Сабақтың тақырыбы: Менің-Отаным



Дата30.03.2018
өлшемі45,56 Kb.
#39894
түріСабақ
Пән: қазақ тілі Пән мұғалімі: Джангазина Ж.У Күні:4,5.12.2017 Сынып: 3А63Б63В63Г

Сабақтың тақырыбы: Менің-Отаным

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Балаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерімен таныстыру. Туды, Елтаңбаны және Әнұранды бір-бірінен ажырата білуге үйрету.Дамытушылық: Тақырып бойынша оқушылардың дүниетанымын кеңейту, өз ойын еркін жеткізуге тілдерін төселту.Тәрбиелік: Балаларға рәміздерді құрметтеп бәрінен биік ұстауға, әр рәміз туралы білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, оқу, қайталау, ойын, түсіндіру.
Сабақтың көрнекілігі: ҚР рәміздері (ту, елтаңба, әнұран), смайликтер, интерактивті тақта.

Пәнаралық байланыс: тіл дамыту, тарих

Сабақтың барысыМұғалімнің іс -әрекетіОқушының іс -әрекеті

1.Ұйымдастыру кезеңі

-Қазір қай сабақ? -Қазір қазақ тілі -Қазақ тілі сабағында не істейміз? -Қазақша оқимыз, жазамыз, тыңдаймыз, сөйлейміз



А)Лексикалық жаттығу

-Қазір қай мезгіл? -Қазір қыс -Қыс айларын ата! -Қыс айлары: желтоқсан, қаңтар, ақпан



Ә)Фонетикалық жаттығу

Жаңылтпаш қайталау



2.Үй тапсырмасын сұрау

3. Сөзжұмбақ шешу

  • Тақтадан сөзұмбақ көрсетемін қай топ бірінші шешеді.

Тапсырмалар:

1.Белый 2.яблоко 3.глаза 4.снег 5.ручка 6.пища 7.язык 8.хлеб9.мама

Сөзжұмбақ шешеді

3. Жаңа сабаққа көшу

-Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Менің Отаным-Қазақстан» сайыс сабақ.

1991 жылы 25 қазан күні Қазақстан Республикасы тәуелсіз мемлекет болып жарияланды. 2017 жылы еліміздің тәуелсіздігіне 26 жыл толып отыр. Мереке құтты болсын!

4. Жаңа сабақ

-Балалар, Қазақстанның рәміздерін кім атап береді?



Бірінші топ туда не бейнеленген ?

Екінші топ елтаңбада не бейнеленген?(тексеріп фишка беремін)

- ту, елтаңба, әнұран

Тапсырманы ауызша орындайды.

5.Венн диаграммасы

Балалар, дәптер ашып бүгінгі күнді жазамыз және жазып отырайық.

Венн диаграммасын сызамыз . Бірінші бөлікке – ту.Екінші бөлікке –елтаңба

Яғни, ту мен елтаңбаны салыстырып, ортақ негізін табамыз.(тақтада диаграмма суретіне жазып тұрамын )



  1. Тудың түсі қандай?

  2. Не бар?

  3. Елтаңбаның түсі қандай?

  4. Не бар?

  5. Ортаңғы бағаға не жазамыз?

САРЫ ТҮСТІ, КҮН СӘУЛЕСІ, КӨГІЛДІр

  • Көк, сары

  • Өрнек, қыран құс

  • Көк, сары

  • Жұлдыз, шаңырақ, «Қазақстан» жазуы



6.Дұрыс-Бұрыс ойыны

Сендерге тақтадан сөйлемдер көрсетіледі сөйлемді оқып, дұрыс болса дұрыс орындығына отырасыңдар, бұрыс болса бұрыс орындығына отырасыңдар.

Тапсырмалар:


  1. Менің Отаным –Қазақстан.

  2. Қазақстан кішкентай мемлекет.

  3. Қазақстан астанасы-Астана.

  4. Мен Астанада тұрамын.

  5. Мен үшінші сыныпта оқимын.

  6. Мен он сегізінші мектепте оқимын.

«Көңілді лото» ойыны

Әр оқушыға суреттері бар кеспе қағаздар беріледі. Конверттегі көптік жалғауларды әр суретке қою керек.



  1. Сиқырлы сандық

Сандықтан асық алып санын қазақша атап, сөздердің аудармасын айтамыз.

Сөздер:


  1. Государство

  2. Город

  3. Флаг

  4. Герб

  5. Гимн

  6. Родина

  7. Президент

  8. Символы

  9. независимость

Сөздердің аудармасын айтады.

Қызықты текшелер

Әр топқа сұрақтар беріледі. Әр дұрыс жауапқа фишкалар беріледі.

Сұрақтар:

1.Сенің Отаның қалай аталады?

2.Қазақстан қандай мемлекет?

3.Қазақстан елбасы кім?

4.Қазақстан Республикасының рәміздерін ата

5.Қазақстан Республикасының астанасы қай қала?

6.Сен қай қалада тұрасың?

7.Өскемен қандай қала?

8.Әнұран сөзін жазған кім?

9.Әнұранның әнін кім жазды?

10. «Символы» сөзі қалай аударылады

Сұрақты оқып жауап береді.



8.Қорытындылау

Тест тапсырмасын орындау



1.Қазақстан қандай мемлекет?

А) Тәуелсіз

В) Кішкентай

С) мемлекет



2.Рәмізді көрсет.

А) Отан


В) жұлдыз

С) елтаңба



3.Мемлекеттік тілді көрсет.

А) Орыс тілі

В) Қазақ тілі

С) Ағылшын тілі



4.Әнұранның әнін жазған кім?

А) Нұрсұлтан Назарбаев

В) Шәмші Қалдаяқов

С) Шота Уалиханов



7.Бағалау

9.Рефлексия

Сабақ барысында қандай көңіл күйде болдыңдар көрсетеміз.



Күтілетін нәтиже:

Біледі: Мұғалімнің ым-ишара(жесты) арқылы қазақша сөйлегенін түсінеді



Үйренеді:Қысқаша сұрақтарға жауап беруді

Игереді: әнұран, ту, елтаңба
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет