Сабақтың тақырыбы Сүтқоректілер класына жалпы сипаттама Сабақтың мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі195,63 Kb.
#28885
түріСабақ
7сынып күні:

Сабақтың тақырыбы

Сүтқоректілер класына жалпы сипаттама

Сабақтың мақсаты

Сүтқоректілер класына жататын жануарлардың жалпы сыртқы және ішкі құрылысының ерекшеліктері туралы түсіндірту.

Күтілетін нәтиже

1. Сүтқоректілер класына жататын жануарлардың сырт құрылысы мен қаңқасының ерекшеліктерін біледі;

2.Жүйеге жататын мүшелерді, олардың құрылысы мен атқаратын қызметтері жайында біледі;

3. Сыни тұрғыдан ойлаулары, салыстыра талдау, іздену қабілеттері артады;

4. Ойларын жетік жеткізе біледі;

5.Түйінді ой қорытынды жасай алады:


Дерек көздер

Оқулық, сабақ жоспары,АКТ.

Қажетті құралдар

Тақта, веен және бағалау парақшалары.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Ұйымдас тыру

Амандасу, кездейсоқ таңдау жасату. алақанды соғу арқылы 5-топқа бөлу.

Өз тобына барып, сабаққа дайындалып отырады.

Ынтымақтастық атмосф орнату.

Шеңберлесу.

2-3мин.


Қызығушы лықты ояту

Тақтадан: Ек, ер, қор,тіл, сүт. сөздерін шығару

Шатасқан сөзді табады

Шатастырылған сөздер 1-мин

Миға шабуыл

Сүтқоректілер бұдан да бұрынғы біліміміз бойынша олар жайында не білеміз?

"Сүтқоректілер" сөзіне ассосиация жүргізеді.

Ассосиация, топтық жұмыс. 3-мин

Мағынаны тану

Оқушыларды мозайка әдісімен орындарын араластыру

1топ: Қаңқасы, дене жаб.

2топ:Асқорыту,зәршығару

3-топ: Қанайналым,

4-топ:Жүйке жүйесі.

5-топ: Тынысалу


Мозайка Топтық жұмыс, оқулықпен жұмыс 10мин

Ой толғаныс

Қайтып орындарына оралту

Өз тобына оралған оқушы өзінің білгендерін ортаға салып басқаларына түсіндіреді.

Топтық жұмыс 10-мин

Жинақтау



Жаңа тақырып бойынша түсінгендерін дұрыс айтып жеткізулеріне басшылық жасау.

Кері байланыс жасату



Кесте толтырады
Білемін:

Білгім келеді:

Білдім:


Веен 5-мин. диограммасы

Кері байланыс 2мин



Бағалау




Бағалау парақшасына

Критерийлер

Үйге тапсырма: § 58 оқу. 292беттегі кестені толтыру.

7сынып күні:

Сабақтың тақырыбы

Сүтқоректілердің көбеюі және дамуы.

Сабақтың мақсаты

Сүтқоректілер класына жататын жануарлардың көбеюі мен дамуы туралы түсіндірту.

Күтілетін нәтиже

1. Сүтқоректілер класына жататын жануарлардың көбеюі мен дамуындағы өздеріне тән ерекшеліктерін біледі;

2. Жүйке жүйесінің күрделенуіне байланысты түрлі іс-әрекеттерді (ұрпақтарына қамқорлық жасау, маусымдық құбылыстар) жасай алуы, ми құрылысының күрделенгенін біледі: 3. Сыни тұрғыдан ойлаулары, салыстыра талдау, іздену қабілеттері артады;

4. Ойларын жетік жеткізе біледі;

5.Түйінді ой қорытынды жасай алады:



Дерек көздер

Оқулық, сабақ жоспары,АКТ.

Қажетті құралдар

Тақта,

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Ұйымдас тыру

Амандасу, кездейсоқ таңдау жасату. алақанды соғу арқылы 5-топқа бөлу.

Өз тобына барып, сабаққа дайындалып отырады.

Ынтымақтастық атмосф орнату.

Шеңберлесу.



Қызығушы лықты ояту

Сұрақтардың дұрыс қойылуына басшылық жасау.

Мамолог ғалым мен хабар телеарнасының жүргізушісі арасындағы сұхбатты көрсетеді.

Әлемді шарлау

Мағынаны тану

Көбеюі және дамуы қалай жүреді? алдынғы топтағы жануарлардан айырмашылықтары мен ұқсастықтары не?

Оқиды, салыстырады айырмашылығын табады.


Топтық жұмыс, оқулықпен жұмыс 10мин

Ой толғаныс

Ұрпақтарына қамқорлық жасауына қандай мысалдар айтар едіңдер?

Әр түрлі, өмірлік тәжірибелерін пайдалана айтады. маусымдық құбылыстар.

Топтық жұмыс 10-мин

Жинақтау



Жаңа тақырып бойынша түсінгендерін дұрыс айтып жеткізулеріне басшылық жасау.

Кері байланыс жасату



Білемін:

Білгім келеді:

Білдім:


Кері байланыс 2мин

Бағалау







Екі жұлдыз, бір тілек.

Үйге тапсырма: малдың төлдерін біліп келу.

7сынып күні:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанда мекендейтін сүтқоректілер.

Сабақтың мақсаты

Қазақстанда мекендейтін сүтқоректілер туралы түсіндірту.

Күтілетін нәтиже

1. Қазақстанда мекендейтін сүтқоректілердің түрлерін және олардың отрядтарын біледі:

2. Сыни тұрғыдан ойлаулары, іздену қабілеттері артады;

3. Ойларын жетік жеткізе біледі;

4.Түйінді ой қорытынды жасай алады:



Дерек көздер

Оқулық, сабақ жоспары,АКТ.

Қажетті құралдар

Тақта,

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Ұйымдас тыру

Амандасу, кездейсоқ таңдау жасату. алақанды соғу арқылы 5-топқа бөлу.

Өз тобына барып, сабаққа дайындалып отырады.

Ынтымақтастық атмосф орнату.

Шеңберлесу. (2)



Қызығушы лықты ояту

Сұрақтардың дұрыс қойылуына басшылық жасау.

Сұрақтар қойып жауаптарын табады

Ыстық орындық 8мин

Мағынаны тану

Жануарларды жіктеу дегеніміз не? Кім ашқан? Ретін ата.

Мозайка әдісімен 5топқа бөліп алу. тапсырмаларын беру.



Сұрақтарға жауап береді.

1топ. Бунақденеқоректілер

2топ.Кемірушілер.

3топ.Жұптұяқтылар.

4топ.Жыртқыштар.

5топ.Тақтұяқтылар.



Мозайка. Топтық жұмыс. (ізденуге 5, өз тобына түсіндіру үшін 7мин) +5 =12

Ой толғаныс

Жаңа тақырып бойынша түсінгендерін дұрыс айтып жеткізулеріне басшылық жасау.

Қазақстандағы жануарларды қорғау шаралары

Тақырыптық мазмұндық сызба 4+1м/н =9мин.

Жинақтау



Өз тобына берілген жануар отрядына жататын кез-келген сүтқоректінің төлқұжатын толтыруға тапсырма беру

Топпен бірлесе құрастырады.

Төлқұжат толтыру 5+0,5минуттан =8мин

Бағалау




Бағалау парақшасын толтырады

2мин

үйге тапсырма: §59оқу. 298беттегі кестені орындау.

Төлқұжат


Аты-жөні




Қашан, қайда туылған




Түр-түсі




Әкесінің аты




Анасының аты




Қайда мекендейді
















Төлқұжат


Аты-жөні




Қашан, қайда туылған




Түр-түсі




Әкесінің аты




Анасының аты




Қайда мекендейді
















Төлқұжат


Аты-жөні




Қашан, қайда туылған




Түр-түсі




Әкесінің аты




Анасының аты




Қайда мекендейді
















Төлқұжат


Аты-жөні




Қашан, қайда туылған




Түр-түсі




Әкесінің аты




Анасының аты




Қайда мекендейді
















Бағалау парақшасы

Төменде аталған сүтқоректілер отрядтарының ерекшеліктері жайында түсінгеніңді мына белгілермен белгіле

Жақсы түсіндім: v

Орташа түсіндім: +

Мүлде ештеңе түсінбедім: -



р/с

Аты -жөні

Бунақдене

қоректілер



Кемірушілер

Жұп

тұяқтылар



Жыртқыштар

Тақтұяқ

тылар


1

2

3

4

5

1


































2


































3


































4


































5

































Бағалау парақшасы

Төменде аталған сүтқоректілер отрядтарының ерекшеліктері жайында түсінгеніңді мына белгілермен белгіле

Жақсы түсіндім: v

Орташа түсіндім: +

Мүлде ештеңе түсінбедім: -



р/с

Аты -жөні

Бунақдене

қоректілер



Кемірушілер

Жұп

тұяқтылар



Жыртқыштар

Тақтұяқ

тылар


1

2

3

4

5

1


































2


































3


































4


































5

































Бағалау парақшасы

Төменде аталған сүтқоректілер отрядтарының ерекшеліктері жайында түсінгеніңді мына белгілермен белгіле

Жақсы түсіндім: v

Орташа түсіндім: +

Мүлде ештеңе түсінбедім: -



р/с

Аты -жөні

Бунақдене

қоректілер



Кемірушілер

Жұп

тұяқтылар



Жыртқыштар

Тақтұяқ

тылар


1

2

3

4

5

1


































2


































3


































4


































5

































Бағалау парақшасы

Төменде аталған сүтқоректілер отрядтарының ерекшеліктері жайында түсінгеніңді мына белгілермен белгіле

Жақсы түсіндім: v

Орташа түсіндім: +

Мүлде ештеңе түсінбедім: -



р/с

Аты -жөні

Бунақдене

қоректілер



Кемірушілер

Жұп

тұяқтылар



Жыртқыштар

Тақтұяқ

тылар


1

2

3

4

5

1


































2


































3


































4


































5

































Бағалау парақшасы

Төменде аталған сүтқоректілер отрядтарының ерекшеліктері жайында түсінгеніңді мына белгілермен белгіле

Жақсы түсіндім: v

Орташа түсіндім: +

Мүлде ештеңе түсінбедім: -



р/с

Аты -жөні

Бунақдене

қоректілер



Кемірушілер

Жұп

тұяқтылар



Жыртқыштар

Тақтұяқ

тылар


1

2

3

4

5

1


































2


































3


































4


































5


































Каталог: uploads -> doc -> 080a
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
080a -> Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдіс-тәсілі: топпен жұмыс, жұптық жұмыс, сто элементтері
080a -> «Интеллектуалдық бинго» сайысы 5-9 сыныптар арасында Мақсаты
080a -> Тәрбие сағатының тақырыбы: «Менің Отаным тәуелсіз Қазақстан»
080a -> Н. К. Крупская атындағы жбб №4 орта мектебі Балқаш қаласы, Қарағанды облысы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет