Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7-бөлім. Презентацияны безендіру.
|
Мектеп: Жаңаөзен қаласы әкімдігінің
«№22 орта мектеп» КММ
|
Күні: 03.04.2019ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Утепова Айганым
|
Сынып: 3 а,ә,б,в,г
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Презентацияны құру
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
3.1.2.2. Компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану.
3.1.2.4. Компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану.
3.2.3.1. Мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасау.
3.2.4.2. Арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
PowerPoint программмасының меню командаларын қолдану, мәтін, нысан, бейнелер кірістіру арқылы презентация құру және өңдеу.
Басым бөлігі:
Арнайы тақырыпқа сай презентация құру және нысандар кірістіру арқылы безендіру.
Кейбір оқушылар:
Презентация нысандарына эффектілер және презентацияға анимация қою.
|
Бағалау критерийі
|
PowerPoint программмасының меню командаларын қолданып, мәтін, нысан, бейнелер кірістіру арқылы презентация құрады және өңдейді.
Арнайы тақырыпқа сай презентация құрып және нысандар кірістіру арқылы безендіреді.
Презентация нысандарына эффектілер және презентацияға анимация қояды.
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар істей алады:
Презентация құра алады.
Пәнді клексикаментерминология:
PowerPoint, дизайн, фон, презентация,слайд.
Диалог/жазылымға қажетті пайдалы сөз тіркестері:
Барлық слайттарды бірыңғай түрде безендірілген болса .... деп атайды.
|
Құндылықтарға баулу
|
Топпен бірлескен жұмыс орындау, бір-бірінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім алу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу.
|
Алдыңғы білім
|
Программалар терезесі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Жүректен жүрекке» тренинг ұйымдастыру.
Суреттер арқылы топқа біріктіру.
Үй тапсырмасын қайталау.
Cұрақ-жауап
1.Интернет дегеніміз не?
2.Интернетпен мәлімет алмасу саған зиян тигізе ме?
3.Кітапханада және Интернетте ақпарат іздеудің қандай ортақ сипаттары бар?
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы, тиімді кері байланыс береді.
|
|
Сабақтың
ортасы
30 мин
|
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен жаңа тақрыпты топта талқылайды.
Топтар топ ережесін сақтап, кезек-кезекпен ортаға шығып түсіндіреді.
1-топ. Презентацияға фотосуреттерді қалай кірістіреді?
2-топ. Презентацияны қалай безендіреді?
ҚБ «Бағдаршам» арқылы топтар бір-бірін бағалау.
№1-тапсырма. Жұппен жұмыс.
1.Программаны іске қосыңыз Файл-Создать-Новая презентация.
2.Келесі әрекетті тізбектей орындай отырып Дизайн-Фон-Стил фона презентация фонының түсін таңдаңыз
3.Келесі командаларды тізбектей орындай отырып Вставка-Фигуры-Выноска – бұлт бейнесін қойыңыз.
4.Интернеттен жүктеп (мысалы www.уandex.kz ) қажетті суретті көшіріп слайдқа қоямыз.
5. Келесі командаларды тізбектей отырып Анимация-Переход к этому слайд командасын орындаймыз.
6. Дайын презентацияны «Вода. pptx» деп сақтаңыз.
7.Дайын презентацияны толық экран режимде көру үшін Показат слайдов – Сначала командасын орындаймыз.
Дескриптор:
-Программаны іске қоса алады.
-Жаңа фонды өңдей алады.
-Интернеттен сурет жүктеп слайдқа қоя біледі
-Слайдқа анимация қойып.
-Дайын презентацияны сақтап, толық экранда көре алады.
ҚБ: « Бас бармақ» әдісі арқылы балалар бір-бірін бағалайды.
№2-тапсырма. Жеке жұмыс.
Берілген тақырыптардың бірін таңдап,тақырып бойынша 3 слайтан тұратын презентация құру. Нысандарға эффектілер және слайдқа аниациялау.
«Мектеп», «Жануарлар», «Атақты адамдар».
Дескриптор:
- тақырып бойынша 3 слайдтан тұратын презентация құрады;
- тақырыпқа сай нысандарды кірістіріп, безендіреді.
- нысандарға эффект қояды.
- слайдқа анимациялайды.
ҚБ: «Смайлик» әдісі арқылы мұғалімнің бағалауы, тиімді кері байланыс
Қорытындылау. «Біліміңді жинақта» жеке жұмыс.
Мәтіндік редактор мен PowerPoint прогаммасын салыстыр. Ерекшелігі мен ұқсастығы неде?
Дескриптор:
Мәтіндік редактор мен PowerPoint прогаммасын салыстыра біледі. Ерекшелігі мен ұқсастығын ажырата алады.
ҚБ: «Ынталандырушы» әдісі
|
Оқулық
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Үй тапсырма: Презентацияны құру және безендіру тақырыбын оқу.
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі
Жақсы түсіндім
Түсіндім
Сұрағым бар
Мүлдем түсінбедім
Бүгінгі сабақ бойынша стикерге бір-екі сөз жазады, жетістік баспалдағына жабыстырады, қорытындылайды.
|
стикерлер
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Жұптық жұмыс
Оқушылардың қажеттілігін ескере отырып деңгейлік тапсырмалар ұйымдастырдым. Әдіс-тәсілдер: «Ойлан, жұптас, бөліс», «Kahoot» программасы арқылы тест тапсырмалары, «Біліміңді жинақта»
Дарынды балалардың қажеттілігін ескере отырып
№2-тапсырма. Жеке жұмыс.
Берілген тақырыптардың бірін таңдап,тақырып бойынша 3 слайтан тұратын презентация құру. Нысандарға эффектілер және слайдқа аниациялау.
«Мектеп», «Жануарлар», «Атақты адамдар».
|
Бағалау әдістері:
Смайликтер,Бағдаршам, Бас бармақ, Ынталандыру арқылы ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру. Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы өзін-өзі бағалау.
Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауларына назар аударамын.
|
Компьютермен жұмыс ісеген кездегі қауіпсіздік ережелерін есте түсіру.
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
Жалпы бағалау
Сабақтаеңжақсыөткенекінәрсе (оқытуменоқуғақатысты)?
1:
2:
Сабақтыңбұдандажақсыөтуіненеоңықпалетереді (оқыту мен оқуғақатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелегеноқушылардыңжетістіктері/ қиыншылықтарытуралыненіанықтадым, келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет?
|
Достарыңызбен бөлісу: |