Сабақтың тақырыбы: Спорт. Тәуелдік жалғау



Дата27.12.2016
өлшемі122,59 Kb.
#5511
түріСабақ
Мерзімі: 26.02.2014

Мұғалім: Касымова А.Н

Сынып: 3 «Б»

Сабақтың тақырыбы:Спорт. Тәуелдік жалғау.

Сабақтың мақсаты: Спорт, Қазақстанның спортшылары туралы түсініктерін кеңейту, сын тұрғысынан ойлану, өзін – өзі бағалау дағдыларын қалыптастыру

Сабақтың міндеті: Спорт, спортшылар туралы өз ойларын жеткізу, диалогтік әңгіме арқылы өз ой – пікірін еркін жеткізуді , ойлау,есте сақтау қабілеттерін дамыту, олимпиада ойындарын таныта отырып, ұлттық мақтаныш сезімдерін ояту , салауатты өмір салтын қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, дене шынықтыру

Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлау», «АКТ», «Оқудағы басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу».

Стратегиялық іс – әрекеттер: «Миға шабуыл», топтық жұмыс, «Детальдарды қосу», «Жұптас-ойлан -бөліс», «Ментальді карта» «Конверт», «Басбармақ», «Бағдаршам», «Ыстық орындық», «Бүгінгі күннің сөйлемі» ,рефлексия , өзін – өзі, бірін – бірі бағалауы.


Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушының іс -- әрекеті

Ресурстар

Бағалау


І. Кіріспе
5 мин

5 мин



Ұйымдастыру кезеңі


Психологиялық ахуал
Топқа бөлу

Үй тапсырмаларын тексеру



Оқушылармен амандасу. Кезекші сөзі

Шеңбер құрып, «дені сау болу үшін» қандай ережелерді орындау керек деген сұрақ қоя тұрып, ережелерді айтқызу.


«Эмблема» бойынша 3 топқа бөлу

Үйтапсырмасын тексеремін (Жұптас-Ойлан-Бөліс) стратегиясы арқылы

Диалог жатқа сұрау

Детальдарды қосу «VEST» технологиясы сөздік жұмысын тексеру «Сенімді тірек » әдісі


Мұғаліммен амандасады, кезекші рапортын тапсырады.
Оқушылар ережелерді айтады

Оқушылар 3 топқа бөлінеді, көшбасшыны тағайындайды.


1.Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?

2.«Дене тәрбиесі» сабағы қайда өтеді?

3.Жалғаудың қандай түрлерін білеміз?


Музыка әуені

Суреттер


АКТ

Флипчарт


«Жақсы, өте жақсы»

Жануарлардың суреттері


Эмблема арқылы

Эмблема арқылы


8 мин

Қызығушылықты ояту.
Тұсаукесер.


«Миға шабуыл» стратегиясын қолданып, түрткі сұрақтар қою:

-слайдтан нені көрдік, сабақ басында топқа не арқылы бөліндік?

-Сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? (Спорт)

- «Спорт» дегенді қалай түсінесіңдер? Деген сұраққа ментальді карта жасату.




Оқушылар ойланып, ортақ бір шешім шығарып, ой- пікірлерін ортаға салады. Тақырып бойынша білгендерін айтады.

Ментальді карта жсайды



Интерактивті тақта слайдтар, бейнефильм, қағаз, маркер , жеке, жұпта, топта жұмыс

Әуен музыкасы



«Басбармақ» әдісі арқылы, АКТ, әуен

Эмблема арқылы бағалау



10 мин

Негізгі бөлім

Фонетикалық жаттығу.

Қане балалар есімізге түсірейік. Дыбыстар тілдің қатысына қарай нешеге бөлінеді? Дауысты, дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?



Глоссарий: спорттық ойындар- спортивные игры, спорттық кешен – спортивыный комплекс, жеңімпаз – победитель, жанкүйер- болельщик, дүлде – награда, мәнерлеп сырғанау – фигурное катание

Жаңа сөздерді жазып алады, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастырады

Бір оқушы тақта алдында «жүлде» сөзіне дыбыстық талдау жасайды

Жаңа сөздердің аудармасын айтады



Дәптер, қалам.

Флипчарт



Эмблема арқылы формативті бағалау

Эмблема арқылы формативті бағалау



2 мин

Сергіту сәті «Қызыл өрік- жаттығу жасау»

Сергіту сәтін жүзеге асыру

Дене қимылдарын жасау

Бейнеролик арқылы




5 мин




  1. Тапсырма.

1-топ: Мәтінді оқып, орыс тіліне аударады «Жұптас-Ойлан-Бөліс» стратегиясын қолдану

2-топ:«Конверт» стратегиясы бойынша сұрақтарға жауап беру

3-топ: «Спортшы» сөзін тәуелдеп жазу

Әр топ оқушылары берілген тапсырмаларын орындайды, жұптасады, ойлана отырып жұмыс жасайды

Қалам, дәптер, мәтін, бор

«Бағдаршам» стратегиясы арқылы формативті бағалау

2мин

3 мин

Қорытынды
«Ыстық орындық» әдісі арқылы

«Салауатты өмір салтына» нелер жатады? Біздің денсаулығымызға не пайдалы, не зиянды?

Тақырыпқа байланысты сұрақтар қою:



1.- топ: 1) Бүгін қандай тақырыппен таныстыңдар?

2) Қандай спортшыларды білесің?



2-топ: 1) Қандай қысқы спорттық ойындарды білесің?

2) Денис Тен қай спорт түрінің жеңімпазы?



3- топ: 1) Стадионға кімдер келеді?

2) Спортивные игры сөзінің аудармасын айт




Флипчарт арқылы жұмыс (Суреттер арқылы)

Оқушы орындықта отырып сұрақтарға жауап береді, алған білімдерін бекітеді



Интербелсенді тақта
орындық

Эмблема арқылы формативті бағалау
Эмблема арқылы формативті бағалау

2 мин

Рефлексия «Күн шуағы»

«Бүгінгі күннің сөйлемі» стратегиясын қолдану

Оқушылар стикерлерге бүгінгі сабақтың тақырыбын ашатын бір сөйлем жазады және айтады.

Сары түсті стикерлер




1 мин

Үйге тапсырма

Мәтінді оқу мазмұндау, сөздік жаттау,, «Менің сүйікті спортшым» тақырыбына эссе жазу

Оқушылар тапсырманы күнделіктеріне жазып алады

күнделік

к

2 мин

Бағалау

«Бағалау парағы»

Оқушыларды мадақтау, ынталандыру

(көшбасшылары топ мүшелерін бағалайды)









Эмблема санын санау





















Мерзімі: 18.09.2014

Мұғалім: Касымова А.Н

Сынып: 5 «Б»

Сабақтың тақырыбы:Менің атам . Зат есім

Сабақтың мақсаты: «Отбасы »туралы түсініктерін кеңейту, сын тұрғысынан ойлану, өзін – өзі бағалау дағдыларын қалыптастыру

Сабақтың міндеті: «Отбасы» туралы өз ойларын жеткізу, диалогтік әңгіме арқылы өз ой – пікірін еркін жеткізуді , ойлау,есте сақтау қабілеттерін дамыту, отбасы мүшелерінің атауларын таныта отырып, үлкенге- құрмет, кішіге- ізет сезімдерін ояту .

Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлау», «АКТ», «Оқудағы басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу».

Стратегиялық іс – әрекеттер: «Миға шабуыл», топтық жұмыс, «Детальдарды қосу», «Жұптас-ойлан -бөліс», «Ментальді карта» «Конверт», «Басбармақ», «Бағдаршам» ,рефлексия , өзін – өзі, бірін – бірі бағалауы.


Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушының іс -- әрекеті

Ресурстар

Бағалау


І. Кіріспе
5 мин

5 мин



Ұйымдастыру кезеңі


Психологиялық ахуал
Топқа бөлу

Үй тапсырмаларын тексеру



Оқушылармен амандасу. Кезекші сөзі

Шеңбер құрып, «Жылы лебіз » тренингін өткізу

Үйтапсырмасын тексеремін (Жұптас-Ойлан-Бөліс) стратегиясы арқылы

Диалог жатқа сұрау



Детальдарды қосу «VEST» технологиясы сөздік жұмысын тексеру

Мұғаліммен амандасады, кезекші рапортын тапсырады.
Оқушылар ережелерді айтады

Оқушылар 3 топқа бөлінеді, көшбасшыны тағайындайды.

1.Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?

2.«Отбасы мүшелеріне »кімдер жатады?

3.Жалғаудың қандай түрлерін білеміз?


Музыка әуені

Суреттер


АКТ

Флипчарт


«Жақсы, өте жақсы»


8 мин

Қызығушылықты ояту.
Тұсаукесер.


«Миға шабуыл» стратегиясын қолданып, түрткі сұрақтар қою:

-слайдтан нені көрдік?

-Сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? (Менің атам)

- «Ата» дегенді қалай түсінесіңдер? Деген сұраққа ментальді карта жасату.




Оқушылар ойланып, ортақ бір шешім шығарып, ой- пікірлерін ортаға салады. Тақырып бойынша білгендерін айтады.

Ментальді карта жсайды



Интерактивті тақта слайдтар, бейнефильм, қағаз, маркер , жеке, жұпта, топта жұмыс

Әуен музыкасы



«Басбармақ» әдісі арқылы, АКТ, әуен


10 мин

Негізгі бөлім

Глоссарий: қарт – пожилой;

умный – ақылды;

құрметтейді – уважают;

қол ұшын береді- помогать;

шәкірттер- ученики.


Жаңа сөздерді жазып алады, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастырады

Бір оқушы тақта алдында «қарт» сөзіне дыбыстық талдау жасайды

Жаңа сөздердің аудармасын айтады


Дәптер, қалам.

Флипчарт



Эмблема арқылы формативті бағалау
Геометриялық фигура арқылы формативті бағалау

3 мин

Сергіту сәті - жаттығу жасау»

Сергіту сәтін жүзеге асыру

Дене қимылдарын жасау

Бейнеролик арқылы




5 мин




  1. Тапсырма.

1-топ: Мәтінді оқып, орыс тіліне аударады «Жұптас-Ойлан-Бөліс» стратегиясын қолдану

2-топ:«Конверт» стратегиясы бойынша сұрақтарға жауап беру

3-топ: «Кім? Не? » деген сөздерге жауап беретін сөздерді екі бағанға бөліп жазады.

Әр топ оқушылары берілген тапсырмаларын орындайды, жұптасады, ойлана отырып жұмыс жасайды

Қалам, дәптер, мәтін, бор

«Бағдаршам» стратегиясы арқылы формативті бағалау

2мин


Қорытынды


«Отбасы тақырыбына қатысты сөздерді қалдырып, артық сөздерді қара жәшікке алып тастау»

Флипчарт арқылы жұмыс

(Сөздер арқылы)




Интербелсенді тақта



формативті бағалау
формативті бағалау

2 мин

Рефлексия

«Бүгінгі сабақтан қанда әсер алдыңдар?

Оқушылар стикерлерге бүгінгі сабақтың тақырыбын ашатын бір сөйлем жазады және айтады.

Сары түсті стикерлер




2 мин

Үйге тапсырма

Мәтінді оқу мазмұндау, сөздік жаттау,, «Менің атам» тақырыбына әңгіме жазу

Оқушылар тапсырманы күнделіктеріне жазып алады

күнделік

к

3 мин

Бағалау

«Бағалау парағы»

Оқушыларды мадақтау, ынталандыру

(көшбасшылары топ мүшелерін бағалайды)













Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет