Сабақтың тақырыбы: Өтілген материалды бекіту Мақсаты Күтілетін нәтиже



Дата27.05.2018
өлшемі55,91 Kb.
#40825
түріСабақ

Пәннің аты: Математика

Уақыты: 24.03.17 ж

Мұғалім: Амиржанова Г.Е.

Сабақтың тақырыбы:

Өтілген материалды бекіту

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Әдіс-тәсілдері:

Көрнекілігі:

. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, өткенді жаңғырту арқылы есте сақтауларын, уақытқа есеп шығару, жұмыс барысында шапшаңдықтарын қадағалау.
Оқушыларды ұқыптылыққа, сауаттылыққа, жылдамдыққа, тез ойлауға, өзіндік ізденіске баулу.
Түсіну, сұрақ-жауап, ой қозғау.
ООМ , оқулық, ОӘЖА сызбасы, сағат, дәптер

Ұйымдастыру кезеңі

Мотивация

Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.

-Бүгінгі сабақ ерекше,

Білімімізді көрсетуге дайынбыз ба?

-Дайынбыз!

-Ендеше...

-Біздің сынып тамаша

3 сынып тек алға!

Сабақ мақсатымен таныстыру


Тақтаның оң жағына 63% нормасы қойылады.


1 кезең «Байқау»

«Оқушылардың субъектілі тәжірибесін өзектендіру».

Қосудың компоненттерін атаңдар.

-Азайтудың компоненттерін атаңдар.

-Көбейту дегеніміз не? Көбейтудің компоненттерін атаңдар.

-Бөлу дегеніміз не? Бөлудің компоненттерін атаңдар.

-Өрнектер нешеге бөлінеді?

-Санды өрнек дегеніміз не?

-Әріпті өрнек дегеніміз не?




Қабылдауды ұйымдастыру

Дәптермен жұмыс- Байқау деп жазады.

1 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.



ТКШ

АКШ

ЖКШ

700-(60*2)=580

800-(90*3)=530

1000-(80*4)=680





Уақыты 4+30



Ұғынуды ұйымдастыру Түсінудің бірінші тексерілуі

Алғашқы орындаған 3 оқушы сигналдық белгілерін көтереді.

+30 секундтан кейін «Қолдағы қалам- бұл қателік» белгісі беріледі.

Дәптер ауыстырылады, тексереді.

ООМ-на «+» таңбасы қойылады.



Егер 63 % орындалмаса, қайтадан ОӘЖА-мен жұмыс жүргізіледі.

Бірінші баға. «+» «-»

Жылдамдық-

Зейін –

Есеп –


Шешу -

Тақтаға нәтижені жазу.



1 кезең > < 63 %

2 кезең «Бекіту»

«Оқушылардың субъектілі тәжірибесін өзектендіру».

Оқушылардан ауызша тақырыпты сұрау.

Көп қате жіберген оқушыларға қайта түсіндіру






Ұғынуды ұйымдастыру

Дәптермен жұмыс- №2 деп жазады.

2 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.



ТКШ

АКШ

ЖКШ

7∙30=210

15:5 =3

9∙3-7∙2=13

4∙30 =120

21:3=7

12:6+18:2 =11



Уақыты 4+30


Түсінудің екінші тексерілуі

Алғашқы орындаған 3 оқушы сигналдық белгілерін көтереді.

+30 секундтан кейін «Қолдағы қалам- бұл қателік» белгісі беріледі.

Дәптер ауыстырылады, тексереді.

ООМ-на «+» таңбасы қойылады.




Екінші баға. «+» «-»

Жылдамдық-

Зейін –

Есеп –


Шешу -

Тақтаға нәтижені жазу.



2 кезең > < 63 %

Сергіту сәті

Оқушылар үш тілде санайды.

Қазақша - ондықтармен (10-100)

Орысша – бірліктермен (1-10)

Ағылшынша – бірліктермен (1-10)






Қабылдауды ұйымдастыру

Дәптермен жұмыс- №3 деп жазады.

3 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.

Р=2+4+2+4=12 см Р=3+7+3+7=20 см

S=2*4=8 см S=3*7=21 см




Уақыты 4+30


Түсінудің үшінші тексерілуі

Алғашқы орындаған 3 оқушы сигналдық белгілерін көтереді.

+30 секундтан кейін «Қолдағы қалам- бұл қателік» белгісі беріледі.

Дәптер ауыстырылады, тексереді.

ООМ-на «+» таңбасы қойылады.




Үшінші баға. «+» «-»

Жылдамдық-

Зейін –

Есеп –


Шешу -

Тақтаға нәтижені жазу.



3 кезең > < 63 %

Қабылдауды ұйымдастыру

Дәптермен жұмыс- №4 деп жазады.

3 шапалақ. Тапсырмаларды орындау.

А) (10+20)*9=270

Ә) (50+20)*7=490




Уақыты 4+30


Ой толғау

Есептің нәтижесінде түсінбеген, толық аша алмағандарды анықтау.

Проблемалық аймақты анықтау.



Қосымша мүмкіндік беру

Қорытындылау және жүйелеу

Қосымша тапсырма 2 нұсқа беріледі

ТКШ

АКШ

ЖКШ

658+174=832

574+254= 828


1000-65= 935

217+361=578

237+343=580

456-321=135





Төртінші баға. «+» «-»

Жылдамдық-

Зейін –

Есеп –


Шешу -

Тақтаға нәтижені жазу.



4 кезең > < 63 %

Рефлексия

Қысқа сабаққа талдау жасау. 4-5 деген бағалар санына қарай және нормаға сәйкес анықталады. Алға ұмтылуды ынталандыру.




Бағалар

Журналға баға қою нормативі: 4 баға – 5 ұпай

3 баға – 4 ұпай

2 баға – 3 ұпай

1 баға – 2 ұпай



Сапа нормативі:

63% оқушы 5 ұпай алу керек.



Үйге тапсырма

Альфа, бетта тобына тапсырма берілмейді.

Гамма- № 5, 31 бет



  1. 63%

  2. 63%

  3. 63%

  4. 63%

  5. 63%


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет