа бөлу. Сыныпта топқа бөлу үшін ұсынылатын әдіс: балықтың түрлері

1 топ: «Сазан»



2 топ: «Бекіре»

Оқушыларға сергіту сәті ретінде және білімдерін жаңғырту үшін «Серігіңді тап» стратегиясы ұсынылады. Кесте бойынша ұсынылған формулаларды білетін оқушыларды іздеп, есімін сол формула тұсына жазуы қажет.

Оқушыларға сұрақ:

- Қандай қиындықтар болды?

- Қандай формулаларды қолдандыңдар?



Қалыптастырушы бағалау: Мұғалім-оқушы

Карточкалар

Қосымша


Топтық жұмыс


Тапсырма 2. Топтық жұмыс.

Оқушылар деңгейге байланысты есептерді топпен бірлесіп шығарады, дайын жауаптар жазылған парақшалар арқылы топ басшылары тексеріп, бағалайды, бағалау парақшасына сәйкес балдары жазылады. Орталарынан бір оқушы тақтада орындайды.



Деңгей

А

В

С

1 топ

(р - k)(р2 + kp +k2)

х3 – у3

512 - 412

2 топ

(6х +5у)(36х2 - 30xy+25у2)

р3q3 - 1

64 + 216

3 топ

2 - q)(р4 + pq + q2)

x9 – у9

273-183

Бағалау критерийлері:

  • Есептерді шығару барысында ҚКФ дұрыс қолданады

  • Есептеу барысында қысқаша көбейту формулаларын тиімді қолдана алады.

- Дұрыс жауапқа келеді.

Карточкалар

Қосымша


Жұптық жұмыс



Берілген есептерді шығарып болған соң оқушылар дәптерлерін алмасып, тақтадағы жауаппен салыстыра отырып бір-бірін тексереді.

1)    x3+64=  (x+4)(x2-4x+16)  

2)    0,8-c3=  (0,2-c)(0,04+0,2c+c2)

3)    125-m3= (5-m)(25+5m+m2



Бағалау критерийлері:

- Есептерді шығару барысында ҚКФ қолданады;

- Түрлендірулерді дұрыс орындайды;



- Дұрыс жауапқа келеді.

Қабілеті жоғары оқушылар үшін қосымша тапсырма:





Карточкалар

Қосымша


Презентация


Соңы

Сабақты қорытындылау.

Кері байланыс.

Қысқаша көбейту формулаларын пайдаланып есептерді шығара алатын болсақ - жасыл стикер, тағы да сұрақтарымыз бар болса - көк стикер, шамалы түсінсеңіз қызыл стикерлерді жабыстырамыз.



Карточкалар

Қосымша


Презентация


Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтармен байланыс

(тәрбиелік элемент)

Саралау іріктелген тапсырмалар, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу түрінде.

Бағалау топтық жұмыстар мен жее жұмыстарда өзін-өзі бағалау арқылы жүзеге асырылады.


Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері, яғни сабақтың басындаға «адамды иап» ойыны арқылы.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет