Сабақтың тақырыбы: Нейрондардың түрлері мен қызметтері. Жүйке ұлпасының қызметі



бет1/3
Дата28.07.2024
өлшемі1,34 Mb.
#203649
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
ашық сабақ нейрондар


Қысқа мерзімді жоспар

Тексерілді:




Білім беру мекемесі:

№6 Хромтау гимназиясы КММ

Бөлім:

Кординация және реттелу

Педагогтің аты-жөні:

Конуспай Ару Муратовна,

Күні:

01.12.2023 ж

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нейрондардың түрлері мен қызметтері. Жүйке ұлпасының қызметі (глиальды жасушалар).

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

9.1.7.1- жүйке жасушасының құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты орнату.

Сабақтың мақсаты:



Жүйке жасушасының құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты орнатады.

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


3 минут
Жаңа тақырып
5 минут
Қызығушылықты ояту.



Ұйымдастыру кезеңі:
1.Білім алушылармен амандасу, түгендеу. Көңіл-күйлерін сұрау.
2. Зейінді шоғырландыруға арналған «Түсті сөздер» кинезиологиялық жаттығуы./Гимназия психологі Раимкулова Г.Ж/
1.Білім алушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:
2.Білім алушылар нейронның суреті бейнеленген түстері әртүрлі суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.
Қызғыл түсті І топ.
Күлгін түстер ІІ топ.
Көкшіл түстер ІІІ топ
«Суретті сөйлет» әдісі арқылы
Жаңа тақырыпты аңықтайды

Суреттке зер салып қара не бейнеленген? Жүйке жүйесінің қызметі не? Адамның жүйке жүйесі неден тұрады? Оларды қалай атайды?

Білім алушыларға тақырыпқа сәйкес оқу мақсаты таныстырылады



Білім алушылар өздерінің көңіл күйлерінің қандай екенін айтады.
5 сикунт ішінде көріп тұрған түсті емес сөзді айтады.
Өзіне ұнаған суреттерді алып, топтарға бөлінеді

Сурет атауын анықтайды. Сұрақтарға жауап беріп, Жаңа тақырыпты ашады


І. Жүйке жүйесі.


ІІ.Тітіркендіргіштерді аңықтап, оған жауап қайтаруды үйлестіру.
ІІІ. Миллиардталған арнайы жасушадан тұрады
ІV. Нейрондар деп атайды.
Дәптерлеріне жазып алады.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан білім алушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»



АКТ техноло-гияларын пайдалану








Слайд



Сабақтың ортасы
5 минут

6 минут


3минут


10 минут

5 минут

Білім алушылар жаңа тақырыпқа сәйкес видеокөрсетілім көріп, мәліметтер алады.
Мұғалім білім алушылардан видеокөрсетілім мазмұнын сұрайды


Білім алушыға өзін - өзі бағалауға арналған бағалау парағы таратылады. Әр тапсырма сайын бағалап отырады.
Жақсы ендеше тақырыпқа негізделген тапсырмалар орындайық.


Жеке жұмыс
1-тапсырма
Топқа бөліну барысында таңдап алынған суретке қарап нейронның типтік құрылымдарын аңықтаймыз.

Нейронның типтік құрылымын айтып белгілейді.


Жеке жұмыс
Нейронның құрылымдарын меңгеру мақсатында «Терминдер бекеті» жаттығуын орындайды.
Learningapps платформасы.
Нейронның түрлерін қаңдай болатындығы туралы ақпарат береді. /Мұғалім/


Топтық жұмыс
Мәтіннің түрлері арқылы
Нейронның түрлерін атқаратын қызметіне қарай жіктейді. Әр топқа топтық тапсырма беріледі.


2 – тапсырма
І топ

Модельдеу
Моторлы нейрондарды түсіндіреміз
«Аралас» мәтін түрі арқылы


ІІ топ



«Тұтас» мәтін түрі арқылы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет