Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
3-бөлім:
Менің отбасым және достарым
|
Мектеп: №81Ұлықбек атындағы НОМ
Мұғалімнің аты-жөні: Раимкулова Садокат Кайнарбековна
|
Күні:
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Менің досым
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы
на сілтеме)
|
1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.1.5.1 Тыңдаған шағын мәтінді қаншалықты түсінгенін қимыл мен қысқа жауап арқылы білдіру және сұрақ қою
1.2.5.1 Тыңдалым материалдың мазмұнын өз сөзімен сипаттау
1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
|
|
|
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Өзінің досы туралы айта алады.
Көбі: Тыңдаған ақпаратты түсінеді,достары туралы сұрақтар қоя алады, өзара достары туралы сөйлесе алады.
Кейбірі: Өздерінің достары туралы қосымша ақпарат бере алады
|
Жетістік критерийлері
|
Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.
Таныс сөздерді сөз тіркестерін қолданып мағынасын түсіндіре алады.
Мұғалімнің көмегі бойынша тәуелдік жалғауын қолдана алады.
|
Дескриптор
|
1.Сөздердінің мағынасын білу.
2.Аталған сөздерді отбасы мүшелерімен дұрыс байланыстыру.
3. Сөйлемдерге қарапайым сұрақтарды қоя білу.
|
Тілдік мақсаттар
|
Менің досым, күшті,жақсы,ақылды т.б.
|
Құндылықтар
ды дарыту
|
Достарына құрмет, сүйіспеншілік, мейірімділік, татулық қасиеттерін сіңіру.
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу өнері, сауат ашу сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
https://www.youtube.com/watch?v=BsyfFlArDBg
Бармақтар отбасы | Казахская семья пальчиков | Finger Family in Kazakh
|
Бастапқы білім
|
Менің анам
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
(МК)
Ертеңгілік шеңбері
Қояным,қояным
Орныңнан тұршы
Бетіңді жұшы
Айнаға қарашы
Шашыңды тарашы.
Оқушыларға оқу мақсатын қарапайым тілмен жеткізу.
|
Қояным тақпақ
|
Сабақтың ортасы
35мин
|
Cөздік
Дос-ўртоқ
Дос- друг
Дос-friend
(МК,Ұ) 1-тапсырма
Оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмаға аудару
Бұл-менің досым.Оның аты- Юра
Оқушыларға дос сөзінің мағынасын түсіндіру.Сандардың көмегімен Юраның неше жаста және нешінші сыныпта оқитынын біледі.
(Ж) 2-тапсырма. Сұраққа жауап бер
Юра неше жаста?
(МК,Ұ) 3-тапсырма. «Бес қадам» әдісі
Мұғалім көмегімен суретке қарап сөйлесу.
Қадам жасайды,суреттен пайдаланып мәреге жетеді.
(Ж) 4-тапсырма.Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген диалог туралы өздерінің достары туралы сөйлеседі.
СЕРГІТУ СӘТІ.
Бармақтар отбасы
(МК,Ұ) Дәптермен жұмыс
Дәптердегі тапсырманы орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысынды алған білімдерін бекіте түседі.
Жетістік критерийі:
Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.
Таныс сөздерді сөз тіркестерін қолданып мағынасын түсіндіре алады.
Мұғалімнің көмегі бойынша тәуелдік жалғауын қолдана алады.
Дифференцация:
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар:
оқытушы үлгісіне сүйене отырып, бір-бірінің отбасы мүшелері туралы сұрақ қояды және жауап береді.
Қабылдау деңгейі орташа оқушылар:
мұғалімнің сұрақтарына жауап береді
|
Оқулық, сандар, аудиодиск 3.1.1;
3.1.4
№1жұмыс дәптер
Қосымша тапсырма 3.3
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
Рефлексия
«Қол сигналы» арқылы оқушылар бүгінгі сабақта не қиын болды, не жеңіл болғандары туралы айтып өтеді
Саусақтардың бәрі ашылса түсінген.
Жудырық түсінбеген.
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?арқылы бағалау жүргізіледі.
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
Достарына құрмет, сүйіспеншілік, мейірімділік, татулық қасиеттерін сіңіру.
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар мұғалім үлгісіне сүйене отырып, бір-бірінің отбасы мүшелері туралы сұрақ қояды және жауап береді.
|
Оқушыларға сұрақтар қойыңыз. Мысалы:
|
Бейнелеу өнері, сауат ашу сабағы
Отбасы мүшелеріне сүйіспеншілік, мейірімділік, татулық қасиеттерін тәрбиелеу.
|