Сабақтың тақырыбы Music in your life Сілтеме



Дата04.10.2020
өлшемі23,51 Kb.
#63893
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар Мұғалім Р.М. Избасова

14.12.2015ж.



Ағылшын тілі

8 «Ә» сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Music in your life

Сілтеме

ОМЖ, пән бағдарламасы, 8 сынып оқулығы, авторы Т.Д.Кузнецова

Жалпы

мақсаты

Тақырыптық сөздермен жұмыс істеу, коммуникативтік дағдыларын дамыту

Оқу нәтижелері

ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады,өзін-өзі реттейді, тақырыпты өз бетінше меңгереді, оқушылар пікірін ашық айта алады,сыни тұрғыдан ойлауы дамиды, топпен жұмыс істеуге дағдыланады

Әдістері

«Ми шабуылы» ,« Білемін, білгім келеді, үйрендім» , «Галлереяны шарлау»

Қамтылған модульдер

Бағалау, сыни тұрғыдан ойлану, көшбасшылық,оқыту мен оқудағы интербелсенді тәсілдер

Сабақтың типі

Жаңа сабақты меңгеру

Тапсырмалар

Топқа бөлу,әр топ тақырыпты қорғайды

Кезең

Уақыты

Сабақ бөлімдерінің

мақсаты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Жұмыс түрі

Ұйымдастыру 2 минут

Психология-

лық ахуал

орнату

Ынтымақтастық

атмосфераны орнатады . Топ нөмірлері жазылған стикерлер арқылы топқа бөледі

Бір- біріне жақсы тілектерді айтады

« Нөмірлерге» қарай топқа бөлінеді.



Топтық

Жаңа сабаққа дайындық

5минут



Сабақтың тақырыбын

ашу

-Children, open your notebooks and write down the date December,14. Music in our life

-What do you think about what we shall speak today at the lesson?

Look at the pictures and tell me what is the theme.

Describe the pictures

Өз ой пікірлерін айтады

-Today we’re going to speak about the

spare time of teenagers. The theme of our lesson is “Music in our life”

топтық


Жаңа материалды

түсіндіру кезеңі

9 минут


Түсіндірме

Сөздік жұмыс жүргізеді:

Concert – goer – концертке барушы

Light classical music- жеңіл классикалық музыкасы

Folk music- фольклорлік музыка

Chamber music- камерлі музыка

II , 64 бет, жаттығуда берілген сөздерді оқып, мағынасын түсіндіру



Жаңа сөздермен сөйлемдер құратып, жаздыртады.



Оқушылар жаңа сөздерді дауыстап айтады,тілдерін

жаттықтырады.
Жаңа сөздерді қолданысқа енгізу мақсатында, олармен сөйлем құрап, жазады.


топтық

топтық


Түсінгенін тексеру

15минут



Оқулықтан

тапсырма орындау


4 жаттығуды ауызша орындатады.Оқушы өз пікірін айттырту үшін мұғалім қосымша сұрақтар береді.

ББҮ кестесі әдісі арқылы мәтінді түсінуге жол ашу үшін

Білемін бағанына тақырып бойынша білетінін жаздырту. Білгім келеді бағанына

не білгілері келетіні туралы жаздырту.Сабақтың соңында үйренгендерін соңғы бағанға жаздырту.

Мәтінді оқыта отырып, мәтіннің шетіндегі ашық орынға белгі қойдыртып болған соң, топпен бірге талқылатып,мына сұрақтарға жауап айтқызу: Сендер қандай ақпаратқа тап болдыңдар?

Сендерде қандай сұрақ туындады?

Не нәрсе жаңалық?

Не нәрсені білмейтін болып шықтыңдар?

Оқушылар жаттығуда берілген

сұрақтарға және мұғалімнің сұрақтарына жауап айту үшін топпен пікіралмасып , сосын тақтаға шығып, өз ойын жеткізеді.

Ақпараттың мазмұнын толық ашу үшін мәтінді оқи отырып, мәтіннің шетіндегі ашық орынға белгі қойып отырады:

- -бұрыннан білемін

< -мен үшін жаңалық

?- тереңірек білгім келеді.

Сонымен оқушылар мәтіннің шетіне

білімдеріне және түсінгендеріне сәйкес 3 белгі қояды.

Сол белгілер бойынша жауап береді.


топтық



Бекіту

10 минут

Бүгінгі тақырып

бойынша шағын әңгіме жаздырту



Галлерея шарлау әдісі бойынша оқушыларға А- 3 қағазға бүгінгі тақырыптан алған мәліметтерді жаздыртады. Сосын бір бірінің жазба жұмысын оқытады.


Музыка жайында шағын әңгімені А- 3 қағазға жазады. Бұл жұмысты 3 топ жасайды. Әр топ жұмысын қабырғаға іледі. Топтар бір бірінің жазба жұмысын кабинетті шарлап, жүріп оқиды.

Оқыған жұмыс туралы пікірін стикерге жазып, жазба жұмыстың үстіне іледі.


топтық



Бағалау

3минут

Бағалату

Екі жұлдыз, бір тілек әдісі

арқылы бағалатады

Бағалау парақшаларын таратады

Әр тапсырмадан соң топтар бірін бірі бағалайды: істелген тапсырманың екі ұнамды тұстарын айтады. Егер бұрыс жауап болған жағдайда немесе белсенділікті төмен

көрсетсе ,онда сол топқа бір тілек айтуға болады.

Бағалау парақшасына бірін- бірі бағалап,жазады.

топтық

Үй тапсырмасы

1минут




IV жаттығу 66 бет

So, too, either немесе neither сөздерін қатыстырып, берілген сөйлемдерді өзгертіп жазыңдар.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

жеке

Тема урока: Music in our life.  8 «Б» класс 08.12.

Повторение и совершенствование знаний учащихся по теме «Музыка».

Обеспечить в ходе урока усвоение учащимися лексики по данной теме.

Воспитывать у учащихся любовь к музыке.

Развивать навыки чтения и говорения.

Метод: словесный, практический, репродуктивный

Тип: усвоение новой темы

Учебное пособие: учебник, автор Т.Аяпова

 

The procedure of the lesson:

I. Organization moment

T: Good morning, dear children! Sit down! Who is on duty today? What date is it today? Who is absent today?

Warm up:   How do you spend your free time? Do you like music? What kind of music do you like?

 II. The message of purposes and tasks of a lesson 

The theme of our lesson is "Music”. We are going to read text and to talk about music.

III. New material

Ex. I. 1). p. 64 Pronunciation.

2. Give opposites by adding "un-"



Example: usual – unusual

Ex. II. 3). p. 64 Read and study the topical vocabulary.

Ex. 4 p. 65 Answer the questions using the topical vocabulary.

IV. Checking up of students’ understandings

Ex.III. 5). p. 65 Read the text and say why people cannot live without music.

Ex. 6 p. 65 Answer the questions.

Ex. 7 p. 65 Pair work. Speak on the following situations.

V. Consolidating stage

Ex8 Practise the dialogue

Ex9 Make your own dialogue about music

VI. Concluding stage

Giving marks



Home task Ex IV. 4). p.66. Change the sentences using “so”, “too”, “either”, “neither”.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет