Сабақтың тақырыбы: Сандардың арифметикалық ортасы,өзгеріс ауқымы,модасы тақырыбына есептер шығару



Дата11.02.2018
өлшемі15,53 Kb.
#37464
түріСабақ

Математикадан іскерлік ойын сабағы 5-сынып

  • Сабақтың тақырыбы:
  • Сандардың арифметикалық
  • ортасы,өзгеріс ауқымы,модасы
  • тақырыбына есептер
  • шығару
  • Есбол орта мектебі
  • Пән мұғалімі: Аманғалиева Гүлмира Бертайқызы.
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік мақсаты: Бірнеше санның арифметикалық ортасын табуды,берілген қатардың өзгеріс ауқымын,модасын табуды үйрете отырып,оқушылардың білімге деген қызығушылықтарын арттыру,қызықтыру арқылы білімін тереңдету.
  • Дамытушылық мақсаты:Статистикалық сипаттамалардың түрлеріне байланысты есептерді қаржылық сауаттылық пәнімен байланыстырып кәсіби бейімін дамыту.
  • Тәрбиелік мақсаты: Кәсіпкерлікке,іскерлікке баулу,болашақта өмірдегі өзгерістерге ойлы көзқараспен қарауға пайымдауға тәрбиелеу.
  • Сабақтың өту барысы:
  • 1. Ұйымдастыру кезеңі.
  • 2. “Биржа” ойыны. /Деңгейлік тапсырмалар/
  • 3. “Бизнес-жоспар” /Мазмұнды есептер./
  • 4. “Жас қаржыгерлер” ойыны
  • 5. Жәрмеңке.
  • 6 Аукцион.
  • 7. Үйге тапсырма.
  • 8. Қорытынды.Оқушыларды бағалау.
  • "Биржа" ойыны
  • І деңгей Құны:200 теңге
  • 1 сұрақ
  • Статистикалық сипаттаманың неше түрін білеміз?
  • 2-сұрақ
  • Бірнеше санның арифметикалық ортасы қалай табылады?
  • 3-сұрақ
  • Берілген сандардың өзгеріс ауқымы деген не?
  • 4-сұрақ
  • Сандардың модасы қалай табылады?
  • "Биржа" ойыны
  • ІІ деңгей Құны :500 теңге
  • Ауызша есеп.
  • 30 бен 50 3) 15 пен 17 5) 1,2 мен 1,8
  • 100 бен 90 4) 7 мен 9 6) 0,6 мен 0,4
  • Сандардың арифметикалық ортасын табыңдар.
  • "Биржа" ойыны
  • ІІІ деңгей Құны: 1000 теңге
  • Карточкамен жұмыс
  • 1. Көп нүктенің орнына тиісті сипаттаманың атын жазыңдар
  • 15+21+17+18+19=90
  • 90:5=18 Сандардың -------------------------------------18
  • 2) 3,5; 4,8; 4,7; 4,8 Сандардың ---------------------4, 8
  • 41; 43; 40; 39 Сандардың -------------------------4
  • 2,5; 3; 2,5; 1,8; 1,8 Сандардың --------------2,5және1,8
  • "Бизнес- жоспар"
  • 2000 теңге
  • Құны
  • Қор жинау биржасы.
  • Оқулықпен жұмыс:
  • №1281
  • Данияр аулаған балықтарын жеке-жеке өлшегенде, массалары:
  • 1,2 кг; 3,24 кг; 1,9 кг; 2,16 кг; 2 кг болды.
  • Даниярдың аулаған бір балығының орташа массасы неше
  • килограмм? Балықтардың массаларының өзгеріс ауқымы
  • неше килограмм?
  • Құны 2000 тенге
  • Сәуірдің бір күнінде ауаның температурасы таңертеңгілік
  • 2˚С, түсте 6˚С, түстен кейін 4˚С, кешке 3˚С, түнде 0˚С болды.
  • Ауаның тәуліктік орташа температурасы неше градус?
  • Тәулік ішіндегі температураның өзгеріс ауқымы неше градус?
  • Сол күнгі ауа температурасының модасы бар ма?
  • Құны 2000 тенге
  • №1282 есеп
  • "Жас қаржыгерлер"
  • сайысы
  • кірістер
  • шығындар
  • пайда

“Қас қағым сәт”-үтірін тап

  • 1,83 × 10=1 8 3
  • 12,085 × 100=1 2 0 8 5
  • 7,5492 × 1000=7 5 4 9 2
  • 1,51 × 10= 1 5 1
  • 91,065 × 100=9 1 0 6 5
  • 2,1561 × 1000=2 1 5 6 1
  • 0,103 × 10=1 0 3
  • 2,758 × 100=2 7 5 8
  • 63,0457 × 1000=6 3 0 4 5 7
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • Құны : 2000 тенгеден
  • Сәйкестік тест
  • Құны: 5000 тенгеден
  • «Математикалық лото»
  • Бөлшектерді қысқарту арқылы биылғы жылдың қазақша атауын кестеден табамыз.
  • 3
  • ------
  • 9
  • 16
  • -----
  • 20
  • 4
  • ---
  • 8
  • 9
  • ----
  • 12
  • 5
  • ------
  • 25
  • 1 1 4 3
  • л) 1 н) ---- ж) --- ы) ---- а) ----
  • ---- 5 3 5 4
  • 2
  • Құны: 10000 тенгеден.
  • 1000 -10000 теңге дейінгі көлемде.
  • Құны
  • Жәрменке
  • Бір адам жолдың -ін жүріп өтті.
  • Егер ол 4 км жол жүрсе, онда барлық жолдың ұзындығы қандай?
  • 4 км
  • 1) 4:2=2(км) жолдың -ін
  • 2) 2*3=6(км) барлық жол
  • 2 км
  • 2 км
  • Құны: 1000 тенге.
  • 13 л
  • Егер ыдыстағы сүттің -і
  • 13 л –ге тең болса, онда
  • ыдыста неше литр сүт бар?
  • Құны : 500 тенге.
  • 56км/сағ
  • I
  • 420 км
  • ? сағ
  • Бір станциядан бір уақытта қарама қарсы бағытта екі пойыз жолға шықты.Бірінші пойыздың жылдамдығы 56км/сағ, ал екіншінің жылдамдығы біріншінің
  • жылдамдығының бөлігін құрайды
  • Неше сағаттан кейін олардың арақашықтықтары 420 км тең болады?
  • II
  • Құны : 10000 тенге.
  • Тік бұрышты параллелепипедтің ұзындығы 5 дм, ені ұзындығынан 8 см қысқа, ал биіктігі енінің бөлігін құрайды.
  • Параллелепипедтің көлемі мен бетінің ауданын табыңдар.
  • 5 дм
  • 8 см-ге <
  • ені
  • Құны: 5000
  • Бірінші сағатта велосипедші жолдың ,
  • екінші сағатта жолдың ,
  • үшінші сағатта жолдың
  • Ол 3 сағатта жолдың қндай бөлігін жүріп өтті?
  • Жолдың қандай бөлігі қалды?
  • ? Бөлігі
  • ? Бөлігі
  • Бұл жерге үлестерді орналастырамыз
  • жүріп өтті.
  • Құны : 5000 тенге
  • Және
  • = 620 г
  • = 500 г
  • 3 алма және 8 мандарин бар дорбаның салмағы 620 г, ал 3 алма және 5 мандарины бар дорбаның салмағы 500 г. 1алма және 1 мандариннің салмағы қандай?
  • Және
  • Құны: 1000 тенге
  • 6 л
  • Аквариумның көлемінің -на, яғни 6 л су
  • құйылды. Аквариумға неше литр су сияды?
  • Құны : 1000 тенге
  • Қара аттар барлық аттардың қандай бөлігін құрайды?
  • Құны: 500 тенге
  • Аукцион
  • Аукцион дегеніміз жария сауда – саттық жасау,
  • мұнда тауарлар мен мүліктерді ең жоғары баға
  • берген адам сатып алады.
  • Аукционист – аукционды ұйымдастырушы
  • Аукционер-сатып алушы
  • Қоймаға 32 қорап ирис кәмпит әкелінді. Оның сегізден үші дүкендерге түсірілді. Қоймада неше қорап ирис қалды
  • 1 кг конфет 200 теңге тұрады. Бір қорапта 10 кг конфет бар. Фирма күніне 3 қорап конфет шығарса, әр қорапта өндіріс шығыны 250 теңге, пайдамыз қанша болмақ ?

“Мен бүгінгі сабақта не үйрендім”

  • Мен
  • Рефлекция
  • Бағалау
  • 5
  • 4
  • 3
  • Үй жұмысы №1287 есеп.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет