Сабақтың тақырыбы: Сан есімнің түрлері Сабақ негізделген оқу мақсаты
бет 1/13 Дата 17.06.2018 өлшемі 261,09 Kb. #42869 түрі Сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сан есімнің түрлері
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары):
Сан есімнің дара және күрделі екенін дәлелдеп,сандарды сөзбен жазу,сан есімнен білетінін жинақтау ,сауатты көркем жазуға баулу.
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады : Сан есәмдерді сөзбен жаза алады
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады :Есептік және реттік сан есімдерді ажырата алады
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Сан есімнің дара және күрделі екенін дәлелдейді және жинақтайды
Тілдік мақсат :
Қажымұқан Мұңайтпасов туралы
Ресурстар:
Сызбалар ,ребустар,венн диаграммасы
Пәнаралық байланыс:
Әдебиеттік оқу
Алдыңғы оқу:
Сан есім
Сабақтың жоспары
Сабақ барысы
жоспарланған уақыт
Берілетін тапсырмалар
Бағалау критерийлері
Ұйымдастыру кезеңі
(психологиялық ахуал қалыптастыру)
Кел балалар, күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Қабақ түйген не керек?
Көңілді болып жүрейік.
Кел балалар, күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Күлкі көңіл ашады,
Күліп өмір сүрейік!
Мадақтау
Үй тапсырмасын сұрау
Ондай болса жұмысты бастамай тұрып есімізге бірнеше ережелерді түсіріп алайық: Серпілме сұрақ әдісі
Морфология нені зерттейді?
Сөз таптары дегеніміз не?
Сын есім,сан еісім ,зат есім дегеніміз не?
Әр сұраққа 1 баллдан қойылады
1 балл
1балл
1балл
1балл
Жаңа сабақ
10- жаттығу Мақалдарды оқып,жатқа жаз.Сан есімдерді тап.
11-жаттығу Жаңылтпашты оқып ,жатқа жаз.Сан есімдердің астын сыз
12-жаттығу Сан есімдерді бір бөлек сын есімдерді бір бөлек топтастыр
13-жаттығу Венн диаграммасы Салыстыр Айырмашылығы мен ұқсастығын көрсетіп жаз
Мақалдарды жазады 1 балл
Жаңылтпашты жазады 1-балл
Топтастырады 1-балл
Венн диагарммасын тлотырады 1-балл
Сабақты бекіту
1 дең гей( білу, түсіну)
Кім жылдам? Ойыны 15-жаттығу Мәтінді түсініп оқу, сан есімдерді табу
Ойын арқылы сан есімдерді табады1 бал.
2 дең гей(қолдану, талдау)
16-жаттығу Сызбаға қарап ,сан есім туралы білетініңді жинақтау
Сан есімдерді жинақтайды 2 бал
3 дең гей (жинақтау,
бағалау )
17-жаттығу Ребусты шешу,Шешуіндегі сөзге әңгіме құрау
Әңгіме құрайды 3 бал
Үйге тапсырма
1 денгей(білу, түсіну)
Ережелерді жаттау,суретке қарап әңгіме құрау
Ереже жаттайды,әңгіме құрайды
1 бал
2 денгей(қолдану, талдау)
Ережелерді жаттау,суретке қарап әңгіме құрау
Әңгіме құрап жазады2 бал
3 деңгей (жинактау,бағалау) Суретке қарап әңгіме құрау Әңгіме құрап жазады
Бағалау
3 бал-3 деген баға
6 бал- 4 деген баға
9 бал- 5 деген баға
Кері байланыс
Мен нені үйрендім? Не қиын болды?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?
Сабақтың тақырыбы: 10-17-жаттығулар
Мұғалімнің аты-жөні :А.Бекмуратовыа
Күні: 1.03.2017Ж
СЫНЫП: 4 Ә
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары):
Сан есімнің дара және күрделі екенін дәлелдеп,сандарды сөзбен жазу,сан есімнен білетінін жинақтау ,сауатты көркем жазуға баулу.
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады : Сан есәмдерді сөзбен жаза алады
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады :Есептік және реттік сан есімдерді ажырата алады
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Сан есімнің дара және күрделі екенін дәлелдейді және жинақтайды
Тілдік мақсат :
Қажымұқан Мұңайтпасов туралы
Ресурстар:
Сызбалар ,ребустар,венн диаграммасы
Пәнаралық байланыс:
Әдебиеттік оқу
Алдыңғы оқу:
Сабақтың жоспары
Сабақ барысы
жоспарланған уақыт
Берілетін тапсырмалар
Бағалау критерийлері
Ұйымдастыру кезеңі
(психологиялық ахуал қалыптастыру)
Кел балалар, күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Қабақ түйген не керек?
Көңілді болып жүрейік.
Кел балалар, күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Күлкі көңіл ашады,
Күліп өмір сүрейік!
Мадақтау
Үй тапсырмасын сұрау
Ондай болса жұмысты бастамай тұрып есімізге бірнеше ережелерді түсіріп алайық: Серпілме сұрақ әдісі
Морфология нені зерттейді?
Сөз таптары дегеніміз не?
Сын есім,сан еісім ,зат есім дегеніміз не?
Әр сұраққа 1 баллдан қойылады
1 балл
1балл
1балл
1балл
Жаңа сабақ
10- жаттығу Мақалдарды оқып,жатқа жаз.Сан есімдерді тап.
11-жаттығу Жаңылтпашты оқып ,жатқа жаз.Сан есімдердің астын сыз
12-жаттығу Сан есімдерді бір бөлек сын есімдерді бір бөлек топтастыр
13-жаттығу Венн диаграммасы Салыстыр Айырмашылығы мен ұқсастығын көрсетіп жаз
Мақалдарды жазады 1 балл
Жаңылтпашты жазады 1-балл
Топтастырады 1-балл
Венн диагарммасын тлотырады 1-балл
Сабақты бекіту
1 дең гей( білу, түсіну)
Кім жылдам? Ойыны 15-жаттығу Мәтінді түсініп оқу, сан есімдерді табу
Ойын арқылы сан есімдерді табады1 бал.
2 дең гей(қолдану, талдау)
16-жаттығу Сызбаға қарап ,сан есім туралы білетініңді жинақтау
Сан есімдерді жинақтайды 2 бал
3 дең гей (жинақтау,
бағалау )
17-жаттығу Ребусты шешу,Шешуіндегі сөзге әңгіме құрау
Әңгіме құрайды 3 бал
Үйге тапсырма
1 денгей(білу, түсіну)
Ережелерді жаттау,суретке қарап әңгіме құрау
Ереже жаттайды,әңгіме құрайды
1 бал
2 денгей(қолдану, талдау)
Ережелерді жаттау,суретке қарап әңгіме құрау
Әңгіме құрап жазады2 бал
3 деңгей (жинактау,бағалау) Суретке қарап әңгіме құрау Әңгіме құрап жазады
Бағалау
3 бал-3 деген баға
6 бал- 4 деген баға
9 бал- 5 деген баға
Кері байланыс
Мен нені үйрендім? Не қиын болды?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар Пәні: Қазақ тілі Тексерілді:
Сабақтың тақырыбы: Көмектес септік
Мұғалімнің аты-жөні : А.Бекмуратова
Күні: 20 .01. 2017ж
СЫНЫП: 4 Ә
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаттары:
Оқушыларға сұрақ беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу , жаңа сөздерді меңгерту Кіммен?Немен? деген сұрақтарымен таныстыру.Жалғауларды сөздерге дұрыс жалғай білуге үйрету, жаттығулар орындау. Оқушылардың қазақша ойлауын, сөйлеу әрекетін дамыту
Сабақтан күтілетін нәтиже:
1-деңгей (білу, түсіну):
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады :Атау,ілік ,барыс ,табыс ,жатыс,шығыс септіктерді табады
2-деңгей
(қолдану, талдау):
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады .Сөздерді септейді
3-деңгей
(жинақтау, бағалау):
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай аладыМәтіндегі септіктерді тауып,оларға сипаттама береді
Тілдік мақсат:
Балдырлар,бөдене
Ресурстар:
Суреттер , кеспелер
Пәнаралық байланыс:
Әдебиеттік оқу, ағылшын тілі , орыс тілі
Алдыңғы оқу:
Шығыс септік
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сабақ барысы және
жоспарланған уақыт
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
... м инут (1-3 минут)
Қайырлы күн деп айтамыз Бір болып кешке қайтамыз Отбасының гүліміз Көңілді өтер күніміз Терең ғылым сананың Тегі деп ой саламын Маңыз беріп оқимыз Қазақ тілі сабағын Сыныпты төрт топқа бөліп аламын
Өлең шумағын қайталайды
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ
(7-10 минут)
1-деңгей (білу, түсіну):
(1-2 ұпай)
Септіктерді ата? Жалғасын тап ойыны
Шығыс септігі
Сұрақтары кімнен? неден?
Жалғаулары: -нан,-нен,-дан,-ден
Топтық жұмыс жүргізу 2 ұпай
2-деңгей
(қолдану, талдау):
(2-3 ұпай)
Септіктердің сұрақтарын қайталау
2 ұпай
3-деңгей
(жинақтау, бағалау):
(4-5 ұпай)
Екі сөзді септеу
4 ұпай
ЖАҢА САБАҚ
(5-7 минут)
69-жаттығуСөйлемдерді көшіріп жаз.Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой.Қай септіктің сұрағы
70-жаттығу Мақалдарды жатқа жаз.Мақалдардың мағынасын түсіндір
72-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз.Сөйлем мүшесіне талда
САБАҚТЫ БЕКІТУ
(15-20 минут)
1-деңгей (білу, түсіну):
(1-2 ұпай)
Семантикалық картаны толтыр
66-жаттығуСызбадағы зат есімдерге шығыс септігін қойып жаз
2 ұпай
2-деңгей
(қолдану, талдау)
Тест тапсырмасын орында
67-жаттығу Берілген сөздерден шығыс септігінде тұратынын дәлелде
3 ұпай
3-деңгей
(жинақтау, бағалау):
(4-5 ұпай)
Ребусты шеш.Шешуіндегі сөзге әңгіме құра
Топтық жұмыс 4 ұпай
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА
... минут (5-7 минут)
1-деңгей (білу, түсіну):
(1-2 ұпай немесе «3» баға)
73- жаттығу Мәтінді түсініп оқы
2 ұпай
2-деңгей
(қолдану, талдау):
(2-3 ұпай немесе «4» баға)
73- жаттығу Мәтінге ат қой
3 ұпай
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми - зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар)
(4-5 ұпай немесе «5» баға)
73- жаттығу Көмектес септікте тұрған сөздерді тауы,өз пікіріңді сызбаны пайдаланып дәлелде
4 ұпай
БАҒАЛАУ
... минут (2-3 минут)
13-15- «5», 10-12«4», 8-12 «3» 1-8 «2» баға
КЕРІ БАЙЛАНЫС
... минут (1-2 минут)
Оқушылардан кері байланыс алу
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?
Достарыңызбен бөлісу: