Тексерілді: МДОІЖО: А.Ж.Гульджикова
|
Мектеп:
|
«№13 мектеп-гимназия» КММ
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Г.Туржупарова
|
Күні:
|
28.02.2024 жыл
|
Пән/сынып:
|
қазақ тілі / 5 сынып
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
Адамның сырт келбеті мен мінезі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сыртқы келбет және өмір салты
|
Оқу мақсаты:
|
5.2.6.1. оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.
5.4.4.3 сын есімдердің шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу.
|
Сабақ мақсаты:
|
оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқиды;
сын есімдердің шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін таниды.
|
Кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру:
Амандасу.
«Шаттық шеңбері» (2 мин)
Топқа бөлу: стикерлер арқылы топқа бөлу
1-топ – «Зеректер»
2-топ – «Білімділер»
3-топ – «Алғырлар»
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
Ойтүрткі сұрақтары:
1-топ: Адамды сырт келбетіне қарап бағалау дұрыс па?
2-топ: Өмір салты деген не? Оның сыртқы келбетке қандай әсері бар?
3-топ: Адамның сыртқы келбеті мен мінезінде байланыс бар ма?
СЕРГІТУ СӘТІ: «Автопортрет» әдісі
(оқушылар ақ параққа өз бейнелерін салғызу)
|
Амандасады
«Шаттық шеңберін» құрады. Бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, сын есімдермен тілек айтады.
Стикерлер артындағы мотивациялық сөздер арқылы топқа бөлінеді
Әр топқа ойтүрткі сұрақ беріледі. Оқушылар топ болып ақылдасып, сұрақтың жауабын айтады.
СЕРГІТУ СӘТІ: «АВТОПОРТРЕТ» әдісі
Оқушылар ақ параққа өз бейнелерінің суретін салады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
|
Мадақтау
Дұрыс жауап
1 ұпай
Мадақтау
|
|
Сабақтың ортасы
.
|
4-тапсырма (136- бет) ТЫҢДАЛЫМ, АЙТЫЛЫМ тапсырмасы (3 мин)
Мәтінді тыңда. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер.
1. Мәтін авторының негізгі айтпақ ойы не?
2. «Адам көркі - шүберек» деген мақалды қалай түсінесің?
3. Адамның дамып, қалыптасуы неге байланысты?
4. Адамның сыртқы келбетіне қарап, қандай адам екенін білуге бола ма?
5. Мәтіннің әр абзацына қандай тақырыпшалар зоюға болады?
6. Мәтінге қандай ат лайық? Неге?
|