Сабақтың тақырыбы: Ұлы дала өркениеті Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата23.04.2024
өлшемі0,51 Mb.
#201227
түріСабақ
Байланысты:
2-сабақ4-бөлім (2)
1 Биология ғылымы, ТЖБ №1

Қысқа мерзімді жоспар№2

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 4. Қазақстанның ежелгі қалалары және Ұлы Жібек жолы
Б.Ұзақов «Жантаза»

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Ұлы дала өркениеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.3.4.1 мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасау
7.3.2.1 ресми-іскерлік (ресми құттық-таулар) салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтап, талдау жасау

Сабақтың мақсаты :

мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасайды;
ресми-іскерлік (ресми құттық-таулар) салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтап, талдау жасай алады.



Тілдік мақсаттар

Ежелгі Қазақстан, өркениет, мәдениет,дала, түркі жұрты, сауда жолы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)


Сабақ мақсатымен таныстыру

«Ой бөліс»


Мақтау

Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



Мәтінмен жұмыс жасауға бағыт-бағдар береді.


Топтық жұмыс

6-тапсырма


4- тапсырма
Жұптық жұмыс

5-тапсырма


Жеке жұмыс

Мұғалім бағыт-бағдар береді


7- тапсырма


Жұптық жұмыс

Сергіту сәті





Оқылым-айтылым


Мәтінді түсініп оқып,
Тірек сөздермен жұмыс жасайды,мағынасын ашып түсіндіреді

Жалпыадамзаттық, нулы өлке, құрамдас бөлік

Құрлық, түркі жұрты, тоғысты, сауда жолы, мәртебе

Қамтылды, шығармашылық,сахара, таңғажайып, елші,



Айтылым
Жоспар құрады,сан есмідерді қолданады.

Жазылым
Жұптасып кестені толтырады



қазақша

орысша

Нулы өлке

Континент

Құрлық

Тюрки

Түркі жұрты

Зеленый край

......

Айтылым



Сұрақтарға жауап береді.
*Қандай зергерлік өнер дамыды ?
*Түркі жазуы қай ғасырда пайда болды?
*Түркі елі қандай мәртебеге ие болды?
Айтылым

Ұлы дала өркениетінің даму факторлары


1 2 3 4 5 6
Рөлдік ойын
«Тарихшымен сұхбат»
Тележурналист-тарихшы ғалым.
(Метафора мен үстеу сөздерді қолданады)
Ойтаразы

«ББҮ» тәсілі бойынша сабақты пысықтау.



«Бас бармақ»

Дескриптор:
- тапсырманы орындайды




Өзара бағалау







Оқулық 84- бет
слайд


Слайд


Оқулық
84- бет


Сөздік


Оқулық
85- бет


слайд

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 8- тапсырма




Кері байланыс
«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет