9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда
салыстырып, жаңашылдығына баға беру;
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар: ақын өлеңінің үзінділермен танысады,қолданады.
Көптеген оқушылар: шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырады;
Кейбір оқушылар: шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру.
Жоспар
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы 4 топқа бөлу
Қызығушылықты ояту Өткен сабаққа сілтеме жасай отырып:
ақынның « Мен, мен, мен едім» өлеңінен 1 кейіпкердің өзің білетін 1 ерекшелігін мысалға келтір.
Таңдау қиын болды ма? Несімен? Жеңіл болса, қалайша? Дәлел айтыңыз.
Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру.
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы
4 топқа бөлу
ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
Оқулық
Сабақтың ортасы
Мағынаны тану. 1-тапсырма. «Себеп-салдарлық диаграмма». «Себеп –салдарлық диаграмма» тәсілі арқылы өлеңдегі құндылықтарды анықтайды, заманауи тұрғыда салыстырады,жаңашылдығына баға береді. «Себеп-салдарлық диаграмма» әдісінде талқылау сұрақтары бойынша пікірталас туындайды. Оқушылар өлеңдегі құндылықтарды өмірмен байланыстырады. Бұл оқушының ынтасын одан әрі арттырады,әр оқушы өз қабілетін танытады,оларды логикалық ойлауға итермелейді. Тапсырмадағы себеп пен салдарды барлық оқушылар табады,кейбір оқушылар сол құндылықтардың жаңашылдығына баға береді.
Дескриптор: - әдеби шығарманы қорытады;
- психологизмді салыстырады ;
- ақын іс-әрекетін бағалайды.