Сабақтың тақырыбы Өткен күн. Түркістан Сабақтың мақсаты



Дата05.01.2017
өлшемі42,09 Kb.
#6434
түріСабақ
А.Байтұрсынов атындағы №50 мектеп гимназиясы.

Бастауыш сынып мұғалімі: Есимханова Гулвира Омиралиевна.


Сыныбы: 4 ә

Пәні: әдебиеттік оқу




Сабақтың тақырыбы

Өткен күн.Түркістан


Сабақтың мақсаты

Оқушыларға өлең мазмұнын меңгерту ,аса дарынды ақын М.Жұмабаевтың өміржолы туралы мағлұмат беру, сөздік қорын молайту,өзіндік ойлау ,шешім қабылдай білуге,ойын нақты толық жеткізе білуге дағдыландыру, топта ауыз біршілікпен жұмыс жасауға қалыптастыру

Күтілетін нәтиже

Топта жұмыс істеуге қалыптаса бастайды, еркін жауап береді, сөздік қоры молаяды, ұйымшылдықпен жұмыс жасауға қалыптасады,бірін- бірі тыңдайды,сыни тұрғыдан ойлана алады.

Сабақта қолданылған әдіс - тәсілдер

Өзім үшін хат стратегиясы.

Жигсо әдісі.Рафт стратегиясы.Фишбоун әдісі.Синквейн стратегиясы.Араласып кеткен оқиғалар әдісі.Екі жұлдыз, бір тілек әдісі.Блоб әдісі.



Уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекі құралдар

3-минут


5-минут

3-минут


10-минут

7-минут


5минут
2-минут
5-минут

2-минут

2-минут
1- минут


Сабақ барысы:I.Кіріспе
Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық: Шаттық шеңберін құру арқылы«Қар көшкіні» ойыны бойынша өз есімдеріне сын есім қосу арқылы (эпитет)құрастырады.

Оқушыларды 4- топқа бөлінеді.

Үй жұмысы:

Алдыңғы алған білімдерін тиянақтау.



«Өзім үшін хат»стратегиясы арқылы көбелекке, шыбынға хат жазу.

«РАФТ»стратегиясы арқылы сахналық көрніс көрсетеді

II.Тұсау кесер

Сабақтың тақырыбын «Криптограмманы» шешу,

онда М.Жұмабаевтың өлеңдерінің аты жасырынып жазылған.

III. Негізгі бөлім

Өлеңді тізбектей оқыту«Жигсо» стратегиясын пайдалану арқылы бағыттап мәнерлеп оқыту


1-топ« Фишбоун» әдісін пайдаланып балық қаңқасына сұрақтар, жауап, негізгі ой түйін.Түркістан туралы

2-Топ «Мағынаны ажырату» кезеңі жаңа материалды зерттейді,ізденеді.Өткен күн туралы

3-Топ «Ой толғаныс» бұрынғы білімдерімен жаңа сабақты ұштастыру.Ауыл жайлауға көшкенде қандай өзгеріс болады.

4-топ «Араласып кеткен оқиғалар» әдісі бойынша өлеңді жазып,бөлімдерге бөліп қоямын.Өлеңнің мазмұнына қарай ретін тауып жазады

Топтық презентация қорғалады.

Сергіту сәті

IY.Қорытынды:



«Синквейн» стратегиясы бес жолды өлең құрастыру.
Сабақтың рефлексиясы:

Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек»
Бағалау «Блоб» әдісі
Үйге тапсырма: эссе жазу

Мысалы:Айдын алғыр т.с.с

Шыбынға,көбелекке хат жазу,Сахналық көрніс көрсету .

Адасхан әріптерден М.Жұмабаевтың өлеңдерінің атын табады

Оқулықпен жұмыс

Сұраққа жауап жазып ойларын түйіндейді


Жаңа материалдарды зерттеп,ізденіп,талқылайды
Ауылдың жайлауға көшуі жайында әңгіме
Мазмұнына қарай реттеу

Презентация қорғайды


Дене қимылымен жаттығу

Бес жолды өлең құрастырады

Ұнады,ұнамады,тілегі

Өзін өзі бағалайды


Тақырыпқа сай эссе жазылады

Хандар, билер, батырлар,ақын жазушылар

А парағы


Интерактивті тақтадан

Флипчарт,

маркер,

стиккер


А 4 парағы

Флипчарт,

маркер,

стиккер



Әуен тыңдау
Жұптық жұмыс

Жеке жұмыс


Жеке жұмыс

Каталог: materialy -> bastaysh3
bastaysh3 -> Тақырыбы: “Халыққа жеткіз күйімді” Бастауыш сынып мұғалімі: Сүлейменова Зухра Білімділігі: Ә. Сәрсенбаевтың «Халыққа жеткіз күйімді»
bastaysh3 -> Маңғыстау облысы Қарақия ауданы Жетібай ауылы №3 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Самамбетова Қарлығаш Ашық тәрбие сағаты 2-сынып Тақырыбы
bastaysh3 -> Сабақ Тақырыбы: «Ол ақын болар ма еді?!»
bastaysh3 -> Сабақтың тақырыбы: Сәкен Сейфуллин. Қызыл шұнақ. Сабақтың мақсаты
bastaysh3 -> Сабақтың тақырыбы:
bastaysh3 -> Сабақтың тақырыбы: Төрт түлік. Мал атасы. Дауыссыз дыбыстар. Төлді қалай шақырады?
bastaysh3 -> Мақсаты: а білімдік мақсаты
bastaysh3 -> Абай Құнанбаев «Ескендір» поэмасы
bastaysh3 -> Сабақ жоспары. Әдебиеттік оқу


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет