Сабақтың тақырыбы
|
Қос сөздер
|
Сабақтың мақсаты
|
Қос сөздер тақырыбын толық түсіну, берілген тапсырмаларды орындай отырып білімін, таным- түсінігін кеңейту, қос сөздерді қатыстырып сөйлем құру, қос сөздер жасау, жасалу жолдарын ажырата отырып талдау.
|
Күтілетін нәтиже
|
Қос сөздер тақырыбын толық түсінеді, берілген тапсырмаларды орындайды, таным- түсінігін кеңейтеді, қос сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды, қос сөздер жасайды, жасалу жолдарын ажыратады, талдайды.
|
Сілтемелер мен көмекші құралдар
|
Электронды окулық 4 сынып қазақ тілі, интербелсенді тақта, ресустар, үлестірмелер, суреттер, слайдтар, дидактикалық ойын элементтері
|
Мерзімі
|
12. 12. 2015жыл
|
Сыныбы
|
4 "А"
|
Пәні
|
Қазақ тілі
|
Өтілетін орны
|
2 қабат Мультимедия кабинеті
|
уақыты
|
Сабақ кезеңдері
Жұмыстың барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әректі
|
Дағды-лар
|
Бағалау түрі
|
Модульдер мен әдіс-тәсілдер
|
3мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Шарты: күрделі сөздердің түрлеріне қарай топқа бөлінеді.
|
4 топқа бөлу
1) біріккен сөздер
2) қос сөздер
3) қысқарған сөздер
4) тіркесті сөздер
|
Таратылған үлестірмедегі күрделі сөздердің түрлеріне қарай ажытатып топтасады
|
|
|
СТО, өздігінен жұмыс жасау
|
3мин
|
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау кезеңі
105 бет, 5- жаттығу
|
Әр топқа біріккен сөздердің 1 топтамасын оқытамын
|
1. кісі аттары
2. жер, су атаулары
3. ән,күй, өлең аттары
4. жан-жану,аң-құс атау.
|
|
өзіндік бағалау
жеке жұмыс
|
СТО, диалог, сұрақ-жауап,өз бетінше жұмыс жасау
|
5 мин
|
ІІІ. "Ой ашар" стратегиясы
|
Біріккен сөздердің ережелерін сұраймын,
Тағы қандай күрделі сөздерді білетінін анықтаймын
|
Сұрақ-жауап кезеңі
Венн диаграмасын толтыру
Жаңа сабақтың ережесін өздері айтады
|
|
топтық жұмыс
|
Диалог, СТО, Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер
|
3 мин
|
ІV. Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі:
|
Қазақ тілі электронды дыбыстық оқулық 4 сынып
|
Ережені тыңдайды, мысал келтіреді
|
Білім
|
мадақтау
|
АКТ, СТО,
|
4мин
|
Оқулықпен жұмыс:
1 -жаттығу
4 ресус
|
Қос сөздердің түрлерімен таныстырып, Қазақ тілі электронды дыбыстық оқулық 4 сынып
|
Мақсатын оқып, 4 топқа 4 тапсырма парақшаларын беремін, сөздердің мағынасын түсіндіреді, жасалу жолын анықтайды
|
Түсіну
|
өзіндік бағалау
топтық жұмыс
|
СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, ОүБ, Жас е.қ.о. ТжДбо.
|
3мин
|
Дәптермен жұмыс:
|
Өзіндік тапсырма беремін
|
Қайталама 2 қос сөз
Қосарлама 2 қос сөз
2 мысалдан дәптерге жазу, оқу
|
өзіндік бағалау, мадақтау
жеке жұмыс
|
СТО, ОүБ, ТжДбо, Жас. ерек.қ.о.
|
4мин
|
Оқулықпен жұмыс: 2- жаттығу 4 ресус
|
1 сөйлемді тақтаға жазып талдаймын( Актив студио)
|
2,3,4,5 сөйлемдерді топта жазады, ажыратады, табады
(Ауызша)
|
Қолдану
|
өзіндік бағалау, мадақтау
жеке жұмыс
|
СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, ОүБ, Жас е.қ.о. ТжДбо.
|
3мин
|
"Сұрақ сізден, жауап бізден" ойыны
|
Мақсаты: Ұстаздар сұрақ жазып сиқырлы қалпаққа
салады
|
Әр топтан 1 оқушы
жауап береді.
|
Талдау
|
өзіндік бағалау
топтық жұмыс
жеке жұмыс
|
Диалог, СТО
|
3мин
|
Шығармашылыққа баулу:
3- жаттығу
|
Слайдтағы суреттерді қос сөзбен атайды.
|
Сол сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды. (жазбаша)
|
Жинақтау
|
Жеке жұмыс
|
СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, ОүБ,
|
3мин
|
"Сыңарыңды тап" ойыны
5- жаттығу
|
Сыныпты 2 топқа бөлемін
Дара және күрделі
Дара тобы - сары(ұстаздар)
Күрделі тобы - жасыл(оқушылар)
|
Күрделі топ мүшелері үлестірмедегі жазылған сөздерді үйлесімді сөздермен тіркестіріп қос сөзге мысал келтіреді, жасалу түріне ажыратады.
|
Жұптық жұмыс
|
диалог, сұрақ-жауап,өз бетінше жұмыс жасау, СТО
|
3мин
|
"Миға шабуыл" стратегиясы
|
“Кім жылдам?” ойыны
Мақсаты: Үш таңбалы санды жылдам 1001
санына көбейту.
|
Таратылған үлестірмедегі көбейтудің мәнін оқушы тез табу керек
|
|
Жеке жұмыс
|
СТО, диалог, сұрақ-жауап,өз бетінше жұмыс жасау
|
4мин
|
V. Қорытындылау:
"Ой толғау" стратегиясы
|
4 топқа суреттер үлестіремін, тапсырма сол суреттерге қысқаша әңгіме құру
|
Әңгімедгі сөйлемдерде қос сөздерді көптеп пайдалану керек.
|
|
Топтық жұмыс
|
СТО, диалог, сұрақ-жауап,өз бетінше жұмыс жасау
|
1мин
|
1. Үйге тапсырма:
|
4- жаттығу
|
Жаңылтпашты жатқа жазу
|
|
Жеке жұмыс
|
СТО, диалог
|
2мин
2 мин
|
2. Топтық бағалау.
3. Бағалау:
|
Бағалау парақшасын қорытындылау
|
Әр топ мүшесі өзінің бүгінгі сабақ барысында жауап берген, қатысқан кезеңдерге тоқталып өзіне баға береді.
|
Бағалау
|
|
ОүБ, диалог,Жас.е. қ.оқ. СТО
Оқытуды бағалау
|