Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу



бет1/4
Дата28.01.2020
өлшемі389,5 Kb.
#56645
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
ашық сабақ


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

8.2А бөлім: Квадрат теңдеулер



Мектеп: Қаратай Тұрысов атындағы

№ 53 мектеп-гимназиясы



Күні: 20.11.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Исаева Аида Бахытовна

Сынып: 8 «В»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулерді шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Виет теоремасын үйренеді.



Көпшілік оқушылар:

Виет теоремасын біледі және есептер шығаруда қолдана алады.



Кейбір оқушылар:

Виет теоремасына және оған кері теореманы қолданып, квадрат

теңдеудің түбірлері туралы дәлелдей алады.


Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Бағалау критерийі

Білім алушы:

  • Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолданады;

  • Виет теоремасына кері теореманы қолданып, берілген түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрады.

  • квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысын табады;

  • квадрат теңдеудің түбірлерінің көбейтіндісін табады;

Тілдік мақсаттар


Тілдік мақсат:

  • Виет теоремасына (оған кері теоремаға) сүйеніп, квадрат теңдеудің түбірлері туралы талқылау жүргізеді;

  • квадрат немесе бөлшек-рационал теңдеудің шешімін түсіндіреді;

  • квадрат теңдеудің түбірлерінің саны туралы дәлелді талқылайды;

Бөлім бойынша лексика және терминология:

  • квадрат теңдеу;

  • толық және толымсыз квадрат теңдеулер;

  • келтірілген квадрат теңдеу;

  • бірінші немесе басты коэффициент, екінші коэффициент немесе х-тің коэффициенті, бос мүше;

  • дискриминант;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

  • теңдеудің сол жақ бөлігін екімүшенің квадраты түріне келтірейік;

  • ... квадрат теңдеудің дискриминанты деп аталады;

  • берілген квадрат теңдеудің... түбірі бар, өйткені ... ;

Құндылықтарға баулу


«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары

Еңбек және шығармашылық ынтымақтастық, өмір бойы білім алу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият

Денсаулық, достық және айнадағыларға қамқорлық көрсету



Пәнаралық байланыс

геометрия – Виет теоремасын дәлелдеуде

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, ұялы телефон

Алдыңғы білім


Квадрат түбір және арифметикалық квадрат түбір анықтамаларын білу, квадрат түбірлерді таба алу, иррационал өрнектердің мәнін есептеу, бүтін және иррационал өрнектерді ықшамдау дағдылары.




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа шоғырландыру үшін сыныпта психологиялық ахуал туғызу.

-Көңіл күйлеріңіз қалай? (Бас бармағын көрсету)



-Сабаққа дайындықтарыңыз қалай? (Қолдарын шапалақтау)

- Сабаққа ынталарыңыз қалай? (Қолдарын көтеру)
«Бұрыштар» әдісі арқылы топқа бөлу:

1 – топ: «Келтірілген квадрат теңдеу»

2 – топ: «Келтірілмеген квадрат теңдеу»

3 – топ: «Толымсыз квадрат теңдеу»

4 – топ: «Биквадрат теңдеу»
Үй тапсырмасын тексеру:

Жұптық жұмыс. «Көршіңмен ой бөліс» әдісі.

№ 7.40


1)  1) 

 

3) 





Дескриптор:

  • квадрат теңдеулердің коэффициенттерін жазады;

  • квадрат теңдеудің дискриминантын табады;

  • толық квадрат теңдеудің түбірлерін табады.

  • квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысын табады;

  • квадрат теңдеудің түбірлерінің көбейтіндісін табады;



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет