Күні: 22.11.2016жыл
Сынып: 1Ә
|
Қатысқандар саны: 17
Қатыспағандар саны:-
|
Сабақтың тақырыбы
|
Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.2.1.2. Оқудың түрлерін қолдану
1.2.5.1. Мәтін иллюстрациясы сұрақтарға жауап беру және болжау
1.3.8.1.Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгісызығын сақтап, әріп элементтерінкаллиграфиялық талаптарға сай жазу
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Дыбыстарды, әріптерді таниды, дыбыстайды, дұрыс жаза алады.
Отбасы мүшелерінің атқаратын іс-әрекеттерін ажырата біледі.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
|
Дескриптор
|
1.Қ дыбысы таниды, жазаалады, оның дауыссыз дыбыс екенін дыбыстау арқылы ажырата алады, көркем жаза біледі
2.Отбасы мүшелерін үш тілде атай алады
3. Қ дыбысына қатысты сөздерді қатесіз оқи алады.
4. Отбасы мүшелерінің атқаратын іс-әрекеттерін біледі
5. Шығармашық тапсырмаларды орындай алады.
6. Өз ойларын ашық, еркін жеткізе біледі
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне, отбасы мүшелерін қадірлеуге, сыйлауға тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, ана тілі сабағы, орыс тілі, ағылшын тілі, математика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Қ дыбысы мен әрпі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
2 минут
«Кір жайғыш» әдісі
2 минут
Жеке жұмыс
Модуль: жаңа әдіс-тәсілдер
Венн диаграммасы
Топбасшылар (көшбасшылар) жұмысы
3 минут
Модуль: дарынды және талантты оқушымен жұмыс
АКТ
3 минут
|
Сәлемдесіп алдымен,
Басымызды иеміз.
Бүгінгі күн баршаға
Сәттілікті тілейміз -деген өлең шумақтары арқылы бүгінгі күнгі сабаққа, бір-біріне сәттілік тілейді.
-Ал, балалар, мен де сендерге сәттілік тілеймін. Ендеше, сабағымызды бастайық.
-Балалар, біздер осы күнге дейін қандай әріптермен таныс болдық? Оны «Кір жайғыш» әдісі бойынша еске түсірейік. Яғни, балалар кір жайғышқа ілінген әріптерді атап, олардың дауысты, дауыссыз екенін анықтайды.
Венн диаграммасы арқылы дыбыстарды жіктейді және неге дауысты және дауыссыз дыбысқа жататынын дәлелдеп береді. Үш топтың топбасшылары сайысады
Дауысты Дауыссыз
-Алдыңғы сабақта қандай әріппен танысқан едік? Сұрақ-жауап арқылы өткен сабақтар пысықталады.
Аудиожазбаны көрсете отырып, Ққ дыбысын еске түсіреді.
|
Шаттық шеңбері
Кір қыстырғышқа ілінген кеспе әріптер
|