Пәннің аты: Математика
|
Уақыты: 24.03.17 ж
|
Мұғалім: Амиржанова Г.Е.
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Өтілген материалды бекіту
|
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Әдіс-тәсілдері:
Көрнекілігі:
|
. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, өткенді жаңғырту арқылы есте сақтауларын, уақытқа есеп шығару, жұмыс барысында шапшаңдықтарын қадағалау.
Оқушыларды ұқыптылыққа, сауаттылыққа, жылдамдыққа, тез ойлауға, өзіндік ізденіске баулу.
Түсіну, сұрақ-жауап, ой қозғау.
ООМ , оқулық, ОӘЖА сызбасы, сағат, дәптер
|
Ұйымдастыру кезеңі
Мотивация
|
Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.
-Бүгінгі сабақ ерекше,
Білімімізді көрсетуге дайынбыз ба?
-Дайынбыз!
-Ендеше...
-Біздің сынып тамаша
3 сынып тек алға!
Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Тақтаның оң жағына 63% нормасы қойылады.
|
1 кезең «Байқау»
«Оқушылардың субъектілі тәжірибесін өзектендіру».
|
Қосудың компоненттерін атаңдар.
-Азайтудың компоненттерін атаңдар.
-Көбейту дегеніміз не? Көбейтудің компоненттерін атаңдар.
-Бөлу дегеніміз не? Бөлудің компоненттерін атаңдар.
-Өрнектер нешеге бөлінеді?
-Санды өрнек дегеніміз не?
-Әріпті өрнек дегеніміз не?
|
|
Қабылдауды ұйымдастыру
|
Дәптермен жұмыс- Байқау деп жазады.
1 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.
ТКШ
|
АКШ
|
ЖКШ
|
700-(60*2)=580
|
800-(90*3)=530
|
1000-(80*4)=680
|
|
Уақыты 4+30
|
Ұғынуды ұйымдастыру Түсінудің бірінші тексерілуі
|
Алғашқы орындаған 3 оқушы сигналдық белгілерін көтереді.
+30 секундтан кейін «Қолдағы қалам- бұл қателік» белгісі беріледі.
Дәптер ауыстырылады, тексереді.
ООМ-на «+» таңбасы қойылады.
Егер 63 % орындалмаса, қайтадан ОӘЖА-мен жұмыс жүргізіледі.
|
Бірінші баға. «+» «-»
Жылдамдық-
Зейін –
Есеп –
Шешу -
Тақтаға нәтижені жазу.
1 кезең > < 63 %
|
2 кезең «Бекіту»
«Оқушылардың субъектілі тәжірибесін өзектендіру».
|
Оқушылардан ауызша тақырыпты сұрау.
Көп қате жіберген оқушыларға қайта түсіндіру
|
|
Ұғынуды ұйымдастыру
|
Дәптермен жұмыс- №2 деп жазады.
2 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.
ТКШ
|
АКШ
|
ЖКШ
|
7∙30=210
|
15:5 =3
|
9∙3-7∙2=13
|
4∙30 =120
|
21:3=7
|
12:6+18:2 =11
|
|
Уақыты 4+30
|
Түсінудің екінші тексерілуі
|
Алғашқы орындаған 3 оқушы сигналдық белгілерін көтереді.
+30 секундтан кейін «Қолдағы қалам- бұл қателік» белгісі беріледі.
Дәптер ауыстырылады, тексереді.
ООМ-на «+» таңбасы қойылады.
|
Екінші баға. «+» «-»
Жылдамдық-
Зейін –
Есеп –
Шешу -
Тақтаға нәтижені жазу.
2 кезең > < 63 %
|
Сергіту сәті
|
Оқушылар үш тілде санайды.
Қазақша - ондықтармен (10-100)
Орысша – бірліктермен (1-10)
Ағылшынша – бірліктермен (1-10)
|
|
Қабылдауды ұйымдастыру
|
Дәптермен жұмыс- №3 деп жазады.
3 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.
Р=2+4+2+4=12 см Р=3+7+3+7=20 см
S=2*4=8 см S=3*7=21 см
|
Уақыты 4+30
|
Түсінудің үшінші тексерілуі
|
Алғашқы орындаған 3 оқушы сигналдық белгілерін көтереді.
+30 секундтан кейін «Қолдағы қалам- бұл қателік» белгісі беріледі.
Дәптер ауыстырылады, тексереді.
ООМ-на «+» таңбасы қойылады.
|
Үшінші баға. «+» «-»
Жылдамдық-
Зейін –
Есеп –
Шешу -
Тақтаға нәтижені жазу.
3 кезең > < 63 %
|
Қабылдауды ұйымдастыру
|
Дәптермен жұмыс- №4 деп жазады.
3 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.
А) (10+20)*9=270
Ә) (50+20)*7=490
|
Уақыты 4+30
|
Ой толғау
|
Есептің нәтижесінде түсінбеген, толық аша алмағандарды анықтау.
Проблемалық аймақты анықтау.
|
Қосымша мүмкіндік беру
|
Қорытындылау және жүйелеу
|
Қосымша тапсырма 2 нұсқа беріледі
ТКШ
|
АКШ
|
ЖКШ
|
658+174=832
|
574+254= 828
|
1000-65= 935
|
217+361=578
|
237+343=580
|
456-321=135
|
|
Төртінші баға. «+» «-»
Жылдамдық-
Зейін –
Есеп –
Шешу -
Тақтаға нәтижені жазу.
4 кезең > < 63 %
|
Рефлексия
|
Қысқа сабаққа талдау жасау. 4-5 деген бағалар санына қарай және нормаға сәйкес анықталады. Алға ұмтылуды ынталандыру.
|
|
Бағалар
|
Журналға баға қою нормативі: 4 баға – 5 ұпай
3 баға – 4 ұпай
2 баға – 3 ұпай
1 баға – 2 ұпай
|
Сапа нормативі:
63% оқушы 5 ұпай алу керек.
|
Үйге тапсырма
|
Альфа, бетта тобына тапсырма берілмейді.
Гамма- № 5, 31 бет
|