Сабақтың тақырыбы: Менің бөлмем Сабақтың мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі29,96 Kb.
#29299
түріСабақ
Сабақ жоспары 

Сыныбы: 3 «В» 
Сабақтың тақырыбы: Менің бөлмем 
Сабақтың мақсаты: 
Білімділік: Балаларға өтілген тақырып бойынша бөлмеге қатысты сөздерді қайталау. Тәуелдік жалғауын еске түсіру. 
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын молайту, ой-өрісін, тілін дамыту. 
Тәрбиелік: Адамгершілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. 
Сабақтың түрі: қайталау сабағы. 
Әдіс-тәсілдері:Сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу. 
Көрнекіліктері: кесте, суреттер, слайд. 
Сабақтың барысы: 
I.Ұйымдастыру. 
1.Сәлемдесу. 
2.Түгендеу. 
3.Оқушылардың назарын сабаққа бейімдеу,ыңғайлау. 
4.Сабақтың мақсаты мен барысын таныстыру. 
II.Өткенді қайталау. 
1.Үй тапсырмасын сұрау. 
2. «Менің бөлмем» тақырыбында салған суреттерін тексеру. 
3.Салған суреттері бойынша 2-3 сөйлем құрастыру. 
4.Оқушылардың өткен сабақты қаншалықты меңгергенін, түсінгенін бақылау. 
III.Жаңа сабақ. 
-Балалар, біз бүгін бөлмеге қатысты сөздерді еске түсіре отырып, слайдқа назар аударайық. 
Жаңа сөдермен жұмыс. 
а) сөздік дәптерге жазу. 
ә) қайталап оқу. 
б) сөйлем құрау. 
Шам-лампа кереует- кровать 
Жатыр-лежит кілем-ковер 
Тұр-стоит еден-пол 
Үстел-стол 
Осы берілген жаңа сөздермен сөйлем құрайды. 
Сергіту сәті. 
Жаңа сабақты бекіту: Ауызша. 
1-тапсырма. «Менің бөлмем» мәтінді мәнерлеп оқу,аудару. 
2-тапсырма. Суретпен жұмыс. Слайдқа қарап , оқушылар бөлме туралы әңгімелейді. 
Дәптермен жұмыс. «Бұл кімнің бөлмесі?» деген сұраққа жауап бере отырып, «бөлме» сөзін үш жақта тәуелдеп жазады. 
Жекеше көпше 
I менің бөлмем 
II сенің бөлмең 
II сіздің бөлмеңіз 
III оның бөлмесі 
5-тапсырма. Сөйлем құрап үйрен. Ауызша. 
Бөлме, ойыншық. 
1.Ойыншық. 
2.Әдемі ойыншық. 
3.Менің әдемі ойыншығым бар. 
4. Менің көп әдемі ойыншығым бар. 
Жазбаша жұмыс. 6-тапсырмада көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазу. 
Мынау-менің бөлмем. Бөлменің...үстел тұр. Үстелдің...орындық,...ыдыс,...доп жатыр. 
Керекті сөздер: қасында, үстінде, астында, ішінде. 
Сабақты қорытындылау: 
1.Сабақты оқушылардың өздеріне қорытынды жасату,сөйлету. 
2. Сөйлеу тілін дамытуға бейімдеу арқылы әр оқушыға парақшалар таратылады. 
3. «Бөлме» сөзіне кластер жасай отырып, сабақты қорытады. 
Үй тапсырмасын беру: 
1. Жаңа сөздерді жатқа айту. 
2. Мәтінді әңгімелеу. 
Бағалау: Ескерту, мақтау айта отырып, белсенді оқушыларды бағалау. 
Кері әсер: Балалар, бағаларыңа ризасыңдар ма? Сабақ ұнады ма? Сау болыңдар!

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет