Сабақтың тақырыбы Сабақтың мақсаты Сабақтың міндеті Күтілетін нәтиже



Дата23.08.2017
өлшемі98,54 Kb.
#25420
түріСабақ

http://www.infos.kz/

Оқу - тәрбие ісінің орынбасары: 7 «А» сыныпқа арналған «Модель. Модельдеуді сипаттау әдістері» қысқа мерзімді жоспар

Наврузбаева А.М. _______________

« »қаңтар 2014 жыл

Мерзімі

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сабақтың міндеті

Күтілетін нәтиже

14.01.2015

Модель. Модельдеу сипаттау әдістері

Оқушыларға модель және модельдеу ұғымы олардың мәні туралы түсінік беру арқылы, модельдеудің қажеттілігі және оның пайдасы туралы түсінік қалытастыру, модельдеу тәслдерін сипаттау.

1.Модель және модельдеу ұғымы туралы түсінік беру.

2.Модельдердің қажеттілігін және оның пайдасын анықтау.

3. Заттарды модельдеу, модельдеу тәсілдерін сипаттау.


1.Модель, модельдеу туралы біледі.

2.Модельдерді топтауды біліп, пайдасы мен қажеттілігін анықтайды және модельдейді.

3.Модельдеу тәсілдерін мңгеріп, сипаттай алады.


4 сабақ

Бөлімдер

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

7 модульдің қамтылуы

Ресурстар

1.

Ұйымдастыру кезеңі

Білу

Сергіту сәті

Сыныпта ынтымақтасытық атмосферасын қалыптастыру



2 минут

Сабақты «Қара жорға» сергіту сәтіненбастадым. Осы арқылы барлықтары бірлесіп жұмыс істеу арқылы жақсы нәтижеге жетуге болатынын түсіндірдім.

Оқушылар бейне клиптен кірпінің қара жора биін тамашалап, қимылдарын бірге жасап билейді.

Сергіту сәті

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

АКТ –ны пайдалану




бейне клип

Топқа бөліну.

1 минут

Пазлдармен топқа бөлу.

Оқушылар әрбір суреттегі құралдарды анықтай отырып, топқа бөлінеді.

Суретер арқылы бөліну


Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Мамандық иесі және құралдардың суреті

Өткен сабақты еске түсіру

«Кластер»

  1. минут

І топАлгоритм дегеніміз не?

Алгоритмнің түрлері ?

Сызықтық алгоритм дегеніміз не ?

Сызықтық алгоритмнің блок- сызбасын құр.



ІІ топ Тармақталған алгоритм дегеніміз не?

Тармақталған алгоритмдердің қандай түрі болады?

Трамақталған алгоритмде қандай блок –схема қолданылады?

Масал келтір.



ІІІ топ Циклдік алгоритм дегеніміз не?

Циклдік алгоритмнің қанша түрі бар?

циклдік алгоритмдерде қандай блок – схемалар пайдаланылады? Мысал келтір.

«Алгоритм» топтастыру стратегиясы



Өздерінің қабылдған білімдерін және өз идеяларын жүзімнің шоғырына сұрақтарға жауап беру арқылы жазып шығады жазып толтырады.

Топтық жұмыс

Оқушыларсұрақтарға жауап бере отырып, кластер тәсілін пайдаланып Алгоритмдер туралы білгенін, үйренгенін шоғырлап жазып, жиналған ойды интерактивті тақтада жазып шығады.




Кластер тәсілі

Оқу мен оқытудаы жаңа тәсілдерді пайдалану модулі


Интерактивті тақта

Парақша








Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

7 модульдің қамтылуы

Ресурстар

2



Түсіну

(Жаңа сабақ материалы)



15 минут

А) Миға шабуыл

4суреттен бір сөз шығарады

Б)ЖИГСО тәсілі

І топ «Модель»

ІІ топ «Моделдеу»

ІІІ топ «Сипаттау тәсілі»

бүгінгі сабақта біз модель, модельдеуді сипаттау тәсілдері туралы ақпарат алмасу.

Бейне жазба «Модельдеу» көрсету арқылы модель туралы ақпарат беру.

А) Әр топ өздеріне берілген суреттер бойынша, әріптерді пайдаланып жасырын сөзді табады.


Б) Жигсо тәсілі берілген тақырып бойынша негізгі ойды анықтап менталды карта құрастырады

Топтық жұмыс

Миға шабуыл


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

Суреттер көрсету

слайд


Аодель туралы ақпараттық ресурстар.

Компьютер.

Ұялы телефон







Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

7 модульдің қамтылуы

Ресурстар

3



Қолдану


Топтық жұмыс

Компьютермен жұмыс



10минут

Біз бүгінгі сабаққа хат келіпті. Хатта не жазылған екен соны оқып көрелік

Хатта бізге тапсырыс келіп түскен екен «Макет жасау»

Сіздер қандай макет жасауды өзара келісу арқылы жасайсыздар.

Макет жасап шығару үшін Жарнама агенттігін құру, және ат қою.

Оқушылар рөлге бөлінеді

Суретші- модельді қағаз бетіне графикалық түрде бейнелейді.

Шебер- нысанның макетін жасайды.

Программист – осы сызбаларды пайдаланып, бағдарламаның графикалық мүмкіншіліктерін пайдаланып құрылысын тұрғызады.

Тарихшы– осы жасаған макетті зертеп, сипаттау әдісін ойластырады. Қорғаушы:Қорғайды.


Оқушылар өз торптарына ат қойып жарнама мекемесін құрады.

Оқушылар рөлге бөлінеді

Алдымен клиент жарнамаға келіп, өзіне қажетті макетке тапсырыс береді.

Берілген тапсырыс бойынша



Суретші- модельді қағаз бетіне графикалық түрде бейнелейді.

Шебер- нысанның макетін жасайды

Программистжобаны пайдаланып, макетті дайындайды.

Тарихшы жасалған модельдің тарихына шолу жасайды

ҚорғаушыБерілген тапсырма бойынша ойларын қорытындылап , топ болып шығармашылық жұмыс жасайды

Рөлге бөлу Ойлан-жұптас-бөліс

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.



Компьютер, интерактивті тақта. Компьютер

түрлі түсті қағаз

стикер т.б құрал саймандар


4

Анализдеу


Жұмыстарын қорғау

6 минут

Суреттерді анықтау



«Галерияға cяхат » 3 мин

А)Әр топ өздерінің жасаған жобаларын қорғайды. Әр топтың тапсырыс берген клиенті тапсырыс берген топқа барып, өзі берген тапсырыстың бағасын береді.
Б)Оқушыларға модуль тақырыбы бойынша суреттер таратып беру.


Әр топ өздерінің жасаған жобаларын қорғайды. Әр топтың тапсырыс берген клиенті тапсырыс берген топқа барып, өзі берген тапсырыстың бағасын береді.

Оқушыларға модуль тақырыбы бойынша суреттер таратылады сол суреттердің модельдің қай түріне жататынын анықтап, ұқсастығын табу




«Галереяға саяхат»

баяндау


сұрақ -жауап

Сыни тұрғыда ойлауға үйрету

Оқыту мен оқуда АКТ –ны пайдалану

Сыни тұрғыда ойлауға үйрету


компьютер, тақта

семантикалық карта, суреттер.



5

Синтездеу

Бағалау

Үйге тапсырма


Электрондық тест тапсыру

3 минут



Кері байланыс

5 минут

Бағалау


Жиынтық баға

Формативті бағалау

Шығармашылық тапсырма еркін тақырыпта әртүрлі модельдер құру, сипаттау.


Оқушыларға модуль тақырыбы бойынша 7сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындатқызу.

Сабақтың оқушыларға әсерін зерделеу мақсатында стикер бойынша кері байланыс орнату. «Саған сабақта не нәрсе қатты ұнады?»

«Сен нені үйрендің?»

«Оқытудың қай бөлігі сен үшін барынша тиімді болды?» деген сауалдарға жауап алу.





  1. Суммативті бағалау

Бағалау парақшасы

  1. Формативті бағалау

Бағдаршам арқылы бағалау.

Бағалау парақшадағы шығарылған ұпай санын электронды журналға енгізіп, автоматты түрде бағасын шығарады.




Оқушыларға модуль тақырыбы бойынша құрылан 7сұрақтан тұратын тест тапсырмасын компьютерде орындап ұпай сандарын топ басшына айтады
Стикерге «Саған сабақта не нәрсе қатты ұнады?»

«Сен нені үйрендің?»

«Оқытудың қай бөлігі сен үшін барынша тиімді болды?» деген сауалдарға жауап жазады.

Топ басшы тобындағы оқушының ұпай сандарын есептеп, жалпы ұпай санын шығарады.Бағалау парақшасына



тест
Кері байланыс

Жеміс теру

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау




Интерактивті тақта

Стикер


Стикер

«Жеміс ағашы»



Бағалау парақшасы


Орындаған : информатика пәнінің мұғалімі Баялбекова Сауле Картайгановна

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет