Мектеп 47 орта мектеп
|
Мұғалімнің аты-жөні: Байназарова Айжан
|
Пәні еңбекке баулу
|
Сынып 4
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сандық
|
Сабақтың мақсаты
|
1. Сандықтың жасалу материалын біліп, оның тұрмыстағы ролін түйсінеді.
2. Қатырма қағаздан сандық жасап, оны өрнекпен әшекейлейді.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
| |
Бағалау критерийі
|
1. Сандықтың жасалу материалын атайды, тұрмыстағы ролін сипаттайды.
2. Қатырма қағаздың көмегімен сандықтың макетін жасайды.
3. Сандықты өрнектермен әшекейлейді.
|
Тілдік мақсаттар
|
Тақырыпқа байланысты термин сөздер: киіз үй жиһаздары, сандық, абажа, әбдіре, қобдиша, ұлттық ою өрнектер, түстер үйлесімі
Сандық – сундук- dower chest
Үй жиһаздары- бытовая мебель-household furniture
|
Құндылықтарға баулу
|
-Топта бірлесе жұмыс жасау және шешімді бірлесе қабылдау арқылы ынтымақтастық құру.
- - Тапсырманы орындау барысында еңбек және шығармашылық құндылығы қалыптасады.
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу өнері, математика
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім
|
Киіз үй қаңқасы, ұлттық бұйымдар
|
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
1.Психологиялық ахуал. «Көрші топқа комплимент»
Топқа бөлу /өрнектер арқылы/.
Топ басшыларын сайлау.
Сабақты бағалау тәртібімен таныстыру.
Қоржынға асық жинау арқылы
Үй тапсырмасы:
Киіз үй қаңқалары.Топтық жұмыс
«тұжырымдамалық карта» әдісі арқылы
1-топ: киіз үй
2-топ: кереге
3-топ: уық, есік
4-топ: шаңырақ
Дескрипторлар:
-киіз үй қаңқаларының түрлерін ажыратады;
- киіз үй қаңқаларының атқаратын ролін сипаттайды.
Бағалау: бас бармақ арқылы топтар бірін бірі бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы
Ой шақыру:
Жұмбақ:
Кіруге адам батпайды,
Затыңды аман сақтайды.
/Сандық/
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау.
|
Өрнек суреттері
Бағалау парағы
Қоржын, асық суреттері.
Оқулық
Плакат, маркерлер,
Бағалау парағы
Жұмбақ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Сандық туралы не білетіндіктерін сұрау.
Оқулықтағы «Сандық» тақырыбын оқып, жұппен талқылау. Жұптық жұмыс. Инсерт /түртіп алу жүйесі/ бойынша оқу.
V-мен мұны бұрыннан білемін
|
+
Жаңа мәлімет
|
-
Мұны білмеймін
|
?-
Сұрақ
туды
|
1-топ
|
2-топ
|
3-топ
|
4-топ
|
Дескриптор:
Сандықтың түрлері мен жасалу материалын ажыратады,
Сандықтың тұрмыстағы ролін сипаттайды.
Топтардың жауабын қорытындылау.
Бағдаршам арқылы топтар бірін бірі бағалайды.
Мұғалімнің таныстырылымы.
Бағалау парағымен жұмыс
2-тапсырма: жеке жұмыс. сандықтың макетін қатырма қағаздан жасап, оны өрнектермен әшекейлеу оқушы шығармашылығына қарай өрнектерді түрлендіруге болады.
Техника қауіпсіздік ережесін еске түсіру.
Дескрипторлар:
- қатырма қағаздан сандықтың формасын макеттейді;
- сандықты өрнекпен әшекейлейді.;
-өрнек композициясын түрлендіреді
Жұмыс барысында оқушыларға бағыт беру.
Топ басшысының бағалауы
|
Инсерт кестесі
Маркер, оқулық
Бағдаршам түстері
Көрмеге қойылған заттарды таныстыру.
Бағалау парағы
Қатырма қағаздар, үлгі жұмыс, түсті қағаз, қайшы, желім т.б
|
Сабақтың соңы
|
Оқушылардың бағасын мәлімдеу.
Үйге тапсырма:қобдиша жасау
Кері байланыс «Ауа райы» тәсілі.
|
Бағалау плакаты
Ауа райының суреті, стикерлер
|
Саралау-
Сабақ тақырыбын ашудағы жұмбақ арқылы болжау әдісі саралаудың қорытынды тәсілін қамтиді. Оқушылар түрлі болжамдар жасайды.
1. Сабақ басындағы «тұжырымдамалық картаны жасау» әдісінде бұған дейінгі білімді көрсетіп қарқын тәсілі қолданылады. Оқушылар алдыңғы тақырыпты тапсырмаға сәйкестендіріп, уақытқа жұмыс жасайды.
1-тапсырмадағы «ойлан, жұптас» әдісімен жұптық жұмыста оқушыларға жан жақты әрі нақты көмек көрсету мақсатында жасалды, оқушыларды ойланту үшін инсерт әдісі арқылы сөзбен қолдау көрсетіліп, ынталарын ояту көзделді.бұл саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілін қамтиды.
2-тапсырмадағы шығармашылық жұмыс оқушылардың бойындағы шығармашылық ерекшеліктердің сапасына қарай тапсырмаларды орындайды. Бұл жерде күрделілігіне қарай алға жылжуға мүмкіндік бар. Мұндағы саралаудың «Тапсырма» тәсілі тақырып мазмұнында шығармашылықпен жұмыс жасауға жол ашады.
|
Бағалау:
«Топтар бірін бірі бағалау» тәсілі арқылы бағаланады.
«топ басшысының бағалауы» тәсілі арқылы жұптарды бағалайды.
Кері байланыс «Ауа райы» тәсілі.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
ТҚЕ.
Көз жаттығулары, қол-саусақ жұмыстары
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы,қолжетімді болды ма? Барлық оқушыларсқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса,неліктен деп ойлайсыз?
|
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
Абажа
Достарыңызбен бөлісу: |