Сабақтың тақырыбы Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты»



Дата08.04.2024
өлшемі27,42 Kb.
#200597
түріСабақ
Байланысты:
1- сабақ






ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Күні:

Сынып 10 сынып

Бөлім: Тарих тағылымы

Сабақтың тақырыбы

Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы

Оқу мақсаттары

Т/Ж 10.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау;

Сабақтың мақсаты

Қоғамдағы мәселелерді кейіпкер бейнесі арқылы анықтайды.

Бағалау критерийлері

Кейіпкер образын талдайды;
Типтік бейнелерді ажыратады;
Кейіпкер психологиясын зерттейді.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика және терминология:
Менің ойымша.....Мен келісемін… Мен келіспеймін…

Алдыңғы білім

Ш.Мұртаза шығармашылығы

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар
І.Ұйымдастыру кезеңі
(Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, сабаққа дайындығын пысықтау)

Ресурстар

Білімнің өзектілігі
5 минут

ІІ.Қызығушылықты ояту
https://www.youtube.com/watch?v=VpHCmOb1jBQ
Ашаршылық жылдары
Қазаққа ашаршылық қалай келді?



Мақсат қою
3 минут

Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдап дәптерге жазып алады.






Жаңа материалды игеру
20+7 минут


ІІІ. Мағынаны тану
Зұлматты жылдардың запыранын қозғайтын Ш.Мұртазаның «Бесеудің хаты» драмалық шығармасы шындықты көрсетті ме, жоқ па? Оны уақыт көрсетеді.
Десек те шығармадағы кейіпкерлер тарихта болған тұлғалар.
Сонымен хат жазған бесу кім?
(Ғ.Мүсірепов, М. Ғаттауллин, Е.Алтынбеков, Е.Қуанышев, М.Дәулетқалиев)
Шығарма кейіпкерлерінің мінезі мен іс-әрекетіне көзқарасыңызды білдіріңіз. Топ мүшелері кейіпкерлер туралы ментальды карта жасайды.
1-топ Драмадағы Ғабит Мүсірепов қандай адам?
Ғабитке қалам мен қоғам мәселесін қатар алып жүруге не себеп?
2-топ: Құрамысов пен Иванов
ВЕНН диаграммасы арқылы салыстырыңыз.
3- топ: Балым, Жантоқов
Қоғамдағы адамдардың қандай мінез-құлықтарын Балым мен Жантоқовтан көруге болады?
4- топ Т.Рысқұловтың тарихтағы бейнесі.
Бағалау дескрипторы:
Кейіпкер мінезін даралаудағы ерекшелігін анықтайды;
Көтерілген мәселені кейіпкер іс-әрекеті арқылы талдайды;
Тарихи кейіпкерлердің тарихтағы орнын анықтайды.


Сабақтың соңы 3 минут

  • Ой толғаныс

Жазушы кейіпкерлер бейнесін қалай ашқан?




  • Кері байланыс


2 минут

3 маңызды ақпарат
2 аспект
1 ұсыныс






Сабақ бойынша рефлексия

Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.

  1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен?

  2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті?

  3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма?

  4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен?

  5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)?


.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет