Сабақтың тақырыбы: Мұқағали өлеңдеріндегі шыншылдық, тазалық, асқақтық



бет1/5
Дата19.02.2017
өлшемі380,36 Kb.
#11039
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Сабақ жоспары 1 сабақ.

Мерзімі: 17.04.2014

Уақыты: 09.45-10.30

Сыныбы.11 «а»

Пән атауы: әдебиет
Сабақтың тақырыбы: Мұқағали өлеңдеріндегі шыншылдық, тазалық, асқақтық.

Сабақтың мақсаты: Мұқағали шығармашылығы туралы мағлұматты толықтыру, өлеңдерін талдау, идеялық мазмұнын ашу.

Міндеттері: поэзиялық шығармаларды түсініп оқу, шапшаңдыққа, тез ойлап, ой қорытуға,өлеңді түсініп оқуға тәрбиелеу;

Қолданылатын модулдер: Сыни тұрғыдан ойлау, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту, оқудағы көшбасшылық, диалогтық оқыту.

Стратегиялық іс- әрекет: Психологиялық тренинг, «Қиялға ерік беру», «Қызығушылықты ояту», «Ой түйіні», «Топтық бағалау».


Уақыт өлшемі

Жұмыс мазмұны

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушылардың іс- әрекеті

Ресурстар

3мин

Психологиялық тренинг.

«Қиялға ерік беру»- екі шындық, бір өтірік.

Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу,амандасу.

Тренингті түсіндіру.



Сәлемдеседі, жылы қабақты сезеді.

Оқушылар өз қиялдарын жеткізеді.



Презентация,

слайдтар.


5 мин

Ой шақыру.

Бейне жазбадан не байқадыңдар?

Бақыт деген не екен? Ол қандай болады екен?



Оқушылар өз пікірлерін жеткізеді.

Интерактивті тақта

6 мин

Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу.


Топ ұстанымын құру.

Мұқағалидың «Үш бақытым» өлеңін еске түсіру.

Көк,қызыл, жасыл түсті конфеттер. (Халық, Тіл, Отан)



Өлеңнің 1 шумақтан айтады. Үш бақытты тауып, берілген түстер мен атаулар бойынша 3 топқа бөлінеді.
Әр топ топ ережелерін құрып, тұстарына іледі.Сарапшылар туралы айту.

Қағаздар,маркер



4мин

Мағынаны тану.
Сауалдар беру.

Ақын шығармашылығы туралы.Өлеңдері, тақырыптары.Тақырыптың мәнін

ашу.
Сауалдарға жауап алу.



Оқушылар жөпелдемеде жауаптер береді.



Интерактивті тақта, компьютер
Интерактивті тақта, компьютер


4мин

Диалог.

«Махаббат диалогы », «Автограф», «Бақыт деген не?» өлеңдерін ұсыну.

Әр топқа берілген өлеңдерді оқи отырып, сахналап беру.

Өлеңдер жазылған бетшелер, өлеңдер бойынша бейнетаспалар.

3 мин

Сергіту сәті.

Би биленеді.

Экранда берілген биді қайталайды.

Интерактивті тақта, компьютер

10 мин



Өлеңдер беру.

(постер қорғау)

Ақынның «Бесік басында», «Адамды адам түсінбеу- бір ақырет», «Досым саған сенемін» өлеңдерін ұсыну.


Әр топ берілген тапсырмаларды постер арқылы қорғайды.


Тақта, маркер.



3мин

Қорытынды.

Сұрақтар арқылы сабақты қорытындылау.

-Мұқағали Мақатаев кім?

-Қандай шығармаларын білеміз?

-Поэмаларын атап кетсек.



Әр топ оқушылары жекелеп, кейде жұп болып, жауаптар беру.

Интерактивті тақта.

2 мин

Бағалау.

Сабақ барысында тапсырмаларды бағалаумен қатар, мұғалім әр тапсырманы бағалап отырады.

Әр топ сарапшылары өз топ мүшелеріне баға береді.

Бағалау парақшасы


Тап-а
Оқуш.

аты

Мағ.

тану

Диалог

Постер қорғау

Сұраққа жауап

Бағалау

Оқушы бағасы

Мұғалім бағасы

Қорытынды баға

1.






















2.






















3.






















4.






















5.

























2 мин

Үйге тапсырма.

Ақынның өлеңдерін жаттау.

Поэмалары туралы мәліметтер жинау.



«Райымбек, Райымбек» поэмасының оқиғасын еске түсіру.

Оқулық,«Жүрек арызы», «Шолпан» жинақтары, ғаламтор материалдары.

3 мин

Рефлексия.

Оқушыларға түрлі түсті стикерлер таратылады.

-Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар?

-Нені үйрендіңдер?

-шағын топта жұмыс жасау сіздерге ұнады ма?



Оқушылар стикерлерге:

  • Бүгінгі сабақтан алған әсерін;

  • Нені үйренгенін;

  • Шағын топтағы жұмыс туралы ішкі сезімдерін жазады.

Түрлі түсті стикерлер, маркерлер.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет