Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ



Дата23.08.2017
өлшемі49,61 Kb.
#25585
түріСабақ






26.04.2017 ж

Қазақ тілі пәнінен Lesson Study 6-сынып

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Еркибаева Н.О


Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ.
Сабақтың мақсаты: Өткен тақырыптарды қорытындылайды, модуль бойынша алынған ақпараттарды түрлі тапсырмаларды орындау барысында еске түсіреді, жалаң және жайылма сөйлемдер құрайды, сөйлеу қабілеттерін дамытады. Шығармашылық қабілеттерін жетілдіреді, өз беттерімен жұмыс істейді.
Сабақтың міндеттері:
- Ынтымақтастық атмосферасын құра отырып өз ойларын еркін айтады, басқалардың ойымен, пікірімен санаса білу дағдыларын қалыптастырады, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
- Практикалық іс-әрекеттер арқылы оқушылар қазақ тілінде сауатты сөйлейді және жазу дағдыларын дамытады.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар топта белсенді жұмыс істеуге, өз ойларын толық жеткізе білуге үйренеді, меңгерген сөздерді, алынған ақпараттарды қолдануға, сұрақтарға нақты жауап беруге дағдыланады, бір-бірімен диалогтік қатынас құруға үйренеді, сауатты жазу, сөйлеу дағдылары дамытады.
Дереккөздер, құрал-жабдықтар: үлестірмелі материалдар, стикерлер, фломастерлер, бағалау парақтары, бағдаршам түстері.
Қолданылған технологиялар: Диалогтік оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ, оқытудағы көшбасшылық, дарынды және талантты балаларды оқыту, СТО, оқыту үшін және оқуды бағалау.
Сабақтың түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың барысы
І. Қызығушылықты ояту кезеңі. 2 мин
Ұйымдастыру, сәлемдесу сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Шаттық шеңберіне» тұру, бір- біріне жақсы тілектер айтқызу.
Екі топқа бөлініп отырады . Бағалау парағы таратылады.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Ыстық орындық» стратегиясы бойынша үй жұмысын тексеру. 1-тапсырма. 175-бет. 7мин
Оқушылардың сұрақтары:
1. Үміт неге қызыға қарайды?
2. Тігін машинасы матаның жиегіне нені салып өтеді?
3. Үміт анасына не айтты?
4. Анасы қалай жауап берді?
5. Үміттің апайы қандай тапсырма берді?
6. Үміттің анасы жұмыстан келген соң, нені істеуге келісті?

Бағаларыңды қойыңдар.

ІІІ. Сабаққа мақсат қойғызу. 2 мин

-Балалар, бүгін біз сабақта не істейміз, сабағымыздың мақсаты не болмақ?

- Сонымен, балалар біз қандай модульді аяқтадық?
- Жақсы, балалар, ендеше біздің бүгінгі сабағымыз қайталауға арналған нәтиже сабақ.
- Лексикалық тақырыпты атаңдар. Тағы не үйрендік?

Сөздерді үйрендік. Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді жазыңдар.

Қазір сөздік диктант жазамыз.
1-тапсырма
Жеке жұмыс. Сөздік диктант 5мин
Мұғалімді тыңдай отырып, сөздерді жазады, бағалау өлшемдері бойынша бағаларын бағалау парағына қояды.

Бос уақыт, таңдау, шебер, жетістік, өсіру, талап, тігін, көйлек, көне, тазалықшы.



Балалар, тақтаға қарап тексере қойыңдар. Слайд

Бағаларыңды қойыңдар.
2-тапсырма

Топтық жұмыс Постер құру. 5мин
Топта бірлесе отырып қима қағаздардан постер құрастырады, қорғайды.

(Жалаң, жайылма)


Бағаларыңды қойыңдар.
3- тапсырма. 10 мин

Сурет бойынша 4 сөйлем құрастырады.

Сөйлемдері жалаң, жайылма сөйлем болуы керек.

Бағаларыңды қойыңдар.
4-тапсырма

Жеке жұмыс 3 мин
Тест жұмысы: Тақырыпты бекітуге байланысты тест жұмысын орындайды, тексереді, бағалайды.


  1. Көсемшені табыңдар

А. Бару

Б. Келу

В. Барып

Г. айту


2. Шахмат ойынының тұңғыш шыққан жері

А. Үндістан

Б. Қытай

В. Жапония

Г. Ресей

3. Жалаң сөйлем неден тұрады ?

А. Бастауыш, баяндауыш, анықтауыш

Б. Бастауыш, баяндауыш

В. Бастауыш, толықтауыш.

4. Жайылма сөйлем неден тұрады ?

А. Тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерден

Б. Бастауыш, баяндауыш

5. Өсімдіктің топырақ астындағы бөлігі

А. жапырақ

Б. сабақ

В. гүл


Г.тамыр

Балалар, тақтаға қарап тексере қойыңдар. Слайд

Бағаларыңды қойыңдар.


ІҮ. Қорытындылау кезеңі.
5- тапсырма. Топтық жұмыс. 5 мин

«Топтастыру» стратегиясы бойынша оқушылар «Менің сүйікті заттарым» кластер орындайды.

Өтілген тақырыптар мен қосымша тақырыптар жазылған қима қағаздар беріледі, ішінен тек осы модульде өтілген тақырыптарды таңдап іліулері керек.

Бағаларыңды қойыңдар.


Кері байланыс. Бағдаршам суретіне стикерді іледі. 1 мин

Жасыл түс- маған бәрі түсінікті

Сары түс-түсініксіз жерлері болды.

Қызыл түс- мен түсінбедім.



Ү. Бағалау. 2 мин

Оқушыларды жалпы ұпай санын санап критерий бойынша бағасын шығарады.



ҮІ. Үйге тапсырма: «Менің ермек ісім» тақырыбына эссе жазу. 6-сөйлем көлемінде. 1 мин

Қосымша тапсырма:

Берілген етістіктерден көсемше формасын жасаңдар.



Бару, келу, тігу, үйрету, сату, сөйлеу.

Балалар, тақтаға қарап тексере қойыңдар. Слайд

Бағаларыңды қойыңдар.
Каталог: uploads -> doc -> 07a9
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
07a9 -> Интеллектуалдық ойын «Сынып дарабозы»


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет